kamu işçi maaş

Konu: İşyeri Açılışı ve İşe Giriş

akin94k.t.m.l. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akin94k.t.m.l. Guest

Ynt: İşyeri Açılışı ve İşe Giriş

Alıntı izcan Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşım senin yapacağın en garanti iş,

1-Şimdiden İşyeri bildirgeni ve vergi dairesi işe başlama formunu 17 nisan başlangıç yazacak şekilde düzenle elinin altında hazır bulunsun, ama verme...
    2- 16 Nisan günü defterini tasdik ettirip, yine aynı tarihte (16 Nisan) ilk önce SSK ya işyeri bildirgeni (17 tarih başlangıçlı olacak) ver ve 2 kişi çalıştıracağına ilgili sütunda belirt, oradan Vergi dairene gidip İB formunu bırak...
    3- Artık başlangıçlarımızı bir gün önceden vermiş bulunuyoruz, sıra geldi ssk şifre almaya, yaklaşık 1 hafta sonra şifre formumuzu doldurup işyeri numarasını boş bırakıp kuruma gideriz, hem numaramızı öğreniriz hemde forumun boş alanını doldurup teslim ederiz.
    4- Aradan yaklaşık 10 gün geçti, işyeri numaramız var, şifre de geldi, sigortalılar tekrar girişse sistemden, ilk giriş ise elden işe girişleri veririz, (ama giriş tarihleri mutlaka 17 nisan ve 2 kişi olacaklar)

E-bildirgede geriye dönük işe girişi kabul etmiyor onun için mecburen elden olacak
    5-Vergi levhamızıda hazırlarız, mutlulukla arkamıza yaslanırız...

Selamlar....

akin94k.t.m.l. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akin94k.t.m.l. Guest

Alıntı izcan Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşım senin yapacağın en garanti iş,

1-Şimdiden İşyeri bildirgeni ve vergi dairesi işe başlama formunu 17 nisan başlangıç yazacak şekilde düzenle elinin altında hazır bulunsun, ama verme...
    2- 16 Nisan günü defterini tasdik ettirip, yine aynı tarihte (16 Nisan) ilk önce SSK ya işyeri bildirgeni (17 tarih başlangıçlı olacak) ver ve 2 kişi çalıştıracağına ilgili sütunda belirt, oradan Vergi dairene gidip İB formunu bırak...
    3- Artık başlangıçlarımızı bir gün önceden vermiş bulunuyoruz, sıra geldi ssk şifre almaya, yaklaşık 1 hafta sonra şifre formumuzu doldurup işyeri numarasını boş bırakıp kuruma gideriz, hem numaramızı öğreniriz hemde forumun boş alanını doldurup teslim ederiz.
    4- Aradan yaklaşık 10 gün geçti, işyeri numaramız var, şifre de geldi, sigortalılar tekrar girişse sistemden, ilk giriş ise elden işe girişleri veririz, (ama giriş tarihleri mutlaka 17 nisan ve 2 kişi olacaklar)
    5-Vergi levhamızıda hazırlarız, mutlulukla arkamıza yaslanırız...

Selamlar....
    E-bildirgede geriye dönük işe girişi kabul etmiyor onun için mecburen elden olacak.Ayrıyeten bugün 16 nisan

arkadaşlar, yakın bir zamanda ssk dan işyeri numarası almak için aşağıdaki adımları izledim:

işçi çalıştırmaya başladığımız tarihten en geç bir gün önce ssk ya işyeri numarası için başvuruda bulundum. işyeri numarasını alarak e-bildirge şifre talebinde bulundum. işyeri bildirgesinde 5 işçi çalıştıracağımızı/çalıştırdığımızı beyan etmiştik. bu beş işçinin ssk ya girişlerini işe başladıkları tarihten itibaren 30 gün içerisinde toplu olarak ssk ya bildirdik. (506/8.md)

bu 5 kişinin dışında daha sonraları işe alınan kişileri de bir gün öncesi bildirdik.
    her piyon potansiyel vezirdir.

sevgili izcan malesef bir gün önce ssk ya işyeri bildirgesi veremiyorum.sebep kurum yoklama fişi ve oda kayıt belgesi istiyor.ticaret odasıda ben önce kayıt yaparım ama kayıt yaptığım tarih işe başlama tarihiniz olur diyor.böyle oluncada kurumlar arası ve belgeler arasında uyumsuzluk oluyor.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Murat Cer'in yazısısı da bu yüzden. SSK gidiyosunuz vd yoklaması, oda kayıt belgesi vs diye tuttuyor. Daha açılış yeni yapılmış yoklama nasıl olacak? Git gel uğraşmak istiyorsanız vd açılışı ve ssk aynı gün yaparsınız.

Arkadaşlar,
    Şimdiye kadar meslek hayatımda sayısız işyeri bildirgesi verdim,
    Ben bir gün önce müracatımı yaptım mı, evet...
    Ne istemiş benden bir sürü evrak, tamam istesin,
    Çıplak bir işyeri bildirgesi ile gidersem olmaz tabii, yanına Nüfus cüzdan sureti ve Nüfus cüzdan fotokopisi, ikametgah senedi, imza sirküsü eklerim, bu evraklar benim müracaatım için yeterli, diğer evrakları şifre almaya geldiğim zaman bırakacağımı taahüt ederim, memur yokmu dedi o zaman veririm postaya (aman iadeli taahütlü) benden yazı ile istesin...

Sevgili akın benim işimde e bildirge geriye dönük olmuyorki...
    Ayrıca evet bugün 16 nisan ama önemli olan işin kalıbı...
    Pardon e bildirge işe girişi geriye doğru sistemden kabul etmeyebilir, elden verir artık...

vergi dairesinde bir gün önceden açılış dilekçesi vererek işlemi başlatırsın.yoklama tutanağında çalışan işçi ile ilgili bilgi verirsin.sigorta ise yalnızca kaç işçi çalıştıracağını yazarsın.işyeri numarasını alınca girişleri yaparsın.işyeri açılışı verirken kaç işçi çalıştıracağını belirtmişsen enaz o kadar işçiyi 1 ay içinde bildirebilirsiniz

Akın,
    Mükellefimin işyeri bildirgesinde belirttiğim kişinin girişini sistemden göndermişim...
    Sistem kabul etmiş...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)