taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    3

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Merhaba Arkadaşlar,

    Benim bir sorum olacak.
    Personel yıllık ücretli izne çıkacak. Ve memleketine gidecek.
    İzindeyken gerekli olabilir diye benden kendisi için vizite istiyor.

    Vizite verirsem gününde geçerli olacak.
    Çalışan için sağlık belgesi gibi altı ay kullanılabilecek bir matbu form var mı? varsa gönderebilir misiniz?

    Teşekkürler


  2. #2
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal Guest

    Yıllık ücretli izinde vizite

    Merhaba,
    Sorunuzun cevabı için tıklatın.
    Lütfen forum kurallarına uyunuz;
    "Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını “Arama Motoru”ndan kontrol etmelidirler. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açıldığı takdirde forum yöneticileri tarafından ikaz edilip silinecektir"

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    19

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Senelik izin belgesi ve sağlık karnesi tedavi oması için yeterli olmasına rağmen vizite kağıdının verilmesindede bir sakınca yok.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    115

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Sn.Eylem

    Eş ve çocuk için yazdığınız 6 aylık vizite kağıtlarından doldurun ve eş-çocuk bilgileri kısmını çizip üzerine "sigortalının kendisi içindir" yazın
    bu şekilde geçerli olucaktır.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    19

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Alıntı nURTEKIn Nickli Üyeden Alıntı
    Sn.Eylem

    Eş ve çocuk için yazdığınız 6 aylık vizite kağıtlarından doldurun ve eş-çocuk bilgileri kısmını çizip üzerine "sigortalının kendisi içindir" yazın
    bu şekilde geçerli olucaktır.
    çalışana 6 aylık vizite uygulaması yoktur.

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    133

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Sayın mbas67,

    böyle bir uygulama vardır. Bu konu daha önce görüşüldü, gerekçeleri açıklandı. Forumda bir arama yapın lütfen. Eğer bildiğiniz bir gerekçe varsa kanun maddesiyle beraber yazın ki bizde yanlış biliyorsak düzeltelim.
    aygılarımla,
    <br />Soner TECİM

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    115

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    Sn. mbas67

    Soru :
    Sigortalı için 6 aylık vizite kağıdı yazılır mı? değil

    Sigortalı işyerinden uzakta olduğu zamanda tedavisini yaptırabilmesi için ne yapabiliriz?

    şeklinde olduğunu düşündüğüm için o şekilde cevapladım,
    bende yanlış anlamış olabilirim soruyu...

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    19

    Yıllık Ücretli İzinde Vizite...

    506 sayılı kanun
    Madde 90- (Değişik: 16/06/1975 - 1912/5 md.)
    İşveren, işkazası meslek hastalığı, hastalık ve analık hallerinde, sigortalının kazancını ve prim ödeme gün sayılarını göstermek üzere örneği Kurumca hazırlanacak belgeyi düzenleyerek sigortalıya vermekle yükümlüdür. İşveren, 35 ve 40 ncı maddelerde öngörülen 120 günlük prim şartını yerine getirmiş olan sigortalının karısı ve geçindirmekle yükümlü olduğu çocukları ile sigortalı kadının geçindirmekle yükümlü olduğu kocası ve çocuklarının, hastalıkları halinde, sağlık yardımlarından yararlandırılmalarını sağlamak ve altı ay için geçerli olmak üzere prim ödeme gün sayılarını gösterir örneği Kurumca hazırlanacak belgeyi, talebi halinde, düzenleyerek sigortalıya vermekle yükümlüdür.
    ve SSK yönetmeliğinin 49 ve 50 maddelerine bakıldığında http://www.alomaliye.com/sos_sig_isl...yonetmelik.htm
    ana,baba,çocuk,eş için 6 aydan bahis etmekte. Çalışan için "6 aylık vizite kağıdı düzenlenemez dememesi" çalışan içinde 6 aylık vizite uygulanır anlamı taşımaz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Yıllık İzinde İşten Çıkarma
    Konu Sahibi fugenc Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 07.Mart.2014, 17:00
  2. Yıllık Ücretli İzinde Hakkında
    Konu Sahibi esli Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 16
    Son Mesaj : 03.Eylül.2010, 12:31
  3. Ücretli İzinde Maaş
    Konu Sahibi mes_ar Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 24.Eylül.2008, 09:32
  4. Yıllık İzinde İkamet
    Konu Sahibi COZGER Forum İş Kanunu Mevzuatı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 05.Aralık.2007, 17:07
  5. Yıllık İzinde Rapor
    Konu Sahibi epinarbasi Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 06.Ekim.2005, 14:39

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36