taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İnşaatlarda İşe Giriş Bildirgesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    200

    İnşaatlarda İşe Giriş Bildirgesi

    inşaat işyerlerinde cumartesi veya pazar günü işe aldığımız sigortalıların işe girişini asynı gün yapabilirmiyiz, örneğin bugün işçi geldi çalışıyor, internetten işe girişinde işe başlama tarihini 17/09/2005 yazabilirmiyim bir sakıncası olurmu?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    İnşaatlarda İşe Giriş Bildirgesi

    Çalıştırılan sigortalıları bildirme :

    Madde 9- (Değişik : 25.08.1999 - 4447 / 12 md. Y.T. 08.09.1999)

    İşveren çalıştıracağı kimseleri, işe başlatmadan önce örneği Kurumca hazırlanacak işe giriş bildirgeleriyle Kuruma doğrudan bildirmekle veya bu belgeleri iadeli-taahhütlü olarak göndermekle yükümlüdür. İnşaat işyerlerinde işe başlatılacak kimseler için işe başlatıldığı gün Kuruma veya iadeli-taahhütlü olarak postaya verilen işe giriş bildirgeleri ile Kuruma ilk defa işyeri bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçiler için en geç bir ay içinde Kuruma verilen veya iadeli-taahhütlü olarak gönderilen işe giriş bildirgeleri de süresi içinde verilmiş sayılır



    inşaat işlerinde aynı gün bildirimde bulunabilirsiniz.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    365

    İnşaatlarda İşe Giriş Bildirgesi

    selam
    işyerine alınan yeni işçilerin işe girişini işe başlama tarihinden itibaren 1 ay içerisinde ilgili ssk müdürlüğüne bildirilir.İşyeri bildirgeleri işe başlama tarihinden 1 gün önce bildirilir.İnşaat işlerinde ise işin başladığı günde de verilebilir.İşyeri bildirgesi ile işe giriş bildirgelerini karıştırmayalım.Kolay gelsin.Saygılar..
    Bir selama değmeyen aşka ölüm yakışır...

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    İnşaatlarda İşe Giriş Bildirgesi

    Kod:
    işyerine alınan yeni işçilerin işe girişini işe başlama tarihinden itibaren  1 ay içerisinde ilgili ssk müdürlüğüne bildirilir
    1 ay içerisinde bildirilmez 1.gün önce bildirilir.Sizin yazmak istediğiniz yeni işyeri açılışında işe girişlerin verilme süresi 1 aydır.

    Kod:
    İşyeri bildirgesi ile işe giriş bildirgelerini karıştırmayalım.
    burası biraz karışık.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Özel İnşaatlarda İşe Giriş Hakkında
    Konu Sahibi merihs12 Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 08.Eylül.2014, 11:54
  2. Hatalı İşe Giriş Bildirgesi..Geçmiş Tarihe Giriş..
    Konu Sahibi blent Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 30.Ağustos.2014, 19:10
  3. SGK işe giriş bildirgesi
    Konu Sahibi smmm-ankara Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 12
    Son Mesaj : 18.Mayıs.2012, 15:16
  4. İşe Giriş Bildirgesi
    Konu Sahibi hakankrl Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 15.Haziran.2009, 14:31
  5. Primsiz İşe Giriş Bildirgesi Giriş Sayılır mı?
    Konu Sahibi ferhat Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 08.Ağustos.2008, 17:53

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36