kamu işçi maaş

Konu: Kapatılan dosyalarda e-bildirge şifresinin durumu?

Kapatılan dosyalarda e-bildirge şifresinin durumu?

Almış olduğumuz şifreleri işin bitmesi v.s. sonucu kapatma işlemi yapılacak mı?

Yoksa İşyrinin kapatılmasına yönelik ssk müdürlüğüne verilen evraklar bunu gereksiz kılar mı? :?: :?:

sayın hamitozlu
    e bildirge şifresinin iptali için bir dilekçe vermeniz uygundur

Merhaba,

Elinizdeki E-Bildirge sözleşmesine bakarsanız 2.sayfadaki ilgi yerde bu aşağıdaki ibareyi göreceksiniz.

Kolay gelsin.

Sözleşmenin İptal ve Feshi
    Madde 8: İşyerinin başka ünite bölgesine nakli, devri, intikali, kapanması, terki, tasfiyesi, tescil işleminin iptali veya işverenin ölümü, fiil ehliyetinin sınırlanması, iflası, gaipliğine karar verilmesi ya da yetkili kişinin; değişmesi, fiil ehliyetinin sınırlanması, gaipliğine karar verilmesi, yetkisinin kaldırılması ya da ölümü gibi durumlarda Kurumun ilgili ünitesine yapılan yazılı bildirim üzerine, işverene ve/veya yetkili kişiye verilen kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresi iptal edilir.
    İşbu sözleşme; işverenin kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresinin iptal edilmesi halinde, işverene, sözleşmenin fesh edildiği iadeli taahhütlü yazı ile bildirilir.
    Kurumca kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresinin iptal edildiği veya sözleşmenin fesih edildiğinin işverene tebliğ tarihine kadar geçen sürede, yasa ve yönetmeliklerle öngörülen yükümlülüklerden doğan sorumluluk işverene aittir.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Sayın hamitozlu

Benzer bir durumun benim başıma da geldiğini belirtmek istiyorum.
    Üzerime kayıtlı üç adet e-bildirge üyeliği vardı, çalıştığım işletmeden ayrılınca, ayrıldığım günün ertesi günü Tekirdağ SSK'ya giderek, işten ayrıldığımı, ayrıldığım tarihten itibaren e-bildirge şifresi ile yapılan işlemlerden sorumlu olmadığımı bildirir bir dilekçe verdim ve bu dilekçeleri hala saklıyorum.
    SSK Müdürlüğü'ndeki görevliler siz dilekçeyi verin biz gerekeni yaparız ve bu dilekçeyi vermekle sorumluluk sizin üzerinizden kalkmış bulunmaktadır dediler.
    İyi çalışmala kolaygelsin...
    ilgi paylaştıkça ve daha da önemlisi kulladıkça artar.

Alıntı mtankutk Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın hamitozlu

Benzer bir durumun benim başıma da geldiğini belirtmek istiyorum.
    Üzerime kayıtlı üç adet e-bildirge üyeliği vardı, çalıştığım işletmeden ayrılınca, ayrıldığım günün ertesi günü Tekirdağ SSK'ya giderek, işten ayrıldığımı, ayrıldığım tarihten itibaren e-bildirge şifresi ile yapılan işlemlerden sorumlu olmadığımı bildirir bir dilekçe verdim ve bu dilekçeleri hala saklıyorum.
    SSK Müdürlüğü'ndeki görevliler siz dilekçeyi verin biz gerekeni yaparız ve bu dilekçeyi vermekle sorumluluk sizin üzerinizden kalkmış bulunmaktadır dediler.
    İyi çalışmala kolaygelsin...
    Merhaba,

Sayın mtankutk,

Şifre alırken yetkili kişi olarak alan kişi eğer işten ayrılırsa sizin dediğiniz doğru.Ama burada böyle bir durum yok.İşyeri kapanması var.Soruyu yanlış yorumladınız herhalde.Yukarıda ilgili metni yazmıştım.

Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)