kamu işçi maaş

Sonuç: MUHASEBECİ İFLAS EDERSE NE OLUR?

Katılımcı sayısı
39. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • a-Tüm hayatını etkiler

11 28,21%
  • b-Hayatının bir dönemini etkiler

15 38,46%
  • c-Hiçbirşey olmaz, Kısa bir süre sonra toparlar.

13 33,33%

Konu: Muhasebeci İflas Eder mi?

Muhasebeci İflas Eder mi?

Arkadaşlar bugün duyduğum bir haber beni üzmekle beraber düşündürdü.
    Yıllardır muhasebe mesleği ile uğraşan bir meslektaş aynı zamanda farklı
    bir sektörde ticari faaliyette bulunmaktadır. Ve iflas etmiş. Meslektaşlara reklam yapmak yasak ama ister istemez bazı şeyler reklam konusu olabiliyor. "Bizler her işimizde başkalarına göre çok daha dikkatli olmalıyız" diyorum ve bu arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

MUHASEBECİ İFLAS EDER Mİ?

Arkadaşlar sözünü ettiğim arkadaşım sık olmamakla beraber alomaliye.com'u ziyaret etmekte.

Ben vereceğiniz cevaplar ona moral olur diye düşünmüştüm ama...
    Sonuç oldukça karamsar.

Herkesin başına gelebiliyorca muhasebecinin de başına gelebilir.

Tamam mesleğinden bilgisinden dolayı dikkatli olabilir diyeceksiniz fakat
    bu olayda sebep ne bilmiyoruz. Elde olmayan sebepler...dış etkenler...şanssızlık...vs.

Şimdi ben de oy kullanacağım :roll: c şıkkına.

Re: MUHASEBECİ İFLAS EDER Mİ?

Merhaba Janet,

Arkadaşınıza yaşadığı zor durumdan dolayı geçmiş olsun diyor, en kısa zamanda toparlanmasını diliyorum.
    3568 S.K. na tabi meslek ünvanınına sahip olup olmadığını açıklarsanız;

Mesajı okuyanlar bu yüzden yorumda bulunmamış olabilirler..Sadece ankete katılmayıp yorum da yapacaklardır diye düşünüyorum...

Hoşçakalın,
    ur Arslan
    <br />SMMM

Merhaba Janet,
    Yanlış anlamazsınız umarım....
    Hoşçakalın,
    ur Arslan
    <br />SMMM

SAYIN NUR ARSLAN!

Sözünü ettiğim arkadaşım 2001 yılında mükellef kaybından dolayı bürosunu kapattı. Daha sonra bir şirkette çok iyi şartlarda bağımlı olarak çalışmaya başladı. Şirketin muhasebesini yürütürken maddi açıdan bir hayli toparlandı. Ve bu işini devam ettirirken bir yer kiralayıp, üç eleman tutup müşteri firmanın bayisi konumunda ticari faaliyete başladı. 2004 yılı başında iyi bayi pozisyonundayken muhasebeyi bıraktı. Şimdi de battı.
    Mesleğe dönmek istedi. Bir iş görüşmesinde hiç beklemediği sözler duyunca da psikolojisi göçtü;" Kendi hesabını tutamamışsın, benimkini nasıl tutacaksın?"

Üzülmesini istemediğim için bu kadar açık yazmak istememiştim. Fakat esas niyetimin ona moral vermek olduğunu anlayacaktır.
    Saygılarımla

Merhaba,
    Bir kişinin Mali Müşavir yada Muhasebeci olması ticari alanda başarılı olacağı anlamına gelmez. Çünkü içiçe görünebilirler ama tamamen farklı kriter ve kurallara sahipler. Ben her zaman iyi muhasebecinin ticaret yaparken zorlanacağını düşünmüşümdür.
    Arkadaşınız bence batmayı kafasına takmamalı. İnsanın kendi hesabını tutmasıyla başkasının hesabını tutması arasında çok büyük farklar olabilir.
    Bunu eski bir sözle tamamlayayım isterseniz. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş derler.

Saygılar
    lker Semercioğlu

ALTIN BİLEZİK

Merhaba,
    Forma yeni katıldım. İlk gözüme çarpan sizin başlığınız oldu.
    İnsanın başına her şey gelebilir. Büyük şirketler, sanayiciler ,turizimciler hatta ve hatta bankalar batıyorda muhasebeci iflas edemezmi. Eder tabiki. Batan bankaların hepsi hesabını bilmediğinden mi batıyor yoksa bilinçli mi batırılıyor. Kaldıki meslekdaşım ticari bir iş kolunda iflas etmiş. Muhasebe mesleğinde değil.
    İflas eden meslekdaşıma " sen kendi hesabını tutamamışsın, benimkini nasıl tutacaksın" diyen her halde bunları görmüyor veya Türkiyede yaşamıyor.
    Meslekdaşıma geçmiş olsun dileyerek o sözü söyleyeni kınıyorum.

Hepinize sevgi ve saygılarımla
    metin alkan.S.M.

Sayın Semercioğlu ve Sayın Malkan'a teşekkürlerimi sunuyorum. Yazımda vermek istediğim mesajı almışlar. Gerçekten mutlu oldum arkadaşlar.

Sayın Nur Arslan!
    Mesajınızı okudum. Fakat cevabı özellikle burdan yazmak istedim. Çünkü diğer arkadaşların da okumasını istiyorum.

Hitabım kesinlikle sizin algıladığınız formatta değil. Öyle düşünmüş olsam, hitabın altındaki yazımda mutlaka buna değinirdim; emin olun. Evet... bir noktaya kilitlenmeniz beni rahatsız etmedi değil, ama bu beni bağıracak kadar sinirlendirmez. Zira iş dünyasındayız ve iş dünyasında sık sık rastladığımız bir olumsuzluk bu. Hep birileri birilerinin açığını arar. Hatta daha da abartır, açık olmasa bile kafasından açıklar yaratır ve ilginç olan buna kendisi de inanır.
    Niçin?..

Herşeyi bırakın;
    Ben...böyle ...bir...noktayı...atlayacak...kadar...toy muyum?
    Yoksa muhasebecilik yanında ispiyonculuğu da meslek edinmiş biri olarak bilinçli mi davrandım?

Bana göre; bir şeyi tesadüfen öğrenmek ile perdenin arkasına geçip ipucu aramak arasında çok fark vardır. Bu davranış niyeti açıklar.

Sonuç olarak derim ki;
    Birey olarak birbirimizle uğraşmayı bırakıp, toplum olarak nasıl ilerleyebileceğimiz üzerinde düşünelim. Nitekim bu forumun sağladığı güzelliklerden biri de budur.

sevgi ve saygı bizimle olsun.

Yeri mi ?

Sayın Jntopk,

Bu konu başlığının vergi mevzuatı ile olan ilişkisini biraz açar mısınız ? Gördüğüm kadarı ile ne 3568 ve ne de diğer yasalarla ilgili her hangi bir tartışma, çelişki veya ilgi eklememişsiniz. Kişinin özel hayatını buraya yansıtmışsınız. Bunu kendisi ne kadar isterdi veya istemezdi o ayrı bir dert. Ama Vergi Mevzuatı forumunda böyle bir konu başlığının yeri nedir ? Açıklama yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Engin ATEŞ
    Internet, futbol, kitap, sinema, yemek, crohn&nbsp; vs....

mevlutozarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mevlutozarslan Guest

Sayın engat...

Bende sizle aynı görüşteyim..

garibime giden bu konun fazla ilgi görmesi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)