taşeron maaş programı

Like Tree8Beğeni

Konu: Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

merhaba arkasaşlar,

13 yıllık ofiste çalışma deneyimimden sonra, bebeğim olduğundan dolayı ayrılmak zorunda kaldım. çalışmaya alışkın ve muhasebe mesleğini seven biri olarak tek mükellefle ofis açtım. 1 yıl olucak 3 mükellefim var şuanda. ve haber beklediğim ve kesin gelicek gözüyle baktığım 3 mükelleften de olumsuz cevap aldım. bir tanesi sebebi büyük ihtimalle e birliğe girdiğim sözleşmelede yazan rakamı talep ettiğim için. diğerleri de öyledir büyük ihtimalle moralim çok bozuldu. resmen ağladım. çevremde çok geniş değil, gelecek olan defterler de gelmeyince yıkıldım. istemesemde ofisi kapatmayı bile düşünüyorum. aranızda benim gibi yaşayıpta sonrada mükellefleri artan var mı? bu konuda biraz cesaretlenmeye ihtiyacım var.

Hiç Kimseye altın tepside bir şey sunulmaz. istisnalar hariç. O nedenle sabır ve mücadeleye devam. Bu süreçler sizi daha diri tutacak ve daha güçlü olacaksınız.
    ofis açıpta bu süreçlerden geçmeyen yoktur. Rızkınızın nereden geleceği belli olmaz. beklediğiniz mükelleflerden defter gelmez, bir bakmışsınız daha önce tanımadığınız kişi defterini size verir. birazda işin nasip boyutu var. Allah yardımcınız olsun.
    emrecnl7 ve sermin48 bunu beğendi.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Şimdi sevgili cetvel üstadın "hiç ummadığınız yerden defter gelebilir" anlamındaki cümlesini okuyunca aklıma başımdan geçen bir olay geldi.İzninizle paylaşmak isterim.
    Ofisi 3 müşteriyle açtım, yapacak iş yok, ofisin bulunduğu han'da da kapılar açık çalışıyoruz ve bulunduğum katta en az 3 tane daha müşavirlik bürosu var.Han'ın en üst katındayım ve her katta en az 3-4 müşavir bürosu var.İşte kısmet gelecek ya. Kapılar açık ben masamda gazete okuyorum.Aylardan haziran.Biri geldi kapı önüne,altta bermuda şort,ellerinde poşetler, saçlar dağınık.Vaktiniz varsa birşey danışabilir miyim dedi.tabi buyurun dedim.Ben,kesin boşuna meşgul edecek beni diye düşünüyorum ama kişiyi geri çevirmek olmaz. Velhasıl bunlar eşine ve oğluna olarak ayrı ayrı maliyeden açılışları yapmışlar,eşi evde yemek yapıp esnafa dağıtacak,oğluda biraz müzik işleriyle uğraşıyor.Biz açılışı yaptık muhasebeci arıyoruz dediler. Şahsı buyur ettim konuşuyoruz.Şöyle birşey sorduğumu hatırlıyorum; ben hanın 4.katındayım,bana gelene kadar belkide 20 tane büronun önünden geçtiniz.Başka yerle görüştünüz mü, direk bana kadar gelmenizi merak ettim dedim O da, bütün ofislerin kapısı kapalıydı,yoğunlardır,benimle ilgilenmezler diye düşündüm, sizin ofisin kapısını açık görünce sizle şansımı deniyim diye düşündüm dedi Neyse uzatmayalım.Bu kişilerle 5-6 yıldır hala çalışıyorum.yeri geldi sektör değiştirdik,yeri geldi kapat,aç yaptık,ama halen mükelleflerimdir. İşin daha enteresan yanı şu ki; burada da kimseyi dış görünüşüyle yargılama olayı ortaya çıkıyor aslında. Bu bana gelen beyefendi, uzun yıllar Almanya da yaşamış, kendisi kendi alanında önemli bir müzik prodüktörü, şu an halen bir sürü sosyal projede görev alıyor.Ünlü sanatçılarla çalışmış,halen çalışıyor.Oğlu, bir dizi de rol almış,o da şu an müzikle ilgileniyor.Önemli bir müzik okulundan mezun. Yani hepsi kültürlü çok efendi harikulade insanlar.Ailenin bütün fertleriyle tanıştım.Hatta şu an bile, abi sen para verme ben senle yine çalışırım diyebileceğim şahsiyette insanlar.
    O nedenle, mükellef portföyünün ne zaman nereden çıkacağı hiç belli olmaz,bu bir,kimseyi de dış görünüşüyle yargılamamak ve farklı düşünmemek lazım,bu da iki.

