cfo-bmi

Konu: SSK İşe Giriş

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2006
    Mesajlar
    48

    SSK İşe Giriş

    pazar günü işe giriş verilmesi problem olurmu.tşk ederim


  2. #2
    M_Schumacher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    M_Schumacher Guest

    Ynt: ssk işe giriş

    Merhaba,

    506 sayılı Sosyal Sigortalar Yasası?nın 9. maddesinde 25.08.1999 tarih ve 4447 sayılı Yasa ile yapılan ve 08.09.1999 tarihinde yürürlüğe giren değişiklik sonucunda işverenlere çalıştıracakları kimseleri en geç işe başlatmadan önce örneği Kurum tarafından hazırlanacak işe giriş bildirgesiyle doğrudan Kurum ünitesine bildirme veya normal, taahhütlü, iadeli taahhütlü posta ya da Acele Posta Servisi (APS) aracılığı ile gönderme yükümlülüğü getirilmiştir.

    Sigortalı işe giriş bildirgesinin Kurum?a verilme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması durumunda, bildirge verme süresi tatili izleyen ilk iş günü sona ermiş sayılmaktadır. Bu nedenle Pazar ve Pazartesi günleri işe başlayan sigortalının işe giriş bildirgesinin Pazartesi günü itibariyle Kurum?a verilmesi mümkün bulunmaktadır.

    Pazar veya Pazartesi günleri işe başlatılan sigortalıların daha önceden sigorta sicil numaralarının olması durumunda işe giriş bildirgeleri Internet ortamında da Kurum?a verilebildiğinden, internet ortamında da tatil söz konusu olmadığından artık Pazar ve Pazartesi günü işe girilip girilmediğinin önemi kalmadığı düşünülebilir. Ancak, sigortalı tekrar işe giriş bildirgelerinin internet ortamında alınması, işverenlerin isteğine bırakıldığından, Pazar ve Pazartesi günleri işe başlayan sigortalının işe giriş bildirgesinin Pazartesi günü itibariyle Kurum?a verilmesi halen mümkün bulunmaktadır.

  3. #3
    müfettiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müfettiş Guest

    Ynt: SSK İşe Giriş

    İnternet ortamında tekrar işe giriş bildirgesi verillmesi işverenlerin ihtiyarına bırakılmış ise de,e-bildirge şifresi olmayan işverenlerin pazar veya pazartesi günü işe başlayacak sigortalıları için kağıt ortamında ve pazartesi günü verecekleri sigortalı işe giriş bildirgelerinin de yasal süresi içinde verilmiş sayılacağı hususunda kurum talimatı bulunmaktadır.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    76

    Ynt: SSK İşe Giriş

    İnternet üzerinden ileri tarihli işe giriş yapabiliyor muyuz?Örneğin 18/05/2007 tarihinde 21/05/2007'ye işe giriş yapılabilir mi?

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Aralık.2006
    Mesajlar
    233

    Ynt: SSK İşe Giriş

    Alıntı elif_34 Nickli Üyeden Alıntı
    İnternet üzerinden ileri tarihli işe giriş yapabiliyor muyuz?Örneğin 18/05/2007 tarihinde 21/05/2007'ye işe giriş yapılabilir mi?
    Yapabilirsiniz. Zaten sizden işe giriş tarihi istiyor. O da sizin belirleyeceğiniz tarihtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sgk İşe Giriş
    Konu Sahibi YILDIZYILDIZ Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 02.Ocak.2016, 16:28
  2. Hatalı İşe Giriş Bildirgesi..Geçmiş Tarihe Giriş..
    Konu Sahibi blent Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 30.Ağustos.2014, 19:10
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj : 17.Şubat.2011, 09:43
  4. İşe Giriş
    Konu Sahibi ceres Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Eylül.2009, 20:27
  5. Primsiz İşe Giriş Bildirgesi Giriş Sayılır mı?
    Konu Sahibi ferhat Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 08.Ağustos.2008, 17:53

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36