cfo-bmi

Konu: Ek 8

Ek 8

Personel 4 günlük işgörmezlik raporu getirdi,maaşını tam olarak aldıve bu süre içinde işe gelmedi. Bu raporu ssk.ya vermemiz gerektiğini biliyoruz ama personel bunu vermemizi istemiyor. Kendisi eksik gününün olmasını istemiyor. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Ek 8.ler ssk.ya verilmezse işyerine bir ceza gelmesi söz konusumudur.

Ynt: EK8

SSK gününü 30 gösterdiyseniz sorun çıkmayacaktır. zaten ssk bunu nereden bilecek, eğer ssk günün 26 gün gösterip eksik bildirip yapsaydınız o zaman, ssk ya ek ve ekindekiraporu vermek zorunda olurdunuz. Dolayısıyla ssk gününü 30 göstereceğinizden bir problem çıkmayacaktır.
    Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

Ynt: Ek 8

SSK açısından değil ama, raporla istirahatli olması gerekn bir işçinizi hasta hasta çalıştırdığınız için, işçi sizi şikayet ederse haklı durumda olacaktır. Zira istirahatli raporu almış bir işçinizi rapora ve makul sürelere bağlı olarak dinlendirme zorunluluğunuz var.
    Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Bir gün hesabın döneceğini unutmayalım.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

yorum; raporlu olduğu halde tam ay göstermek (30 gün) o işalanın dinlenmesi gerekirken çalıştırılması demektir.
    -/-
    istirahat dönemi sonrası durumu kötüleşirse ve yeni sağlık yardımı alması vs gerekir ise ssk tüm masrafları işverenden ister.

işçi istirahat parasını alabilmesi için ssk işçiden o dönemlere ait çalışıp çalışmadığına dair belge istemekte
    bilgilerinize
    İki mahküm hapishane parmaklıklarından dışarı baktılar:Biri çamuru gördü,öbürü yıldızları

Sormak istediğim asıl soru biz bunu personelın bilgisi dahilinde bildirmezsek bize herhangibir ceza gelırmı demek ıstemıstım ben yani şirket olarak ek 8 düzenlemeyip işçiyi tam bıldrısek şirekete ceza gelirmi demek istemiştim.Teşekkürler

Merhaba,
    Neden ceza gelsin ki? Yalnızca size verilmiş bir hakkı kullanmamış olacaksınız.
    Arkadaşlar ben ek 8 doldurmak istiyorum fakat, doldurup çıktı alabileceğim bir eksik gün bildirme formu bulamadım henüz, yardımcı olabilir misiniz? Ve bildirgeler internetten veriliyorsa, eksik gün bildirme formu ve rapor fotokopisi elden mi verilmeli?
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

mes_ar ek-8 ve eklerini elden veya iadeli taahütlü vermelisiniz.
    SSK Formlar-Dilekçeler

Teşekkür ederim nane.
    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

Bir de,
    izinli olunan her ay için ayrı Ek-8 mi düzenleyeceğiz, yoksa tamamını bir kerede belirtsek olur mu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)