kamu işçi maaş

Like Tree16Beğeni

Konu: Mali Müşavir Olmak İçin

şuan zamanı geri alabilseydim yapacağım tek şey bu yola girmektense... kpss alan sınavlarına çalışıp devlette kafam rahat bir iş elde ederdim oturup keyfime bakardım. bu süreç sıkıntılı asıl sıkıntı ruhsat aldıktan sonra başlıyor Kurtlar vadisine hoşgeldiniz

tancam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tancam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üyeliği Durduruldu
    mali müşavirlik mesleği dünyanın en kolay olunan mesleklerinden birisidir çok rahat olursun biraz ezberledin mi sınav sorularını odalara kurslara da para akıttın mı bu işi olmuş bil fakat,ama lakin ki,gel gör ki uygulama alanında çok büyük stres sıkıntı problem sorun olacak herşeye koşturup mevzuatı takip edip işçi işveren çalışan banka sendikak kanun avukat hakim denetmen alıcı satıcı arasında köprü kuracaksın ve çok sallandıracaksın o köprüyü, bilgisayara ve kağıtlara gömüleceksin kimseyi memnun edemeyeceksin ama güzel tarafları da vardır.Sokaktan tuttuğun her adamı muhasebeci yapabildiğin için çok da fazla havası yoktur onu da antiparaztez belirtelim
    Konu tancam tarafından (18.Şubat.2017 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

Merhaba ;
    Ben Uludağ üniversitesi işletme 2015 önlisans mezun uyum.
    Anadolu üniversite lisans son sınıftayım. Staj sınavına giriş başvuru şartlarında tesmer de şöyle yazıyor.
    Başvurmak için lisans geçici mezuniyet belgesi belirtilirse ikinci dönem de temmuz sınavı için başvurabilir miyim bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Kusura bakmayın telefondan yazdığım için kelimeler tam çıkmamış .Yazım hataları için affola . Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Önce mezun olup diploma almaya hak kazanmalısınız. Geçici mezuniyet belgesi diplomanız hazırlanıncaya kadar verilen bir belgedir.
    selda16 bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı selda16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ;
    Ben Uludağ üniversitesi işletme 2015 önlisans mezun uyum.
    Anadolu üniversite lisans son sınıftayım. Staj sınavına giriş başvuru şartlarında tesmer de şöyle yazıyor.
    Başvurmak için lisans geçici mezuniyet belgesi belirtilirse ikinci dönem de temmuz sınavı için başvurabilir miyim bu konuda bilgi verebilir misiniz?
    Merhaba Selda16,

Sanırım Staja Giriş Sınavı 3.Dönem den bahsediyorsun bunun için ilk defa sınava katılacaklar için son başvuru tarihi 31.08.2017 Sınav tarihi ise 14.10.2017

Lisans / Yüksek Lisans / Doktora Mezun belgesi e-Devlet kapısında mevcut olmayan adaylar aşağıdaki belgelerden herhangi birisini sunabilirler.

• Geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı örneği, (Geçici mezuniyet belgesinin arka sayfasında kimlik bilgileri bulunması halinde arka sayfa da onaylatılacaktır.)
    selda16 bunu beğendi.

Yol yakınken geri dönün hiç bulaşmayın bu mesleğe. Bu kadar emek ve parayı başka bir mesleğe harcayın çok daha fazla kazanırsınız. Toplamda 8 sene tecrübem var muhasebe üzerine, 2 yıldır da ruhsatım var aldığım maaş 3 bin tl. Gerisini siz düşünün.

Alıntı maniac_lord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol yakınken geri dönün hiç bulaşmayın bu mesleğe. Bu kadar emek ve parayı başka bir mesleğe harcayın çok daha fazla kazanırsınız. Toplamda 8 sene tecrübem var muhasebe üzerine, 2 yıldır da ruhsatım var aldığım maaş 3 bin tl. Gerisini siz düşünün.
    Fikrinize saygı duyuyorum. Özel bir şirkette e fatura sorumlusuyum ve beyanname öncesi kontrolleri yapıp beyan edilecek duruma getiriyorum.
    İşlenmiş faturaları kontrol etmek, banka , kredi işlemleri, kur değerlemeler ve ithalat ihracat işlemleri yapıyorum maaşım 2.783,00 TL
    Hangi şehirde ve nasıl bir firmadasınız bilmiyorum yorum yapmam pek uygun olmaz.

tancam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tancam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Üyeliği Durduruldu
    mali müşavirim yüksek lisans yaptım doktoramı başlatacağım kısmetse yurtdışında çalıştım pek çok yer ve firma gördüm klimanın altındayım ne yaş görüyorum ne de taş soğuk sıcak etkilemiyor sizi ekmeğimizi bu messlekten yiyoruz pek çok zorluklar da olsa getirisi de var kişi kendisini bilip dengeli oldukdan sonra bu mesleği elbette ki tavsiye ederim sonuçda bizler doktor değiliz öğretmen değiliz ilmi buluşlar yapan mucitler değiliz kendi kişiliğinizi ölçün fıtratınıza uygun bir meslek seçin bu muhasebe de olabilir başka bir meslek de işin iyisi kötüsü olmaz o alanda aranan olun işin hakkını verin farkınız olsun vesselam
    selda16 ve talcid bunu beğendi.

Alıntı tancam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mali müşavirim yüksek lisans yaptım doktoramı başlatacağım kısmetse yurtdışında çalıştım pek çok yer ve firma gördüm klimanın altındayım ne yaş görüyorum ne de taş soğuk sıcak etkilemiyor sizi ekmeğimizi bu messlekten yiyoruz pek çok zorluklar da olsa getirisi de var kişi kendisini bilip dengeli oldukdan sonra bu mesleği elbette ki tavsiye ederim sonuçda bizler doktor değiliz öğretmen değiliz ilmi buluşlar yapan mucitler değiliz kendi kişiliğinizi ölçün fıtratınıza uygun bir meslek seçin bu muhasebe de olabilir başka bir meslek de işin iyisi kötüsü olmaz o alanda aranan olun işin hakkını verin farkınız olsun vesselam
    Çok haklısınız niyetine girdik inşallah hakkını veririm.
    tancam bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)