kamu işçi maaş

Konu: emeklilik işlemleri

emeklilik işlemleri

şefim yıllık izne gitti olay bana kaldı ilk def karşılaşıyorum yardımınıza ihtiyacım var.İşçi elindeki ssk kağıdı ile geldi 2005/mayıs sonu 7387 gün + askerlik 600 gün toplam 7987 gün ve yaşlılık aylığına müstehak olduğunuzu diyor.İşçi ben emekli olmak istiyorum ay sonu çıkış aybaşı giriş yapalım bana yardımcı olun şimdi ne yapmam gerek bana ne vereceksiniz ve SSK'ya ne ile gideceğim işlemler nasıl diyor.ayrıca haziran ve temmuz aylarını nasıl dahil ettireceğiz bana ne zamana ait maaş verecekler Ve aylığımı hangi aydan itibaren verecekler diyor.Ben hiç emeklilik işlemi yapmadım şimdi mecbur kaldım bana yol gösterirseniz memnun olurum teşekkürler.

emeklilik işlemleri

ssk.gov.tr adresinde emekli linkini tıklarsan gereken bilgileri bulabilirsin
    RZU YÜCEL

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Re: emeklilik işlemleri

Alıntı eren Nickli Üyeden Alıntı
    Ve aylığımı hangi aydan itibaren verecekler diyor.Ben hiç emeklilik işlemi yapmadım şimdi mecbur kaldım bana yol gösterirseniz memnun olurum teşekkürler.
    Merhaba,
    Sayın "eren" çalışan emeklilik için tüm şartları taşıyorsa, söylediği şekilde yapabilirsiniz.
    506 sayılı yasanın 62. maddesi gereğince SSK tarafından yaşlılık aylığına başvuruyu izleyen aybaşından itibaren maaş bağlar.

Kod:
    Sigortalı olarak çalıştığı işten ayrıldıktan sonra yazılı istekte bulunan ve yaşlılık aylığına hak kazanan sigortalıya bu isteğinden sonraki ay başından başlanarak yaşlılık aylığı bağlanır.
    Eğer Temmuz ayı bitmeden dilekçesini verirse 01.08.2005 tarihinden itibaren emekli maaşını bağlarlar. 01.08.2005 tarihinde başvurması halinde ise 01.09.2005 tarihinde maaş bağlanacaktır. 31 Temmuz hafta sonuna geldiği için 29 Temmuz Cuma günü başvurda bulunmasında fayda var. Yalnız sizinde işveren olarak çalışan emeklililik başvurusunda bulunduktan sonra, aynı şekilde yeniden işe başlatmadan önce emekli olarak işe giriş bildigesini vermeniz ve bundan sonra düzenleyeceğiniz bordrolarda SGDP olarak %7,5 İşçi ve %22,5 İşveren payı olmak üzere %30 prim hesaplamanız gerekiyor.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal Guest

Emekli işlemleri

Merhaba,
    Ben de ilave olarak işçiye eğer Haziran/2005 dönemine ait aylık prim ve hizmet belgesini, yada internetten e-bildirgeyi vermediyseniz.Haziran ayı ve Temmuz aylarını içeren (verdiyseniz sadece Temmuz ayı gösterilecek)ve ssk.gov.tr sitesinden örneğini bulabileceğiniz Sigortalı Hesap fişini düzenleyerek vermeniz gerekmekte olduğunu hatırlatmak isterim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)