kamu işçi maaş

Like Tree12Beğeni

Konu: Bırakıyoruz!

Korkaksınız! Gidin örgü örün dikiş dikin insanla daha az uğraşırsınız.!

İnsan savaşmalı ya böyle birşey kabul edemem. Tıpkı antik çağlardaki gibi eline klıç alıp savaşmalısın ya öldürürsün ya ölürsün. Şimdiki zamanlarda da böyle aslında. Nasıl vazgeçilir benim aklım almıyor.! Ben vazgeçersem ölürüm daha iyi!
    Konu cnrads tarafından (02.Ağustos.2018 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı cnrads Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan savaşmalı ya böyle birşey kabul edemem. Tıpkı antik çağlardaki gibi eline klıç alıp savaşmalısın ya öldürürsün ya ölürsün. Şimdiki zamanlarda da böyle aslında. Nasıl vazgeçilir benim aklım almıyor.! Ben vazgeçersem ölürüm daha iyi!
    Efendim bunun korkaklıkla bir ilgisi yok.Mesleğe yeni başlarsınız büro açarsınız 1-2 yılda böyle geçer,o zaman "ben bu işi yapmam arkadaş,bu iş yapılmaz" belki diyebilirsiniz, o halde bir ihtimal korkaklık olabilir.
    Soru sahibi 96'dan beri fiilen işin içindeyim diyor.Bu da 22 yıl yapar.Bunun en az 10 yılında da kendi adına çalıştığını düşünürseniz,korkaklık göstermek için 10 yıl beklenmiş mi dersiniz

Hayır efendim bunun adı olsa olsa bıkkınlık yorgunluk tahammül edememe olabilir.
    Korkaklık bence biraz ağır bir itham olmuş.
    ZİNDAN bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı cnrads Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir mesleği yapacağım diye inat edip, ölmene gerek yok yaa... Boşver...

Ölmek için bence daha büyük gayeler seçmelisin....
    Tahsin Kurt ve Day-Dream bunu beğendi.

Bir de ofis devri nasıl olabiliyor ? Yani şerefiye gibi mükellefler mi devrediliyor ? Mükellef belki yeni kişi ile çalışmak istemeyecek

örnek olarak 15 mükellefimiz ile ofisimizi devrediyoruz dendiğinde biraz mantıksız değil mi ?

Alıntı Day-Dream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de ofis devri nasıl olabiliyor ? Yani şerefiye gibi mükellefler mi devrediliyor ? Mükellef belki yeni kişi ile çalışmak istemeyecek

örnek olarak 15 mükellefimiz ile ofisimizi devrediyoruz dendiğinde biraz mantıksız değil mi ?
    Devreden ile devir alan sanırım belli bir süre mesela 6 ay-1 yıl kadar birlikte çalışırlar, yeni smmm ile birlikte müşterilere giderler, hepsi tanır, tanışırlar, alıştıktan sonra devir işlemi kesinlik kazanır. Ödemeyi de önce kapora sonrada zamana yayarak bu müşteriler ile çalışma kesinlik kazandıktan sonra olur. Yoksa kimse havadan gelip istenen parayı pat diye verip, eskisi de anahtarını ceketini alıp gidemez yani...

Bu para İçin makbuz mu kesilecek üstad ? Bu duruma oda uygunluk verir mi ? Ya bu iş İçin ücret almaya

Alıntı Day-Dream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu para İçin makbuz mu kesilecek üstad ? Bu duruma oda uygunluk verir mi ? Ya bu iş İçin ücret almaya
    Haklısın, serbest meslek işi bu, devir olur olmaz tartışılır. Bana kalırsa da olmaması gerekiyor. Zati Oda'ya soran da yok, herkes işini kılıfına sokuyor zaten... Ancak "Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, nerem doğru ki demiş" misali, burası Türkiye hangi iş doğru ki, bu doğru olsun, ama yapılıyor işte...
    Day-Dream bunu beğendi.

Sn. Meslektaşlarım,

Yukarıda yazılanlara gerçekten şaşırdım ve üzüldüm. Vazgeçmek ile korkaklık başka birşey. Ofisin elemanlarının maaşı, ofisin genel giderleri, aracın yakıtı, evimin geçimi, çocuklarımın eğitimi, Bağkur, KDV, Geçici Vergi vs.derken hep sıkıntılarla boğuşarak geçti. Hep para sıkıntısı çektik. Devlete 1 kuruş borcumuz yok ama çocuklarıma ve eşime bir hayat borcum var. Belki hatamız mükelleflerimize çok zaman ayırmak oldu. Yıllardır başkaları için uğraştık ama artık uğraşmak istemiyoruz. En büyük suçlu biziz, sonra odamız ve mükellefler. Kendi hatalarımızı yukarıda söyledim.
    Odamıza gelince;
    Mali müşavirler odasımı çok çalışıyor, kasaplar odasımı derseniz kasaplar odası derim. Et fiyatları ve kasapların sorunları ile uğraşıyorlar. İthal etle savaşıyorlar. El ilanları hazırlıyorlar, TV lere çıkıp sorunlarını anlatıyorlar. Bizim odamız ise bizimle ilgili en ufak bir ilgileri alakaları yok. Seçim zamanları harici nasılsın diye soran yok. Kahvaltı verirler, Ramazan ayında iftar verirler sonra bu kadar. Odayı oda yapan biz sayın müşavirler bu konuda birlik olmazsak herşey daha kötü olacak.
    Geçen yıl 100 TL ile aldığın şeyi bu sene 130 TL ye alıyorsun ama mükellefe %10 zammı yapamıyorsun, yapsanda tahsil edemiyorsun. Biz tartışmaktan başka birşey yapamıyoruz. 700 TL aldığımız eczaneyi 120 TL ye tutan arkadaşlar oldukça bizim meslek yok olmaya ve değersizleşmeye mahkumdur.
    Ofis devrine gelince; Doktor muayenehanesini devrediyor, avukat ofisini devrediyor, berber,manav,kasap,cafe hatta umumi tuvaletler bile devredilirken bizim işte neden devir olayı bu kadar ilginç olur ki?
    Ofis açmak, işletmek, büyütmek kolay mı? Devir işinde herşey süreç ile alakalı.
    Bu konular çok uzun herkesin vakti değerli.
    Herkesin fikrine saygım var.
    Umarım herşey istediğimiz gibi olur.
    Saygılarımla,
    Day-Dream bunu beğendi.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ben bu konuda son bi cümle sarfedeyim.

İnsanlara bir iyiliği düzenli olarak yapınca,onu artık görevin olarak kabul ediyorlar.
    SMMM.01 ve URUM79 bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler