cfo-bmi

Konu: Ek-8

Ek-8

Arkadaşlar, Ek-8 ile ilgili olarak tüm topicleri inceledim sayılır.. Ama öğrenmek istediğime ulaşamadım.. Sizden kısa ve net bir cevap almak istiyorum..
    3 yıl boyunca hiç Ek-8 vermemiş bir firmaya ne gibi yaptırım uygulanır?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Ynt: Ek-8

ispatlayabildiğiniz eksik günler için birşey olmaz.(belgelerin noter tasdiği, sağlık raporu gibi sonradan düzenlenemeyecek evrak olmalı.) ispat edemedikleriniz için ek aylık bildirim ile günleri ve primleri tamamlamanız gerekir. prim+gecikme+ipc ödersiniz.

Ynt: Ek-8

Sayın nane çok güzel izah etmiştir ama benim tavsiyem öyle bir durum varsa yani Rapor ve Noter Tasdikli sözleşme hariç? Kurumun resen taktirine bırakmayın olayı Siz kendiniz beyan edinm Kurum kendi Resen Taktir e giderse Asgari ücretin 3 katı belge başına Eğer siz verirseniz 1/8 i belge başına İPC kesilir
    Tabi bide şöyle bir durum var Kurum Size Eksiklikleri tamamlamanız için 30 Günlük süre verecektir. Aynı durum benzer bir durum benimde başımda var ben kurumunun Fark edip yazı Gönderirse Düzelteceğim.. 30 Günlük tebliğ süresini Bekliyorum Böyle bir Hak tanımış SSK
    Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)