cfo-bmi

Konu: İş Görememezlik Geliri

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    97

    İş Görememezlik Geliri

    iş görememezlik geliri alan bir kişi normal şartlarda olduğu gibi tekrardan ssk lı olarak çalışabilirmi sonradan yine emekli olabilirmi .?cevaplar için şimdiden tşk.ederim.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    1.499

    Ynt: İş Görememezlik Geliri

    sn pavri_53;


    adı üstünde iş görememezlik geliri ssk lı olarak çalışamaz siz bir yerde gösterseniz bile ssk lı olarak tespit edilirse ödemiş olunan iş görememezlik geliri kesilir faiziyle alınır.kolay gelsin...
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

  3. #3
    müfettiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müfettiş Guest

    Ynt: İş Görememezlik Geliri

    İş kazası sonucu meslekte kazanma gücünü en % 10 oranında kaybeden sigortalıya sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu durumda olan sigortalının tüm sigorta kollarına tabi olarak çalışmasında herhangi bir sakınca yoktur. Şartların oluşması halinde de yaşlılık aylığı bağlanır.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    97

    Ynt: İş Görememezlik Geliri

    almış olduğu sürekli iş görememzlik geliri ssk lı olarak işe başladığında bu maaşı kesilirmi ?yatıtlarınız için tşk.edrim...

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2007
    Mesajlar
    47

    Ynt: İş Görememezlik Geliri

    merhaba sayın pavri_53
    Sürekli işgöremezlik geliri alanlar tekrardan ssk lı olarak çalışabilir.Bu geliri sadece ssk'dan emekli olması durumunda kesilir.Diğer kurumlardan emekli olması durumunda bu gelir kesilmez her ikisini de almaya devam eder.

  6. #6
    müfettiş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    müfettiş Guest

    Ynt: İş Görememezlik Geliri

    Bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum.Şöyle ki ;

    Geçici iş göremezlik ödeneği ile sürekli iş göremezlik geliri ayrı ayrı kavramlardır.

    506 sayılı Kanun madde 92.- Gelir ve aylıkların birleşmesi ;

    Malüllük,yaşlılık ve ölüm sigortaları ile iş kazalarıyla meslek hastalıkları sigortasından
    hak kazanılan aylık ve gelirler birleşirse,sigortalıya bu aylık ve gelirlerden yüksek olanının tümü,eksik olanın da yarısının bağlanacağı hüküm altına alınmıştır.

    Yani sigortalının yaşlılık aylığı alması halinde daha önce bağlanmış bulunan sürekli iş göremezlik ödeneğinin kesilmesi söz konusu değildir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. İş Görememezlik Raporu
    Konu Sahibi KorayErgun Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 09.Mayıs.2016, 11:09
  2. İş Görememezlik Raporu Hk.
    Konu Sahibi melek16 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 11
    Son Mesaj : 18.Haziran.2015, 11:17
  3. G.V. Hesabında İntifa Hakkı Geliri İle İşyeri Kira Geliri Toplanır mı ?
    Konu Sahibi tarkaniz72 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 20.Mart.2013, 15:06
  4. İş görememezlik hk. 2 !
    Konu Sahibi kavazlı Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 16.Mayıs.2008, 09:30
  5. İş Görememezlik
    Konu Sahibi YAZ Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 28.Ağustos.2007, 13:59

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36