taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: saglık hızmetlerınde süre

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    15

    saglık hızmetlerınde süre

    eş ve cocuk saglık hızmetlerınden faydalanabılmesı için 1 yıl içinde 120 gün tamamlaması gerekıyo. ama tamalamasa geçmiş yıllardan örnegin 2003 yılından tamalayabılırmı. Alomalıye postanın ssk danışmanları tamamlanabileçegini söylöyor .... bu konudakı görüşlerınızı beklıyorum .:
    kolay gelsın


  2. #2
    Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    2.171

    saglık hızmetlerınde süre

    Merhaba,
    AloMaliye Posta :?: nasıl böyle bir iddiada bulunmuş anlamadım. Sosyal Sigortalar Kanununun 3 'üncü maddesi açık buna göre son bir yıl içinde 120 gün çalışması olmayan sigortalının bakmakla yükümlü olduklarına sağlık yardımı yapılmaz. Belki verilen cevabı yanlış anlamış olabilirsin. Eğer bir yıl içinde birden fazla işyerinde çalışmış ve toplamı 120 günü geçiyorsa sağlık yardımlarından yararlanırlar.

    Kod:
    *****Eş ve çocuklara sağlık yardımı yapılması
    *****Madde 35 - Sigortalının eşi ve geçindirmekle yükümlü olduğu çocukları, hastalıkları halinde, bu kanunun 33 üncü maddesinde belirtilen sağlık yardımlarından, 34 üncü maddede yazılı süreleri aşmamak üzere, yararlanırlar. Ancak, ayakta yapılan tedavilerde verilen ilâç bedellerinin % 20 sini sigortalı öder.
    *****Sigortalının eşi ile geçindirmekle yükümlü olduğu çocuklarının yukarda belirtilen sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri için sigortalının, hastalığın anlaştığı tarihten önceki bir yıl içinde en az 120 gün hastalık sigortası primi ödemiş olması şarttır.
    Ayrıca AloMaliye Posta dediğin ne ben sitede böyle bir bölüme rastlamadım.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    133

    saglık hızmetlerınde süre

    merhaba sayın arslan,

    verilen örnekte, sağlık hizmetinden yararlanacak eş veya çocuk şubat ayında viziteye çıkıyor olabilirmi. çünkü aynı yıl içinde ocak ve çalışılan şubat ayı kadar gün toplamı olacakki buda viziteye çıkmaya yetmez. Bu durumda çalışılan son 1 yıla bakmak gerekir. İster çalışmakta olduğu yerde olsun, ister başka bir işyerinde son 1 yıl içinde 120 (toplamında) prim varsa çıkabilir.
    aygılarımla,
    <br />Soner TECİM

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    28

    saglık hızmetlerınde süre

    MERHABA.....

    :arrow: YANLIŞ ANLAŞILMA ŞURADAN KAYNAKLANMIŞ OLABİLİR BELKİ.......ÖRNEĞİ GÖRMEK GEREKİR AMA ...PÜF NOKTASI SON BİR YIL İÇİNDE AYNI YIL İÇİNDE OLMASI GEREKMİYOR ..........BELKİ ARKADAŞIMIZ BURADA TAKILMIŞ OLABİLİR............VE YİNE BU ŞAHIS YENİ ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ İSE SÖZKONUSU YÜZYİRMİ GÜN SON BİR YIL İÇİNDE ÇALIŞMA ŞARTI DİKKATE ALINARAK ESKİ ÇALIŞTIĞI YERLERDEN TAMAMLANABİLİR....... :idea:

    Sigortalılar ile sürekli işgöremezlik geliri, malüllük veya yaşlılık aylığı alanlarla bunların geçindirmekle yükümlü oldukları eş-çocuk, ana ve babaları ile gelir veya aylık alan eş-çocuk, ana ve babaları hastalık sigortasından sağlanan yardımlardan yararlanırlar.

    SİGORTALININ GEÇİNDİRMEKLE YÜKÜMLÜ OLDUĞU KİMSELER

    • Diğer sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olarak çalışmayan yada gelir veya aylık almayan eşi,
    • Yaşları ne olursa olsun evli bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kuruluşlarına tabi olarak çalışmayan veya bunlardan gelir yahut aylık almayan kız çocukları,
    • 18 yaşını, orta öğrenim yapıyorsa 20 yaşını, yüksek öğrenim yapıyorsa 25 yaşını doldurmamış erkek çocukları,
    • 18 yaşını doldursa bile, çalışamayacak durumda malül bulunan erkek çocukları,
    • Geçiminin sigortalı tarafından sağlandığı belgelenen ana ve babası,
    • Sigortalı tarafından evlat edinilmiş, tanınmış veya nesebi düzeltilmiş yahut babalığı hükme bağlanmış olan çocukları,

    :idea: Hastalığın anlaşıldığı tarihten önceki 1 yıl içinde en az 120 gün hastalık sigortası primi ödemiş olan sigortalının eş, çocuk, ana ve babaları hastalıkları halinde; :idea:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Genel saglık sigortası
    Konu Sahibi muhasebeci86 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 13
    Son Mesaj : 17.Ocak.2012, 15:32
  2. Bağkur Saglık Karnesi
    Konu Sahibi fb1907 Forum Bağ-Kur Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 11.Ekim.2006, 15:31
  3. İstege Baglı Sigortada Saglık
    Konu Sahibi prolink Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 27.Ocak.2006, 23:54
  4. saglık karnesi
    Konu Sahibi furkan yasar Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 30.Temmuz.2005, 14:38
  5. saglık hızmetlerı
    Konu Sahibi mustafa caycı Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 16.Temmuz.2005, 13:55

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36