cfo-bmi

Konu: üvey anne ssk sigotalısı çocktn dolayı sağlık hiz.yararlanm.

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    1

    üvey anne ssk sigotalısı çocktn dolayı sağlık hiz.yararlanm.

    ssk sigortalısının bakmakla yükümlü olduğu üvey annesi, sigortalı çocuğunun üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanabilir mi? Bu konuda kanun yönetmelik genelge vs. bilgisi olan cevap yazabilirse şimdiden teşekkürlerimi sunarım.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    192

    üvey anne ssk sigotalısı çocktn dolayı sağlık hiz.yararlanm.

    değerli ...61,
    ssk kanunu 42.maddesi gereği anne ve babanın geçiminin sigortalı tarafından geçindirilmesi şartını haizdir. üvey veya öz olduğunu dair birşey yoktur. bu konuda gerçekten bir ihtiyaç varsa müracaat edilmeli ve kurum cevabına göre işlem tesis edilmelidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Üvey Evlat Sağlık Yardımı
    Konu Sahibi aygunh34 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 29.Eylül.2016, 18:48
  2. Anne babanın sağlık sig.faydalanması
    Konu Sahibi petibör Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 08.Kasım.2010, 17:32
  3. Cevap: 1
    Son Mesaj : 11.Temmuz.2010, 23:31
  4. Üvey anneye sağlık karnesi çıkartılması
    Konu Sahibi adnanguclu Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 27.Aralık.2007, 13:33
  5. Bağkur Kayıtlı Kişinin Kendi Üzerinden Üvey Annesi Sağlık
    Konu Sahibi eyüp Forum Bağ-Kur Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 21.Eylül.2006, 15:47

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36