meslekte birlik

Like Tree3Beğeni

Konu: Akla Ve Fikre İhtiyacım Var

Akla Ve Fikre İhtiyacım Var

Otellere kozmetik ürün satan bir firmada muhasebe müdürü olarak işe başladım. 10 gündür çalışıyorum. Firmanın muhasebesi içler acısı. Stok ve cari takibi düzgün değil. Sadece ön muhasebe tutuluyor, muhasebede entegrasyon yok. Yani mizan falan alamıyorsun. Beyannameler dışardan bir müşavir aracılığıyla veriliyor. Daha önce çalışan muhasebeciler en fazla 1 sene çalışıp çıkmışlar hep. Patronu da sorunlu birine benziyor. Uzun süreli çalışılabilir mi bilemiyorum. Avantajlı tarafı evime çok yakın olması. akşam 6'da çıkınca 6.15 de evde oluyorum. cumartesi günleri de çalışmıyorum.

Başka bir firmadan teklif aldım. Bu firmada muhasebe sistemi çok düzgün. YMM tam tasdik çalışıyor. Bir tekstil firması. 18 yıllık muhasebe müdürü emekli olmuş çıkmış. Onun yerine başlamamı istiyorlar. Muhasebesel anlamda işler sorunsuz yürüyor anlatılana göre. Buranın da dezavantajı evime uzak olması. Evime 30 km uzaklıkta. İstanbulda bu mesafa çok değil gerçi. Firma bu sorun için araç tahsis edecek. Çalışma saatları sabah 9, akşam 7. Eve gitmem 8'i bulacak. Cumartesi günleri de 12 ye kadar çalışcam. Maaşı diğer firmadan 300 lira fazla.

Durum bundan ibaret. Sizce nasıl bir tercih yapmalıyım. Şu an çalıştığım kozmetik firmasında devam mı etmeliyim, yoksa tekstil firmasına geçiş mi yapmalıyım.

Düzenli firmaya gidin başka ihtimal düşünmeyin.Muhasebe için düzen şarttır gerisi teferrüat oluyor düzensiz firmada kendinizi boşa zaman geçirmiş gibi düşünün.

hafta sonu çalışmıyor olması evime yakın olması falan önemli değil diyorsunuz. Yani ne kadar çalışsak da işler toparlanmıyor. Bir de şöyle bir şey var. Logo var burda. Firma sahibi logoda değiştirme ve silme yetkisi vermiyor bize. Yanlış bir iş yaptığımızda düzeltsin diye ona götürüyoruz. Heralde herşeyi sileriz uçururuz diye düşünüyor...

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Yaklaşık 45 dk olmuş ilk sorunuzu soralı,
    eğer bu yanıtı okurken hala o sorunları bol olan işyeri çalışanı iseniz, yanlış yerde okuyorsunuz çalışma hayatınızın 45 dk sını yanlış yerde harcamışsınız demektir.
    Konu keremcem tarafından (04.Kasım.2016 Saat 09:24 ) değiştirilmiştir.

keremcem bey ne demek istediğinizi anlayamadım. Yani çoktaaaan burdan çıkıp o firmada mı işe başlamalıyım diyorsunuz???

Şu an çalıştığınız işverene,
    ayrılacağınızı bildirmiş olmanız, diğer tarafa da yeni başlamış olsanız dahi 2 haftalık ihbar süresine uymanız gerektiğini bildirmiş olmanız gerekirdi demek istemiştim.

Alıntı elifbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keremcem bey ne demek istediğinizi anlayamadım. Yani çoktaaaan burdan çıkıp o firmada mı işe başlamalıyım diyorsunuz???
    Tercihinizin diğer firma yönünde olmasının sizin için daha hayırlı olacağını düşünüyorum.

ihbar süresi önemli değil. siz tercih noktasında hangisini tercih etmem gerektiği konusunda fikir verebilir misiniz acaba. teşekkürler.

Teşekkürler keremcem. Başka arkadaşlar da fikir beyan ederlerse sevinirim.

Alıntı elifbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otellere kozmetik ürün satan bir firmada muhasebe müdürü olarak işe başladım. 10 gündür çalışıyorum. Firmanın muhasebesi içler acısı. Stok ve cari takibi düzgün değil. Sadece ön muhasebe tutuluyor, muhasebede entegrasyon yok. Yani mizan falan alamıyorsun. Beyannameler dışardan bir müşavir aracılığıyla veriliyor. Daha önce çalışan muhasebeciler en fazla 1 sene çalışıp çıkmışlar hep. Patronu da sorunlu birine benziyor. Uzun süreli çalışılabilir mi bilemiyorum. Avantajlı tarafı evime çok yakın olması. akşam 6'da çıkınca 6.15 de evde oluyorum. cumartesi günleri de çalışmıyorum.

Başka bir firmadan teklif aldım. Bu firmada muhasebe sistemi çok düzgün. YMM tam tasdik çalışıyor. Bir tekstil firması. 18 yıllık muhasebe müdürü emekli olmuş çıkmış. Onun yerine başlamamı istiyorlar. Muhasebesel anlamda işler sorunsuz yürüyor anlatılana göre. Buranın da dezavantajı evime uzak olması. Evime 30 km uzaklıkta. İstanbulda bu mesafa çok değil gerçi. Firma bu sorun için araç tahsis edecek. Çalışma saatları sabah 9, akşam 7. Eve gitmem 8'i bulacak. Cumartesi günleri de 12 ye kadar çalışcam. Maaşı diğer firmadan 300 lira fazla.

Durum bundan ibaret. Sizce nasıl bir tercih yapmalıyım. Şu an çalıştığım kozmetik firmasında devam mı etmeliyim, yoksa tekstil firmasına geçiş mi yapmalıyım.
    Önemli olan maaş;300 lira için değmez..zaten 4bının altında ıse bu işlere hiç bulaşmayın..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)