taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Sağlık Karnesi Hakkında

Sağlık Karnesi Hakkında

Merkezi Ankara olan şirketimiz faaliyetini İstanbul da sürdürmektedir ve tüm işçilerin ikametgahı da İstanbuldadır
    Fakat bağlı olduğumuz sigorta müdürlüğü Ankaradır.

İşçilerimiz sağlık karnesi çıkarmak istemektedirler, hepsinin Ankara ya mı gitmesi gerekmektedir, yoksa İstanbulda bu işlemler yapılabilir mi?

İlginize teşekkürler.

Re: Sağlık Karnesi Hakkında

istanbulda çıkarabilirler. Ankara filan gönderme işçileri aman
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Sağlık Karnesi Hakkında

peki bu konuda ne yapabilirim hiç bir uygulama görmedim.
    işçileri istanbulda hangi sigortaya göndermem gerekir, ekstra bir belge gerekli midir, aydınlatırsanız çok sevinirim.

Sağlık Karnesi Hakkında

Sevgili Burus
    Korkarım ki mesele sadece Sağlık Karnesi çıkarma ile sınırlı değil.
    İstanbul'da faaliyet gösteren işyerini 506 Sayılı Kanunu'nun 8. maddesi gereği ilgili SSK Müdürlüğü'ne tescil ettirmen gerekiyor. Bunun için de İşyeri Tescil Bildirgesi doldurup gerekli ekleri ekleyerek İstanbul'daki ilgili SSK Müdürlüğü'ne vermen gerekiyor. Aksi takdirde kaçak işyeri işletmekten büyük İPC'ler bekliyor seni.. Daha sonra Ankara'daki işyerinde sigortalı gösterdiğin ancak gerçekte İstanbul'daki kaçak işyerinde çalışan işçileri bu yeni tescil ettirdiğin işyerine nakletmen ve tescil tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde sigortlarını yapman gerekir.
    Bundan sonra işçilerin ilgili SSK Müdürlüğü'nden Sağlık Karnesi çıkarabileceklerdir.
    İyi çalışmalar..
    Mustafa Tosun

Sağlık Karnesi Hakkında

Sevgili Burus
    Korkarım ki mesele sadece Sağlık Karnesi çıkarma ile sınırlı değil.
    İstanbul'da faaliyet gösteren işyerini 506 Sayılı Kanunu'nun 8. maddesi gereği ilgili SSK Müdürlüğü'ne tescil ettirmen gerekiyor. Bunun için de İşyeri Tescil Bildirgesi doldurup gerekli ekleri ekleyerek İstanbul'daki ilgili SSK Müdürlüğü'ne vermen gerekiyor. Aksi takdirde kaçak işyeri işletmekten büyük İPC'ler bekliyor seni.. Daha sonra Ankara'daki işyerinde sigortalı gösterdiğin ancak gerçekte İstanbul'daki kaçak işyerinde çalışan işçileri bu yeni tescil ettirdiğin işyerine nakletmen ve tescil tarihinden itibaren en geç 1 ay içinde sigortlarını yapman gerekir.
    Bundan sonra işçilerin ilgili SSK Müdürlüğü'nden Sağlık Karnesi çıkarabileceklerdir.
    İyi çalışmalar..
    Mustafa Tosun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)