Kıssadan hisse, kelimenin sonunda "-eceğim, -acağım" sen büronu aç defteri sana vereceğim, şirket kurarken sana kurduracağım" gibi laflara hiç aldanmayın,bel bağlamayın, onlara güvenipte bu yola girmeyin.Bize de bunu o kadar çok söylediler ki zamanında.Ama şu an geriye dönüp bakıyorum.Elimde ki mükellef portföyünde o söyleyenlerin hiçbiri yok. Sabredeceksiniz,şükür edeceksiniz,mücadele edeceksiniz.Allah size bu yolda ekmek yedirecekse, siz otururken bile müşteriyi kapınıza getirir merak etmeyin.

Şimdilik diyeceğim bunlardır.Allah kolaylık versin ve hayırlı müşteriler nasib etsin inşallah.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Beklemekten başka yapacak hiç bir şeyiniz yok. ihtiyaç duyacağınız şeyler sabır, inanç ve tabiki para. Ama 3 ay beklersiniz, ama 5 sene. Hiç belli olmayan bir iş sonuçta.

Alıntı eyser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkasaşlar,

13 yıllık ofiste çalışma deneyimimden sonra, bebeğim olduğundan dolayı ayrılmak zorunda kaldım. çalışmaya alışkın ve muhasebe mesleğini seven biri olarak tek mükellefle ofis açtım. 1 yıl olucak 3 mükellefim var şuanda. ve haber beklediğim ve kesin gelicek gözüyle baktığım 3 mükelleften de olumsuz cevap aldım. bir tanesi sebebi büyük ihtimalle e birliğe girdiğim sözleşmelede yazan rakamı talep ettiğim için. diğerleri de öyledir büyük ihtimalle moralim çok bozuldu. resmen ağladım. çevremde çok geniş değil, gelecek olan defterler de gelmeyince yıkıldım. istemesemde ofisi kapatmayı bile düşünüyorum. aranızda benim gibi yaşayıpta sonrada mükellefleri artan var mı? bu konuda biraz cesaretlenmeye ihtiyacım var.
    Üstadım eskiden olsa mükellefler sizi bulurdu.Fakat artık bu yakın geçmişte insanlar çok ayrıldı.Artık halkımız da senden benden muhabbeti çok fazla.Bu yüzden bu işte defter bulmak istiyorsanız çeşitli topluluklara mensup olmak zorundasınız.Ya da eski çalıştığınız yerden defter almalısınız.Aksi halde kısa süre de mükellef bulmanız imkansız.6-7 yıldır bu işteyim.7 yıl da 5 kişi ancak mükellefiyet açmak için başvurdu.Onlara da tarife ücreti fazla geldi sadece 1 tanesi mükellefimiz oldu.Çevremiz de çeşitli parti ve topluluklara üye meslek mensupları var.Bize yılda 1 defter geliyor fakat bu kişilere ay da 1 defter geliyor.Bu yüzden ben hak edeni mükellef bulur sabreden muradına erer teorisine kesinlikle inanmıyorum.İkinci olarak bağımlı çalışıp çevre yapmanız lazımdı.Bu şekilde 1 şirkette bağımlı başlayıp 150 deftere ulaşan kişiler var.Maalesef durumunuz kötü üstadım..Şuan ki kriz de kimse tarifeye evet diyemiyor.Allah yardımcınız olsun
    Konu smtzdmrr tarafından (21.Aralık.2018 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

umarım dediğiniz gibi olur. biraz daha sabretmeliyim farkındayım tabi ki ama bi yandan da maddi anlamda zorluyor. kira derdim olmadığı halde 3 mükellefle zarardayım.

inşallah bu mesleği yapmak çok istiyorum. muhasebeyi de sevdiğim için ilerde başarılı olacağımı da düşünüyorum. eski çalıştığım yerde 50 mükellefle ben ilgilenirdim. patron sadece para işine bakardı. memnun değillerdi patrondan ama gene bırakıp gitmezlerdi. eski büromda calıştığım mükelleflerin vasıtasıyla 2 şirket gelicekti 1500 anlaştık tamam dedik. firma sahibi eski muhasebesine ne açıklama yapacağını bile düşündü. ama ne olduysa gelmedi. hevesli olunca defter gelmeyince hayal kırıklığı yaşıyorum. o gelmezse bu gelmezse kim gelecek diyorum.

