cfo-bmi

Konu: şirket kurulurken işçi çalışmaması

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    200

    şirket kurulurken işçi çalışmaması

    limited şirket kurulurken sicil formuna işçinin çalışmadığını bildiriyoruz, ve kurulduktan 2 -3 ay sonra kadar işçi çalışmaya başlayabilcek bu durumda SSK kurumu resen kayıt açıyormuş bu durumda ne yapmalı?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    16

    SSK

    BÖYLE BİRŞEY OLDUGUNU ZANNETMIYORUM.İŞÇİ CALIŞMAYA BASLAMADAN EN GEC BIR BUN ÖNCE İŞE GİRİŞ YAPILABILIR

  3. #3
    Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kemal Guest

    şirket kurulurken işçi çalışmaması

    SSK.DA BÖYLE BİR UYGULAMA YOKTUR.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    630

    Re: şirket kurulurken işçi çalışmaması

    Alıntı MELEK Nickli Üyeden Alıntı
    limited şirket kurulurken sicil formuna işçinin çalışmadığını bildiriyoruz, ve kurulduktan 2 -3 ay sonra kadar işçi çalışmaya başlayabilcek bu durumda SSK kurumu resen kayıt açıyormuş bu durumda ne yapmalı?
    Eğer ilk defa işyeri sicil numarası alıyorsanız:



    4958 Sayılı Yeni Kanun:



    "MADDE 26.- 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun 8 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "işçi çalıştırmaya başlayacağı tarihten önce" ibaresi, " en geç sigortalı çalıştırmaya başladığı tarihte" şeklinde değiştirilmiş..."

    Bunun için hangi sigorta bölge müdürlüğü alanına girdiğinizi bilmeniz gerekmektedir.

    * Eğer ilk defa işyeri sicil numarası alıyorsanız: İşyeri sicil numarasını aldıktan sonra işçi girişlerinizi otuz gün içerisinde ilgili sigorta bölge müdürlüğüne vermeniz gerekmektedir.



    * Daha önceden işyeri sicil numaranız varsa: İşçi girişleriinizi (ilk/tekrar bildirgesi) bir gün önceden ilgili ssk bölge müdürlüğüne vermelisiniz.



    * İşyerinizi kapattığınızda bir dilekçeyle ilgili SSK bölge müdürlüğüne kapamayı bir dilekçe ile bildiriniz. Ayrıca unutmamak için hemen dilekçe ile birlikte dört aylık sigorta bildirgenizi de veriniz.

    4884 sayılı Kanunun 11. maddesi ile işyerini bildirme kuruluş aşamasında ticaret sicili memurluğu tarafından da yapılabilecek. Söz konusu madde aşağıya alınmıştır:



    "MADDE 11. — 17.7.1964 tarihli ve 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun 8 inci maddesinin birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir. (madde 8)



    Şirket kuruluşu aşamasında, sigortalı çalıştırmaya başlayacağı tarihi ve çalıştırılacak sigortalı sayısını beyan eden şirketlerin ticaret sicili memurluklarına yaptıkları bu bildirimler, ticaret sicili memurluklarınca on gün içinde ilgili Kurum ünitesine gönderilir ve bu bildirim, işverence Kuruma yapılmış sayılır. Bildirimin bu süre içerisinde Kuruma gönderilmemesi halinde ilgili ticaret sicili memurluğu hakkında bu Kanunun 140 ıncı maddesinin (a) fıkrası uyarınca işlem yapılır."
    Ne irfandır veren&nbsp; ahlaka yükseklik,ne vicdandır <br />Fazilet hissi insanlarda ALLAH korkusundandır.<br />Yüreklerden çekilmiş farzedilsin havfı Yezdan&#39;ın <br />Ne irfanın kalır tesiri katiyyen,ne vicdanın.<br /><br /> Mehmet Akif ERSOY

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 1
    Son Mesaj : 18.Ağustos.2012, 08:59
  2. Cevap: 0
    Son Mesaj : 27.Şubat.2012, 09:04
  3. Cevap: 7
    Son Mesaj : 30.Ekim.2009, 11:25
  4. Cevap: 8
    Son Mesaj : 22.Ekim.2009, 09:09
  5. Ayni işveren farklı şirket işçi nakli
    Konu Sahibi yyyy Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 01.Eylül.2009, 10:28

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36