taşeron maaş programı

Like Tree9Beğeni

Konu: Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

[QUOTE=keremcem;434345]Moralinizi bozmayın. Sizin başarılı dediğiniz meslektaşlarınız sizce aynı yolları geçmeden , en tepeden mi başladı ki?
    Kolay bir yol değil yolunuz ama düşünün bugüne geleb,lmek için bugüne kadar ne zorluklar yaşadığınızı, ama geçti değil mi o günler?
    ileride de bugünleri yaşadığınızı hatırlayarak devam edeceksiniz eminim.[

umarım dediğiniz gibi olur ama ben bu şartlarda pek devam edeceğimi sanmıyorum (
    3 müşterim vardı sabah aradı biri kapatıcağız dedi mükellef sayısı artacağına düştü.
    önerileriniz var mı arkadaşlar nasıl artırabilirim?

[QUOTE=eyser;434346]
    Alıntı keremcem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralinizi bozmayın. Sizin başarılı dediğiniz meslektaşlarınız sizce aynı yolları geçmeden , en tepeden mi başladı ki?
    Kolay bir yol değil yolunuz ama düşünün bugüne geleb,lmek için bugüne kadar ne zorluklar yaşadığınızı, ama geçti değil mi o günler?
    ileride de bugünleri yaşadığınızı hatırlayarak devam edeceksiniz eminim.[

umarım dediğiniz gibi olur ama ben bu şartlarda pek devam edeceğimi sanmıyorum (
    3 müşterim vardı sabah aradı biri kapatıcağız dedi mükellef sayısı artacağına düştü.
    önerileriniz var mı arkadaşlar nasıl artırabilirim?
    Öyle bir önerisi olan bir,bunu kendisine uygulardı iki, eğer gerçekten iyi bir öneri ise niye sizle paylaşsın. Mantıklı olun. olay sizde. Siz bulacaksınız. Ama şunu da unutmayın anladığım kadarıyla tek başınasınız. kadın ve erkek olmanız fark etmez sonuçta her işi yapamazsınız. Öncelikle iyi olduğunuz alanlara odaklanın (sgk vergi) eksik olan taraflarınız için destek alın gerekirse ortaklık yapısında çalışın ama tek kalmayın. Mesela son kooparatif işinde başarısızlığınız düşünün ben de olsam tek başına çalışan adama iş verene kadar kurumsal kimliğe sahip bir oluşuma giderim hatta daha fazla bile ödemeye razıyım Şunu da unutmamak lazım sen bir aç geresini Allah verir. yok öyle bir şey dostum üzerinde çalışmazsan nasıl daha iyi yaparımı düşünmezsen hiç bir şey değişmez öyle sihirli değnek yok.

önerileriniz var mı arkadaşlar nasıl artırabilirim?[/QUOTE]
    Daha fazla zarar etmeden şirkete geçin üstadım.Her zaman söylerim kadın meslek mensupları için şirket her zaman çok iyidir.şirket her ihtiyacınızı karşılar.Şirketi kendinize bağladıktan sonra ofis açabilirsiniz.Aylık 3-5 Bin TL yi garanti etmeden sakın ama sakın ofis açmayın.Bizim iş esnaf dükkanı değil.Kimse rastgele gelip mal alır gibi defter tutturmaz.

Daha fazla zarar etmeden şirkete geçin üstadım.Her zaman söylerim kadın meslek mensupları için şirket her zaman çok iyidir.şirket her ihtiyacınızı karşılar.Şirketi kendinize bağladıktan sonra ofis açabilirsiniz.Aylık 3-5 Bin TL yi garanti etmeden sakın ama sakın ofis açmayın.Bizim iş esnaf dükkanı değil.Kimse rastgele gelip mal alır gibi defter tutturmaz.
    Ek olarak şirkette çalışırken ingilizce,ihracat maliyet ve finansal tablo analizi gibi branşlara da ilgi gösterin.Kendinizi geliştirin.Meslek artık bozuldu üstadım.Ya en tepe de olacaksınız ya da en altta itibarınızı hiçe sayıp 50-100 tl e defter tutacaksınız.Başka bir alternatif yok.

Alıntı eyser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala durum aynı bir tane artış yok ve her geçen gün canım daha çok sıkılıyor. kooperatif kuruluşu vardı çok heveslenmiştim. bugün yine duydum ki kuruluşa gidiyorlarmış yarın mükellefin kardeşi dükkan açtı bana vermediler. kadınım ve yaşıma göre küçük gösteriyorum diye tecrübesiz sanıyorlar galiba. baştan muhasebeci lazım deyip yokluyorlar sonra yapabilirmisin ki deyip defteri başkasına veriyorlar. hatta bir firma sahibine kartımı uzatmıştım. senin ne kadarlık bilgin var ki dedi düşünün. burada forumlarda yazılanları okuyorum hikayesi bana benzeyipte başarılı olan var mı diye. hevesim kırılıyor. okuyarak gaza gelip biraz daha çabalamak istiyorum.
    Sabredin hocam,insallah hersey sizin?icin daha guzel olur.Malesef ataerkil bir toplum olusumuzun gizil sonuclari...ne kadar kadinlarin is hayatina gecis sureci desteklense dahi icten ice bi guvensizlik var.tabi nasip isi var bir de.bir kac smmm bayan arkadasla gorustum..cogu 1 2 sene bos durduktan sonra 30 defterin uzerine cikmis.ustelik bir kaci ofisi tanidik olmayan baska sehirlerde acmasina ragmen..
    Ondan aldigim tavsiyeler suydu.size de iletmis olayim."bos gecen bu surecte ofise kapanmadim.ilgimi cekecek derneklere katildim,oda faaliyetlerinde aktif olmaya calistim,gonulluluk gerektiren islerde aktif oldum,kuaforum,kiyafet aldigim yerlerde bir sekilde samimi oldum,laf lafi acti kiminin isi dustu geldi..." vs seklinde aciklamalar yapti.mantikli da geldi.sanirim kadin girisimcilerle ic ice olmak gerek ozellikle.
    Sabredin.insallah degecek..

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Çok doğru,harekette bereket vardır.
    Sonra çay bize bir gerçeği daha öğretti; Bekleyen her şey soğur,acırve bayatlar.M.Deveci

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)