kamu işçi maaş

Like Tree11Beğeni

Konu: Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

Alıntı smtzdmrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım siz e-birliği çok önemsemeyin.Hiç bir yaptırım yok.Zaten tüm meslek mensupları e-birliğe düşük fiyat giriyor.Biz de hep tarife teklifi verdik açılış için ,fakat hiç bir zaman mükellef kazanamadık.kaybeden her zaman biz olduk.Siz açılış için 2.000,00 TL fiyat verirsiniz 20 yıllık meslek mensubu bile 500 TL e yaparım der.Bu yüzden bu müşteriyi elinizden kaçırmak size bir şey kazandırmaz..Fiyat ve kalite sadece büyük ve çok büyük mükellefler için önemlidir üstadım.Küçük esnaf ve küçük sermaye şirketleri 100 TL nin bile hesabını yapar.İnanın her meslek mensubunda tarife altında defterler mevcut.Fakat konuşmaların da kesinlikle tarife altı defter yok derler.Siz onlara aldırmayın.
    bundan sonra e birliği dikkate almam. bu arada açılış için hiç ücret talep etmedim ama yinede gelen yok (
    smtzdmrr bunu beğendi.

Alıntı eyser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan sonra e birliği dikkate almam. bu arada açılış için hiç ücret talep etmedim ama yinede gelen yok (
    Önceden söylediğim gibi üstadım.Bir kaynak olmadıktan sonra defter gelmesi çok zor.Yönlendirme olmadan yılda 2-3 kişi ancak gelir.

merhaba arkasaşlar,

13 yıllık ofiste çalışma deneyimimden sonra, bebeğim olduğundan dolayı ayrılmak zorunda kaldım. çalışmaya alışkın ve muhasebe mesleğini seven biri olarak tek mükellefle ofis açtım. 1 yıl olucak 3 mükellefim var şuanda. ve haber beklediğim ve kesin gelicek gözüyle baktığım 3 mükelleften de olumsuz cevap aldım. bir tanesi sebebi büyük ihtimalle e birliğe girdiğim sözleşmelede yazan rakamı talep ettiğim için. diğerleri de öyledir büyük ihtimalle moralim çok bozuldu. resmen ağladım. çevremde çok geniş değil, gelecek olan defterler de gelmeyince yıkıldım. istemesemde ofisi kapatmayı bile düşünüyorum. aranızda benim gibi yaşayıpta sonrada mükellefleri artan var mı? bu konuda biraz cesaretlenmeye ihtiyacım var.
    merhaba
    bende 1 eylüde açılış verdim ve 4 aylık muhasebeciyim, dediğiniz gibi zorluğu iliklerime kadar yaşıyorum, tak şansım bizim kendi şirket defterimiz vardı tarifesi biraz yüksek 1000 tl civarında onu aldım ve kira derdim yok daire kendimizin ve 1 defter daha geldi şirket haricinde, yani demek istediğim bırakın defter getirmeyi çay içmeye gelmiyor insanlar, çok tanıdığım ve dostum diyen insanlar 4 aydır ziyarete bile gelmedi, hayat fena bir şekilde öğretiyor insanları, çok şükür durumumuz iyi olduğu için kafama takmıyorum, bende 2 sene denerim olmazsa daireyi kiraya verip bir firmaya girmeyi düşünürüm çünkü başka türlü olmaz, yoğun çalışmaya alıştığım için sıkılıyorum açıkcası, en önemli faktör sizi çevreye öneren birisi olacak ve defter çekecek, destek veren birisi olmazsa çok zor bu iş.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    bende 1 eylüde açılış verdim ve 4 aylık muhasebeciyim, dediğiniz gibi zorluğu iliklerime kadar yaşıyorum, tak şansım bizim kendi şirket defterimiz vardı tarifesi biraz yüksek 1000 tl civarında onu aldım ve kira derdim yok daire kendimizin ve 1 defter daha geldi şirket haricinde, yani demek istediğim bırakın defter getirmeyi çay içmeye gelmiyor insanlar, çok tanıdığım ve dostum diyen insanlar 4 aydır ziyarete bile gelmedi, hayat fena bir şekilde öğretiyor insanları, çok şükür durumumuz iyi olduğu için kafama takmıyorum, bende 2 sene denerim olmazsa daireyi kiraya verip bir firmaya girmeyi düşünürüm çünkü başka türlü olmaz, yoğun çalışmaya alıştığım için sıkılıyorum açıkcası, en önemli faktör sizi çevreye öneren birisi olacak ve defter çekecek, destek veren birisi olmazsa çok zor bu iş.
    Hangi iş kolay ki.Yavaş yavaş firmalar geliyor işte,ne güzel.Allah daha da arttırsın.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi iş kolay ki.Yavaş yavaş firmalar geliyor işte,ne güzel.Allah daha da arttırsın.
    evet tahsin abi kolay iş yok ama bu iş tam sabır işi, bulunduğum şehir firmalar yönünden çok iyi değil ama ofis daha da zorladı abi, bakalım nereye kadar devam edebileceğiz .

