kamu işçi maaş

Konu: Hizmet Birleştirme

Hizmet Birleştirme

selam
    Öğretmenim.Öğretmenlik mesleğine başlamadan önce askerliğimi yedeksubay olarak yaptım.2001 yılında da 1 yıllık emekli sandığı kesintim için kademe isteğinde bulundum.Bir kademem geldi.Ancak askerlikte geçirdiğim 1 yıllık sürem şu andaki hizmet süreme eklenmemiş.Bu sürenin bütün hizmet yılına eklenmesi gerekmiyormu?Böyle bir problemim var.Emekli sandığına konu ile ilgilimail attım cevabınıda buraya aktarıyorum.
    BU HİZMETİ (YEDEK SUBAYLIK OKUL DÖNEMİ DAHİL ASTEĞMEN-TEĞMENLİK HARİÇ) BORÇLANMADAN HİZMETİNİZE SAYDIRAMAZSINIZ.
    Borçlanma işlemleri 4839 sayılı yasa hükümleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Anılan yasaya göre borçlanma için başvurduğunuz tarihteki öğrenin durumunuz itibariyle tabi olduğunuz personel kanununda yer alan hükümlere göre belirlenecek göreve giriş derece, kademe, ve ek göstergeleriniz ile emekli keseneğinize esas aylığınızın hesabında dikkate alınan tüm unsurların toplamının başvurduğunuz tarihte yürürlükte olan katsayılarla çarpımı sonucu bulunacak tutarlar esas alınarak, yine başvuru tarihindeki kesenek ve karşılık oranında hesap edilecektir. Bu saptamaya göre tarafınıza tahakkuk edecek borç tutarı bir ay için ortalama 250-270 YTL( milyon TL) tutmaktadır. Borçlanma tahakkukunuz yapılarak kurumunuza gönderilecek size tebliğinden sonra emekli keseneğine esas aylığınızın %16'sı oranında (aylığınızdan kesilen emekli keseneği kadar[/size])tahsilata başlanacaktır. Tahsilat borç miktarı bitene kadar sürmektedir.

Bu cevaptan sonra konuyla bulunduğum yerde bulunanlar değişik şeyler söylediler.Normalde bana 1 kademe verildiğinde 1 yıllık yedeksubaylık hizmetimin şimdiki çalışma süreme eklenmesi gerekmiyor mu? Yoksa 4 aylık acemilik süresini ödersemmi tamamını hizmet süreme ekleyecekler?
    Yani 4 aylık kısmı borçlanmasam olmaz mı?
    Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum.
    Saygılarımla

Can Bilge

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Hizmet Birleştirme

sayın hocam NEZYEN
    memuriyete başlamadan önce askere gitmişsiniz askerlikten geçen süreyi ancak emeklilkik durumunda hizmet borçlanması yapabilirsiniz bu bir yıllık süreyi şuan itibariyle hizmet sürenize ekleyemezsiniz
    saygılarımla
    .aktürk
    <br />&quot; Şimdiye kadarki bütün toplumların tarihi, sınıf savaşımları tarihidir.&quot;

Hizmet Birleştirme

teşekkürler Erkan Bey

Hizmet Birleştirme

değerli neyzen,
    takip edebildiği kadarıyla bu forum ssk ve bağkur mevzuatına vakıf arkadaşlarımızın uğrak yeri. siz sorunuzu bir de http://forum.memurlar.net/ adresine sorunuz. içiniz daha rahat etsin.
    selamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)