taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: İşçinin İşe Gelmemezliği

İşçinin İşe Gelmemezliği

bazı kritik yerlerde çalışan personellerin kendi keyfinden dolayı işe gelmemezliklerini engellemek için ssk açısından bir ceza verebilirmiyiz. o günkü yevmiyesini kesmekten başka çünkü eleman çok kritik işi yapıyor ve o gelmediği gün nerdeyse üretim tamamen duruyor ve onun işini yapacak elemanda yok

er zaman sevgi ve saygı ile;

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

İşçinin İşe Gelmemezliği

Kod:
    iş kanunu
    MADDE 25. - Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir: 
    ..........

II- Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri: 
    ......

g. İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi. 
    ............
    İşçi feshin yukarıdaki bentlerde öngörülen sebeplere uygun olmadığı iddiası ile 18, 20 ve 21 inci madde hükümleri çerçevesinde yargı yoluna başvurabilir.

İşçinin İşe Gelmemezliği

1-Yukarıdaki madde uyarınca işten çıkarabilirsiniz.
    2-Yeni birisini alabilirsiniz.
    3-Yerine birini yetiştirebilirsiniz.
    4-Yevmiyesini kesebilirsiniz.(yaptığınız gibi)

(Merak ettim ne iş yapıyor)
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

İşçinin İşe Gelmemezliği

yay makinası var yay yapıyor bir tane yay makinası var ve tek kullanan da o işçi o gelmediği gün kanepe ve yatak bölümü stokda yay varsa çalışıyor yoksa nerdeyse yatıyorlar
    er zaman sevgi ve saygı ile;

İşçinin İşe Gelmemezliği

Merhaba,

Firmanızda ödül / ceza uygulaması var mı bilmiyorum. Sadece bu pozisyonda çalışan işçiniz için değil tüm personele şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Habersiz veya geçersiz bir nedenden dolayı (örneğin Fenerbahçe-PSV maçını seyretmek için vardiyasına gelmemek ) işe devamsızlığı olan personele ihtar verin, savunmasını alın.Bu sürekli tekerrür ediyorsa işten çıkarmaya gidebilirsiniz.

Olaya şu şekilde yaklaşmayın, örneğin bir işçiniz işe habersiz gelmedi.Ertesi gün onu çağırıp azarlamayın.Bunu sözlü yapmayın.Eğer yukarıdaki gibi yaparsanız hem olayı ciddiye aldığınızı görür, hem de kendisine değer verildiğini hisseder.(Ben bunun örneklerini çok yaşadım)

İşçinizin geçerli bir nedeni olabilir.(Galatasaray-Tromsö maçı gibi şaka tabi) Buna çok dikkat etmeniz gerekir.

Ayrıca bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.Biz firmamızda kritik pozisyonlarda çalışan personeller için "İşçilik sapması" planlıyoruz.Örneğin o pozisyondaki işçinizin 45 gün raporlu olduğunu düşünün , onun yerinde çalışabilecek bir personele daha önceden rotasyon eğitimi vererek, bu sapmayı engellemiş oluyoruz.Yani bir yay makinasında çalışan bir personeliniz işe gelmedi diye üretim durmamış veya aksamamış oluyor.

Bence sizde bu uygulamaya gidin.

Kolay gelsin.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

İşçinin İşe Gelmemezliği

üretimin sürekliliğinin bir işçiye endeksli olması bilemiyorum ne derece sağlıklı , muhakkak sayın HResources un da belirttiği rotasyon eğitimi verilmeli

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)