taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    27

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    herkese merhaba

    yerli bir firma tarafından yurt dışında çalışmaya gönderilen bir kişinin
    yurtdışında çalıştığı sürenin ssk hizmet dökümünde görülmemesi normal bir durum mudur?
    zira bildiğim kadarıyla yurtdışında çalışılan süre boyunca emeklilik süresi işlemekte ama sağlık sigortasından (özellikle yurtta kalan ailesi tarafından) faydalanılamamakta.
    eğer hizmet dökümünde yurtdışında çalışılan süreninde görülmesi gerekiyorsa ve görülmüyorsa konuyla ilgili başvuruda bulunulacak resmi mervi neresidir?

    şimdiden teşekkürler
    iyi günler


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    636

    Re: Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    Merhaba;

    SSK Hizmet Dökümünde yer almaması normal gibi gözüküyor bana.Ama siz yine bir araştırın.Ben böyle bir ibareyle karşılaşmadım.

    Bilgi İçin

    Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    10

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    Günaydın,
    Kardeşim bir Türk firmasında inşaat mühendisi olarak çalışıyor.7 aydır Katar'da.Ben ssk günlerini www.ssk.gov.tr den takip edebiliyorum.Dökümde yer alıyor.Bilginize..
    İyi haftalar dilerim.
    üge Güçlü
    <br />SM

  4. #4
    Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    2.171

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    Alıntı MÜGE GÜÇLÜ Nickli Üyeden Alıntı
    Günaydın,
    Kardeşim bir Türk firmasında inşaat mühendisi olarak çalışıyor.7 aydır Katar'da.Ben ssk günlerini www.ssk.gov.tr den takip edebiliyorum.Dökümde yer alıyor.Bilginize..
    İyi haftalar dilerim.
    Merhaba,
    Acaba 506 sayılı yasanın 75. maddesinde düzenlenen "İsteğe Bağlı Sigorta" primi yatırılıyor olabilirmi? Veya işveren yurtdışında olmasına rağmen ücret bordrosu düzenleyerek primini yatırmaya devam ediyor olabilirmi?
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    10

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    Günaydın,
    Haklısınız Sayın Tamer Başkan.Sanırım kardeşimin ücret bordrosu düzenlenip normal olarak ssk sı ödeniyor.Yurtdışı çalışması olarak görünmüyor.
    Sizi yanıltmak istemezdim Turgay Bey..Şimdi ben bir araştırayım bakalım kardeşimin herhangi bir hak kaybı var mı?
    İyi çalışmalar dilerim..
    üge Güçlü
    <br />SM

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Eylül.2005
    Mesajlar
    27

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    günaydın,

    müge hanımın kardeşi gönül rahatlığıyla yurt dışında çalışabilir arkasında hakkını koruyan bir kardeşi var

    fakat bana bu soruyu soran arkadaşların hakkı nasıl korunacak o muallakta kaldı.
    yurtdışında çalışmaya gönderen firma çok tanınmış bir firma o yüzden böyle ufak şeylere tenezzül edeceğine ihtimal vermiyorum ama yine de insanlar (ve her ne kadar sadece 3 çalışsamda ben) yurtdışında geçen sürelerin dökümde görülmesi gerektiğini düşünüyoruz?

    Gerekir mi gerçekten?

    iyi çalışmalar

  7. #7
    Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    2.171

    Yurtdışında Çalışmanın SSK Hizmet Dökümünde Görülmemesi

    Merhaba,
    Sayın Arbak, yurtdışında çalışılan sürede gidilen ülkenin Sosyal Güvenlik mevzuatına göre çalışılmaktadır. Eğer Türkiye ile Sosyal Güvenlik Anlaşması olan bir ülke değilse tamamen kendi imkanları ile 85.madde kapsamında "İsteğe Bağlı Sigortalı" olarak primleri ödenmekte (Bazı işverenler Türkiyede sigortalılığı devam ettiriyorlar), anlaşma yapılan ülkelerden ise kesin dönüş sonrası her iki ülkenin sosyal güvenlik kurumları kendi aralarında gerekli transferleri yapıyorlar.

    Yani parantez içi açıklamam haricinde gün dökümünde görme şanşı bulunmamaktadır.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Hizmet Dökümünde Başka İsim
    Konu Sahibi umur667 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 29.Ocak.2019, 14:55
  2. Cevap: 7
    Son Mesaj : 18.Ağustos.2017, 15:19
  3. SGK Hizmet Bilgisi Dökümünde İşten Çıkış Görünmesi
    Konu Sahibi pulse Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 07.Şubat.2015, 12:45
  4. Hizmet Dökümünde Farklı İsim
    Konu Sahibi stajerim Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 13.Mart.2014, 12:14
  5. Hizmet dökümünde gözüken Yabancı Kişi.?
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 21.Şubat.2010, 10:37

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36