Alıntı smtzdmrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadım eskiden olsa mükellefler sizi bulurdu.Fakat artık bu yakın geçmişte insanlar çok ayrıldı.Artık halkımız da senden benden muhabbeti çok fazla.Bu yüzden bu işte defter bulmak istiyorsanız çeşitli topluluklara mensup olmak zorundasınız.Ya da eski çalıştığınız yerden defter almalısınız.Aksi halde kısa süre de mükellef bulmanız imkansız.6-7 yıldır bu işteyim.7 yıl da 5 kişi ancak mükellefiyet açmak için başvurdu.Onlara da tarife ücreti fazla geldi sadece 1 tanesi mükellefimiz oldu.Çevremiz de çeşitli parti ve topluluklara üye meslek mensupları var.Bize yılda 1 defter geliyor fakat bu kişilere ay da 1 defter geliyor.Bu yüzden ben hak edeni mükellef bulur sabreden muradına erer teorisine kesinlikle inanmıyorum.İkinci olarak bağımlı çalışıp çevre yapmanız lazımdı.Bu şekilde 1 şirkette bağımlı başlayıp 150 deftere ulaşan kişiler var.Maalesef durumunuz kötü üstadım..Şuan ki kriz de kimse tarifeye evet diyemiyor.Allah yardımcınız olsun
    eski çalıştığım yerden defter almak gibi derdim olmadı. çoğu da bilmez büro açtığımı söylesem belki gelecek olan mükellef olur mutlaka. ben ekmek yediğim kaba taş atmak istemem. helalinden paramı kazanmak isterim. işte hak hukuk gözettiğim için de başarısızım aslında. tarife altında almayacağım dedim çünkü sözleşmeyi e birlikten yapmak zorundayız. kısacası gerçekten zormuş. herkes söylüyordu da kendi başına gelince insanın daha net anlaşılıyor durumunun bu kadar vahim olduğu

inşallah bu mesleği yapmak çok istiyorum. muhasebeyi de sevdiğim için ilerde başarılı olacağımı da düşünüyorum. eski çalıştığım yerde 50 mükellefle ben ilgilenirdim. patron sadece para işine bakardı. memnun değillerdi patrondan ama gene bırakıp gitmezlerdi. eski büromda calıştığım mükelleflerin vasıtasıyla 2 şirket gelicekti 1500 anlaştık tamam dedik. firma sahibi eski muhasebesine ne açıklama yapacağını bile düşündü. ama ne olduysa gelmedi. hevesli olunca defter gelmeyince hayal kırıklığı yaşıyorum. o gelmezse bu gelmezse kim gelecek diyorum.
    yanlış ülke yanlış zamanda iş yapıyorsunuz her şey daha da sarpa saracak gibi görünüyor.

eski çalıştığım yerden defter almak gibi derdim olmadı. çoğu da bilmez büro açtığımı söylesem belki gelecek olan mükellef olur mutlaka. ben ekmek yediğim kaba taş atmak istemem. helalinden paramı kazanmak isterim. işte hak hukuk gözettiğim için de başarısızım aslında. tarife altında almayacağım dedim çünkü sözleşmeyi e birlikten yapmak zorundayız. kısacası gerçekten zormuş. herkes söylüyordu da kendi başına gelince insanın daha net anlaşılıyor durumunun bu kadar vahim olduğu
    Üstadım siz e-birliği çok önemsemeyin.Hiç bir yaptırım yok.Zaten tüm meslek mensupları e-birliğe düşük fiyat giriyor.Biz de hep tarife teklifi verdik açılış için ,fakat hiç bir zaman mükellef kazanamadık.kaybeden her zaman biz olduk.Siz açılış için 2.000,00 TL fiyat verirsiniz 20 yıllık meslek mensubu bile 500 TL e yaparım der.Bu yüzden bu müşteriyi elinizden kaçırmak size bir şey kazandırmaz..Fiyat ve kalite sadece büyük ve çok büyük mükellefler için önemlidir üstadım.Küçük esnaf ve küçük sermaye şirketleri 100 TL nin bile hesabını yapar.İnanın her meslek mensubunda tarife altında defterler mevcut.Fakat konuşmaların da kesinlikle tarife altı defter yok derler.Siz onlara aldırmayın.
    Konu smtzdmrr tarafından (22.Aralık.2018 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)