meslekte birlik

Like Tree1Beğeni

Konu: E-birlik Sözleşmeleri Hk.

E-birlik Sözleşmeleri Hk.

Arkadaşlar bu e- birlik sözleşmesi hakkında detaylı ne zaman ne yapılacağı hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. Konu hakkında pek bir bilgim yok. Teşekkürler..

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Geçen sene son gün girmek istediğim de sistemin yoğunluğundan çalışmaması nedeni ile giremedim ve giren ile girmeyen arasında bir farkın olmadığını da görmüş olduğum uygulamadır...

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Resmen odanın elinde patlayan bir uygulama.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

kolay gelsin arkadaşlar

gerçekten bende bu konu hakkında çok bilgi sahibi sayılmam.şimdi 01.01.2018 den itibaren defterini tutmaya başladığımız bir işletme için henüz birşey yapmadık.eski muşaviri devir işlemini yapacak biz ondan sonra giriş yapıyouz değil mi.bunun son süresi nedir.yani o en son devri ne zaman yapmalı yada biz ne zaman devralmalıyız. bir de sözleşme süresine 01..01.2018 31.12.2018 tarihi giriyoruz ancak sözleşme ve işe başlama tarihine 01.01. den daha ileri bir tarih girebiliyor muyuz.örn.şubat ayında bir tarih. problem oluyor mu..yada ikisi arasındaki süre ne olmalı

Şubat sonu heralde sisteme son giriş tarihi diye biliyorum. Ama girip girmeme arasında kararsız kaldık. Sorduğum ne kadar üstad varsa girmiyor, heralde bende girmeyeceğim. Anlayamadım yani nasıl bir şey. Bir de baktım bir giren pişman bir girmeyen

peki eski muhasebecisi önce devir yapması gerek değilmi. devir onayı kalktı filan diyorlar ancak e birlige giriş yapmaya çalıştığımda da ...kişiyle anlaşması var diyor sistem.anlamadım yaaa

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı ladybırd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki eski muhasebecisi önce devir yapması gerek değilmi. devir onayı kalktı filan diyorlar ancak e birlige giriş yapmaya çalıştığımda da ...kişiyle anlaşması var diyor sistem.anlamadım yaaa
    Siz eski meslek mensubuyla irtibata geçin,hem Turmob'da ki hemde gib'deki sözleşmeyi iptal etmeli ki siz her iki tarafa da sözleşmenizi girebilesiniz.Ancak bunun için genelde şubat başı beklenir.Zira Şirketlerde örneğin B formlarıda verileceğinden sözleşme iptali halinde bu formu onaylatamayabilirler. Siz şu an usulende olsa,sözleşme girişi yapabilmemiz için sizin iptal etmeniz bekleniyor şeklinde bir hatırlatma yapınız.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    GİB tarafı için; en geç 15/01/2018 tarihinde sona erme tarihi olarak "31/12/2017" girseniz dahi ocak ayında verilen aralık ayına ait tüm beyan/bildirimler, şubat ayında verilecek geçici v. ve mart/nisan ayında verilecek yıllık beyan sisteme gönderilip onay işlemi sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.
    Not: tarihler örneğin daha anlaşılabilir olması içindir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

arkadaşlar bu konuda her meslektaşlarda net olmayan bir bilgi var.

örneğin 2018 yılı ocak ayında işletme devir defter gelmiş olsun.

bir kısım müşavir arkadaşlar, bir önceki meslektaşı ile görüşülerek gerek gib gerekse türmob sözleşmesini iptal etmesini isteyebilirsiniz demektedirler. nedenine gelince burada 31.03 30.06 30.09 dönemleri olsaydı yani yıl içerisinde defter gelmiş olsaydı 45 günlük süre söz konusu olacaktı. ama gelen devir defter yıl ortasında gelmediğinden bir önceki müşavirin 3 aylık süre zarfında gerek firmanın ba bs si gerekse en son beyanname olan gelir vergisi beyannamesini gönderebileceğini bahsetmektedir. ancak ilgili durumu ben herhangi bir yerde yazılı kaynak olarak göremedim. bu konuda net bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

yani arkadaşlar bu devir işlemini şubat ayı ilk haftası içinde yapsak herhangi bir problem olmaz değil mi.geç kalınmış olmaz değil mi sözleşme tarihi olarak ta sisteme giriş yaptığımız şubat ayı tarihini yazınca problem omu onu onu anlamak istiyorum.teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)