taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İşyeri Bildirgesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    1.854

    İşyeri Bildirgesi

    Merhaba,
    Biz bir vakıf için işyeri bildirgesi vereceğiz. İşe girişle birlikte vereceğiz. İşe giriş tarihi 01/04/2008 olacak. 31/03/2008 terihinde işyeri bildirgesini ardından işe girişi versek doğru olur mu? Yoksa işyeri bildirgesini daha önce mi vermeliyiz?

    ?Şahsiyetli kişiler inandıkları gibi ve tavizsiz yaşarlar. Böyle insanların hayat çizgilerini dünyevi endişeler değil, ulvi inançları belirler. Muhsin YAZICIOĞLU ömrü boyunca taviz vermeden yaşayan yüce bir kişilik??

  2. #2
    NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

    Ynt: İşyeri Bildirgesi

    işe giriş tarihi 1.4.2008 ise,31.3.2008 de hem işyeri bildirgesi hemde işe girişi vermeniz uygundur.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2007
    Mesajlar
    204

    Ynt: İşyeri Bildirgesi

    İşyeri Bildirgesi,
    Madde 9 ?İşverence, örneği Ek:1 de bulunan ?İşyeri Bildirgesi? iki nüsha düzenlenip, en geç sigortalı çalıştırılmaya başlandığı tarihte işyerini çevresine alan Üniteye verilir.

    Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi,
    Madde 13?İşverence işe alınacak sigortalılar için nüfus cüzdanlarına göre üçer nüsha ve fotoğraflı olarak düzenlenecek örneği Ek:2 de bulunan ?Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi? sigortalı işe başlatılmadan önce ilgili Üniteye doğrudan verilir veya iadeli taahhütlü olarak gönderilir.
    Şu kadar ki, inşaat işyerlerinde işe başlayan sigortalılar için işe başlatıldığı gün, Kuruma ilk ] defa İşyeri Bildirgesi verilen işyerlerinde ise en geç bir ay içindeKuruma verilen bildirgeler süresi içinde verilmiş sayılır.

  4. #4
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    7.742

    Ynt: İşyeri Bildirgesi

    İlk defa işyeri numarası alıp giriş verecek firmalar işçi girişlerini 1 ay içinde verebilirler.Tek şart işyeri açılış bildirgesinde belirtilen işçi çalıştırılmaya başlanıldığı tarihi geçmesin.Örneğin işçi çalıştırılmaya başlanıldığı tarih 01.04.2008..Siz işyeri bildirgesini 20.03.2008 tarihinde kuruma verip işyeri numarası almışsanız en geç 31.03.2008 tarihine kadar giriş bildirgelerini vermelisiniz.Tek istisna inşaat firmalarındadır..Burada da en geç işe başlanıldığı gün yani 01.04.2008 tarihinde giriş bildirgelerini verebilirsiniz.Saygılar...
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Sgk İşyeri Bildirgesi Hk.
    Konu Sahibi Ramazan Trkgld Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 13.Haziran.2017, 16:06
  2. İşyeri Bildirgesi Hk.
    Konu Sahibi sahin12 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 15.Ekim.2015, 17:49
  3. İşyeri devrinde İşyeri Bildirgesi Formu doldurulması hk.
    Konu Sahibi aktanoz Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 08.Haziran.2012, 08:53
  4. İşyeri Bildirgesi
    Konu Sahibi mes_ar Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 22.Temmuz.2010, 11:40
  5. İşyeri Bildirgesi
    Konu Sahibi sudenaz Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 12
    Son Mesaj : 29.Nisan.2008, 17:15

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36