kamu işçi maaş

Konu: Yetim Aylığı Alan Kız Çocukları Evlenme Ödeneği Alabilir mi?

  1. #1
    ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    5.440

    Yetim Aylığı Alan Kız Çocukları Evlenme Ödeneği Alabilir mi?

    Yetim aylığı alan kız çocukları evlenme ödeneği alabilir mi?


    Bağ-Kur'dan yeni kanuna göre yetim aylığı almaktayım. Şu an nişanlıyım. Evlenmem halinde evlenme ödeneği alabilir miyim? Ne yapmam lazım? M./İstanbul
    5510 sayılı kanununun 37. maddesine göre evlenmeleri nedeniyle gelir veya aylıklarının kesilmesi gereken kız çocuklarına, evlenmeleri ve talepte bulunmaları halinde, almakta oldukları aylık veya gelirlerinin iki yıllık tutarı, bir defaya mahsus olmak üzere evlenme ödeneği olarak peşin ödenmektedir. Bu çerçevede; evlendiğinizde; evlenme ödeneği almak için bir dilekçe ve evlenme cüzdanınız ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.

    İkinci kez evlenenlere ödenek yok!
    * Bağ-Kur'dan evlenme ödeneği almıştım. İkinci kez evlendim, evlenme ödeneği alabilir miyim? Y.U./Ankara
    İkinci kez evlenildiğinde, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından evlenme ödeneği ödenmemektedir.

    107 memur alınacak!
    Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere arşiv ve evrak işlem memuru, bilgi destek uzmanı sosyal hizmet uzmanı, fizyoterapist, laborant, masör, tıbbi sekreter, boyacı-badanacı, bilgisayar mühendisi, doğalgaz teknikeri, inşaat teknisyeni/ teknikeri, elektronik teknisyeni/ teknikeri, kimya teknikeri, klima teknisyeni/teknikeri, matbaa makineleri tamir teknikeri bahçıvan, bayan kuaförü, aşçı erkek berberi, garson, güvenlik görevlisi, hizmetli masör yardımcısı gibi unvanlarda 107 memur alınacak. İlgilenenlerin 22 Nisan 2009'a kadar saat 10.00 ila 16.00 arasında Gazi Orduevi Müdürlüğüne (Atatürk Orman Çiftliği/Ankara) adresine şahsen başvurmaları gerekmektedir.


    Erdal aydın



  2. #2
    Üyelik tarihi
    Nisan.2009
    Mesajlar
    2

    Ynt: Yetim Aylığı Alan Kız Çocukları Evlenme Ödeneği Alabilir mi?

    Merhaba;
    Öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler... Benim sormak istediğim bi kaç şey var bu konu ile ilgili...
    Babam 1997 yılında vefat etti ssk emeklisiydi. Ben öğrenciydim, annemle birlikte babamın maaşını alıyorduk. Ben mezun olunca 2005 yılında , SSK ya çalışmaya başladığımı bildirdim ve maaşımın benden anneme devrolmasını talep ettim. 2005 ten beri SSK olarak çalışıyorum, 2 ay sonra evleneceğim. Evlenme Ödeneği alabilir miyim? Alabileceksem ne kadar alabilirim, annemin aldığı maaşın azalmasını istemem çünkü? Almak için ne yapmalıyım?

    Teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İsteğe Bağlı Yetim Aylığı Alabilir mi_???
    Konu Sahibi pumpali Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 18.Mart.2010, 14:22
  2. Yetim Aylığı ve İşsizlik Ödeneği
    Konu Sahibi oryilmaz Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 15.Ocak.2010, 17:42
  3. Yetim aylığı & işsizlik ödeneği.
    Konu Sahibi e.smmm.a Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 03.Ocak.2010, 11:07
  4. Emekli Kadın Hem Dul Hem Yetim Aylığı Alabilir mi?
    Konu Sahibi ferhat Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 12.Ağustos.2009, 23:28
  5. Yetim Aylığı Alan Özürlü Evlenirse
    Konu Sahibi FEDERER Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 04.Şubat.2009, 09:17

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36