Merhaba arkadaşlar konu üzerinden birkaç kelamda ben bulunayım dedim. Bende ofisi 2013 senesinden itibaren sürdürmekteyim. İlk açtığımda bir mükellefim vardı. Şimdi 15 mükellefim var. Başarımı bence hayır. Başarıyı sayı ile asla sınıflandırmamalıyız. Aslında burada önemli olan sayı değil kaliteli mükellefdir aslında. Kaliteden kastım size öncelikle değer veren yaptığınız işe saygı duyan müşteriyi kastederim. Değer verdikten sonra maddi değer zaten gelecektir. Piyasa da hele şu süreçte inanılmaz bir sıkıntı hakim. Fakat her nedense kimse bunu dile getirmiyor getiremiyor. Şimdiden 2019 senesine defter tastikini yaptıramamış ve birikmiş borcu olan müşterilerim var. Sabır etmeyi kesinlikle tavsiye ederim fakat 'sizde bişeyler yapmalısınız çeşitli derneklere sosyal gruplara katılmalısınız girişken olmalısınız' lafına da asla katılmıyorum. Müşteri sizi bulursa bir şekilde bulur.
    Sonuç olarak size nacizane iki tavsiyem şudur. Kesinlikle sabır ikincisi ise diyaloğ ve söylemlerinizin yani pazarlama yapabilmeniz çok önemli. Başarılar dilerim.
    Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe
    insan yeni okyanuslar keşfedemez.

Alıntı emrecnl7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    kesinlikle arkadaşım, ağlıyorum artık gelicem deyipte sonrsından başkasına verdik diyenleri görünce artık ne haldeyim siz düşünün. bugün bitanesine daha şahit oldum kesin gelicekti bi baktım dükkanı açmış işliyor. bile nasıl bozuldum anlatamam. böyle olursa kim defter getirecek bilmiyorum. ben bayan olunca sizlere göre defter bulma konusunda daha dezavantajlı olduğumu düşünüyorum.

Alıntı URUM79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar konu üzerinden birkaç kelamda ben bulunayım dedim. Bende ofisi 2013 senesinden itibaren sürdürmekteyim. İlk açtığımda bir mükellefim vardı. Şimdi 15 mükellefim var. Başarımı bence hayır. Başarıyı sayı ile asla sınıflandırmamalıyız. Aslında burada önemli olan sayı değil kaliteli mükellefdir aslında. Kaliteden kastım size öncelikle değer veren yaptığınız işe saygı duyan müşteriyi kastederim. Değer verdikten sonra maddi değer zaten gelecektir. Piyasa da hele şu süreçte inanılmaz bir sıkıntı hakim. Fakat her nedense kimse bunu dile getirmiyor getiremiyor. Şimdiden 2019 senesine defter tastikini yaptıramamış ve birikmiş borcu olan müşterilerim var. Sabır etmeyi kesinlikle tavsiye ederim fakat 'sizde bişeyler yapmalısınız çeşitli derneklere sosyal gruplara katılmalısınız girişken olmalısınız' lafına da asla katılmıyorum. Müşteri sizi bulursa bir şekilde bulur.
    Sonuç olarak size nacizane iki tavsiyem şudur. Kesinlikle sabır ikincisi ise diyaloğ ve söylemlerinizin yani pazarlama yapabilmeniz çok önemli. Başarılar dilerim.
    diyalog kuralımda bizim bir de reklam yasağımız var

kesinlikle arkadaşım, ağlıyorum artık gelicem deyipte sonrsından başkasına verdik diyenleri görünce artık ne haldeyim siz düşünün. bugün bitanesine daha şahit oldum kesin gelicekti bi baktım dükkanı açmış işliyor. bile nasıl bozuldum anlatamam. böyle olursa kim defter getirecek bilmiyorum. ben bayan olunca sizlere göre defter bulma konusunda daha dezavantajlı olduğumu düşünüyorum.
    Üstadım cinsiyet eşitliği bizim meslekte biraz farklı.Avukat tarzı bir iş değil.Serbest meslek olsa da biz bir nevi esnafız.Bu yüzden genel de muhatabımız hep erkekler.
    Kadın olarak ilk yapmanız gereken bağımlı çalışmak.Çevrem de herkes bu taktik ile işini büyüttü.Şirkette kendini tanıttıktan sonra ofislerini açtılar.Keşke siz de bu şekilde yapsaydınız.Siz umudunu kesmeyin ama.Mücadeleye devam.
    Konu smtzdmrr tarafından (09.Şubat.2019 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

Alıntı smtzdmrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım cinsiyet eşitliği bizim meslekte biraz farklı.Avukat tarzı bir iş değil.Serbest meslek olsa da biz bir nevi esnafız.Bu yüzden genel de muhatabımız hep erkekler.
    Kadın olarak ilk yapmanız gereken bağımlı çalışmak.Çevrem de herkes bu taktik ile işini büyüttü.Şirkette kendini tanıttıktan sonra ofislerini açtılar.Keşke siz de bu şekilde yapsaydınız.Siz umudunu kesmeyin ama.Mücadeleye devam.
    haklısınız cinsiyet konusunda. ofiste 13 yıl çalıştım hayatımın en büyük hatalarından biriymiş size değer vermeyen biriyle çalışmak. beni yıllarca ortaklıkla oyaladı 3 kuruş maaş verdi. o dönemde çok güzel şirketlerden güzel teklifler geldi gitmek istedim göndermedi beni. sonrasında çocuğa bakacak biri olmayınca o sırada eski elemanda iş arıyorum diye arayınca anında benden vazgeçti. velhasıl hem şansızlık hepppp.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)