kamu işçi maaş

Konu: İşe Giriş Bildirgesinde Yanlış Tarih

İşe Giriş Bildirgesinde Yanlış Tarih

Sayın meslektaşlarım personelimizden biri sigortalı işe giriş bildirgesi düzenlerken işe başlama tarihini 24/05/2006 yerine 25/04/2006 olarak yazmış ve bu şekilde girişi posta ile göndermiş internetten hatayı fark ettik ssk ya dilekçe ile hatanın düzeltilmesi yönünde başvuruda bulunduk ancak ssk işe giriş bildirgesinin geç verilmesinden dolayı cezayı kesmiş bile sigortalının kendisi de gidip gerçek tarihi bildirdiği halde düzeltme yaptıramadık bizden ispat edici yasal belge istiyorlar sizce bu konuda ne yapabiliriz yada başınızdan böyle birşey geçtiyse nasıl çözdünüz acil cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

peki sizden düzeltme bildirgesi istendimi çünkü 4. ayda bu personel görünmemiştir. dolayısıyla bu personel 4. ay ildirgesinde ve şirket bordrolarında mevcut olmayacağından geçmişe yönelik bu personelin işe girmeside söz konnu değildir..

ssk nın bunu geri çevirmesinde ki mantığı anlamış değilim ve posta tarihide bellidir.. ve dilekçe ile bunu düzeltmesi gerektiği kanaatindeyim kanıtlayıcı belge derken neden bahsettiğide anlaşılmadı..

ve personelin kendiside dilekçe ile kuruma bilgi veriyor ve düzeltme yapmamak içindireniyor enteresan
    HİİİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM....<br /><br />...........................................

Personeliniz hatalı yazılan tarihte sigortalı olarak çalışmış ise bunu belgeleyerek Ssk'ya başvurabilirsiniz. Değilse sizin başvurunuz veya çalışanın verebileceği o tarihte çalışmadığını belirten bir dilekçe büyük ihtimalle kabul edilmeyecektir. Bu durumda ise mahkemeye başvurmak en mantıklı yoldur. Personelin o tarihte çalışmadığını belirten ifadesi veya dilekçesi ile mahkeme kararı lehinize olabilir.
    #8220; HSBC ve MASTERCARD' a HAYIR ”

işe giriş bildirgesinde yanlış tarih çok acil

çalışma bakanlığından resmi yazı istiyorlar gerçek giriş tarihi ile ilgili ama çalışma bakanlığına biz zaten yeni bildiriyoruz girişi mayıs olduğu için üstelik Ankara nasıl olacak bu iş bilmiyorum

Yapılan hatayı aynı gün farkedip aşağıdaki formu sigortalı doğru olan tarihi yazıp kuruma verse idi işiniz çok kolaydı.

http://www.ssk.gov.tr/sskdownloads/b...evzuat/ek2.doc

Ayda ve yılda yapılan hatalarda (6.ay yazacakken 5.ay yazmak gibi-2006 yazacakken 2005 gibi) dilekçe ile itiraz edildiğinde ssk genelde cezaları kaldırıyor diye biliyorum, konu ile ilgili makale veya genelgeler olması gerekır bunları araştırın derim. Bende araştırıp bulursam buraya eklerım.
    Ne yazikki hepimizin başına gelebilecek talihsiz bir hata geçmiş olsun

benzer bır olay 2005 11.ayda benımde başıma gelmişti. ertesi gün fark etmiştim. hemen dilekçe yazıp gönderdim. ama nafile. ssk ceza kesileceğini söyledi. henuz ceza gelmedi.ama gelecek eminim.
    Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına ek 1 (bugun son gün) belgesini verin burada gerçek işe girişi 24/05/2006 olduğunu belirtin bu ek 1 bir örneğini ve işyerinizde çalışan diger 2 işçinin ve girişi yapılan işçinin imzalı beyanları ile ssknın ilgili ünitesine itirazınızı yenileyin derim. Sanırım itiraz süresini daha geçirmemişsinizdir.
    sman

sayın fnd 2005, maalesef ssk çok acımasız bir kurum, bence siz işçiden işe başladığı tarihi belirten bir yazı, bakanlığa gönderdiğiniz ek1 bildirgesini (doğru tarih yazılmış olarak), bir dilekçeye ekleyerek, doğru giriş tarihi bu iken, sehven bu yazılmış şeklinde giriş tarihinin düzeltilmesini talep edin ve bu dilekçenin bir örneğinide ssk dan onaylatıp kendinizde bulundurun. sanırım düzeltme yapmazlar ancak iş mahkeme aşamasına geldiği zaman, bu verdiğiniz dilekçe örneği ve işçinin beyanı ile verilen karar lehinize olur diye düşünüyorum.

sayın arkadaş biz elimizden geleni yapalım.siz ilk önce işçinin girişini programınızda ve e bildirgenizde beşinci ayın yirmibeşi olarak çekin.ben sigortalıyı bu tarihte başlattım o tarih sehven yanlış yazılmıştır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)