taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İşe Giriş Bildirgeleri Hk.

İşe Giriş Bildirgeleri Hk.

firmanın 800 işçisi var ve bu işçiler türkiyenin her bölgesinde çalışmakta.
    işe girişlerini internetten yapmaktayız. Fakat işe giriş bildirgelerini kendilerine ulaştırma hususu bize ayrı bir külfet yüklemekte.Bu bildirgelerin imzalatılmaması ve bir nüshasının işçiye verilmemesi durumunda herhangi bir cezai müeyyide varmı?

teşekkürler

Re: İşe Giriş Bildirgeleri Hk.

Alıntı beyhanserin Nickli Üyeden Alıntı
    firmanın 800 işçisi var ve bu işçiler türkiyenin her bölgesinde çalışmakta.
    işe girişlerini internetten yapmaktayız. Fakat işe giriş bildirgelerini kendilerine ulaştırma hususu bize ayrı bir külfet yüklemekte.Bu bildirgelerin imzalatılmaması ve bir nüshasının işçiye verilmemesi durumunda herhangi bir cezai müeyyide varmı?

teşekkürler
    Merhaba;

Olaya maddi yönden değilde, farklı bir açıdan bakarsak,
    Sadece Postaneye vermek, bir külfet değildir.Külfet, bir iş veya oluş karşısında çok yorulmak, ızdırap çekmek, bir iş için çok derecede uğraşmak anlamında kullanılır.Bence abartıyorsunuz.

Öncelikle kişinin size bazı evrakları bilgileri getirmesi lazım.Sizde bu evrakları toplayıp, özlük dosyasını oluşturmalısınız.Zaten aynı gün(evraklarını getirdiğinde) işe girişi yapıp, ertesi gün yada ne zaman isterseniz ozaman işe başlatıyorsunuz.Bu sürede İşe giriş bildirgesini veremezmisiniz????

Diğer bir husus ise, bu 800 kişiye ücret pusulası dağıtıyormusunuz?Dağıtım işini yapıyorsanız eğer o zaman veremezmisiniz???

Türkiyenin her yerinde demişsiniz.Örneğin sizin Hakkari'de olduğunuzu düşünelim.Türkiye sınırları içerisinde de Zonguldak, Bursa ve Afyon'da çalışanlarınız olsun.Bu çalışanların olduğu şehirde herhalde bir yönetici, müdür pozisyonunda biri vardır herhalde.O kişi E-Bildirgeye şifreniz ile girip işe giriş bildirgesinden çıktı alamaz mı?

Hadi hiçbiri olmadı diyelim.Siz Hakkari'den Zonguldak'a posta yapamazmısınız.???

Çok Külfetli....Çok Maliyetli....Çok uzun iş...gibi sözleri bırakalım arkadaşlar.İşimizi doğru düzgün yapalım ve kimsenin eline koz vermeyelim.

Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

İşe Giriş Bildirgeleri Hk.

Ben belki olayı biraz basit anlattım. bana göre basit değil karmaşık..
    sizin yazdığınız şeyler sistemli bi yerde evet yapılabilir ama firma bu sistemi oturtmamış bende uğraşmak istemiyorum.Ben hizmet dökümünü çıkarırım işverene veririm şubelerine dağıtsın. Benim dağıtacak halim yok ya.zaten vaktim yok .

o nedenle yasal yükümlülüğü varmı dedim sadece yasal yükümlülüğünü öğrenmek istiyorum size burdaki sıkıntıların tamamını anlatamamya

ön yargılı yaklaşmışsınız...

işe giriş

imzalar geçerlilik şartı değil ispat şartıdır. işe aldığınız işçinin iddia edilen tarihte işe girişini nasıl ispatlayacaksınız. aynı sıkıntıyı bordro ve hesap pusulasınfda da yaşarsınz. izin defteri ve özlük evraklarının tanzimi ne olacak. tavsiyem: önce işlemleri tamamlayıp sonra iş başı yaptırmanız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)