taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: Anne Babaya Sağlık Karnesi

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    367

    Anne Babaya Sağlık Karnesi

    çalışan anne ve babasına sağlık karnesi çıkartmak istiyor, fakat anna ve babasının üzerinde arazi,arsa veya ev varsa çıkartılamazmı?


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    653

    Anne Babaya Sağlık Karnesi

    çıkartılamaz
    ssk bu konuda sizden taahhütname isyecektir..
    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2006
    Mesajlar
    29

    Anne Babaya Sağlık Karnesi

    3. Sigortalının Anne ve Babası İçin:

    a) Nüfus Hüviyet Cüzdanları Fotokopisi, (soyadı ve nüfus kayıt bilgileri farklılığı var ise vukuatlı nüfus kayıt örneği)
    b) Beyan ve taahhüt belgesi,
    c) Anne ve babanın yeni çekilmiş vesikalık renkli birer fotoğrafı
    d) Sigortalıya ait, 506 sayılı Yasanın 90. maddesine uygun olarak düzenlenmiş vizite kağıdı,

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    133

    Anne Babaya Sağlık Karnesi

    aaynur
    MesajTarih: 03-08-2006, 08:43:36 Mesaj konusu:
    3. Sigortalının Anne ve Babası İçin:

    a) Nüfus Hüviyet Cüzdanları Fotokopisi, (soyadı ve nüfus kayıt bilgileri farklılığı var ise vukuatlı nüfus kayıt örneği)
    b) Beyan ve taahhüt belgesi,
    c) Anne ve babanın yeni çekilmiş vesikalık renkli birer fotoğrafı
    d) Sigortalıya ait, 506 sayılı Yasanın 90. maddesine uygun olarak düzenlenmiş vizite kağıdı,
    Zaten beyanda kendi anne ve babanızın üstlerine kayıtlı ev, arsa, araba, herhalgibir iş kaydı veya emekli maaşı çıkarsa, anne ve babanız için kendi üzerinizden sağlık karnesi çıkamazsınız. Hatta annenizin üzerine hiçbirşey yok diyelim. Eğer babanızın üzerine varsa, yani anneniz sizin bakımınıza muhtaç değilse yinede vermiyorlar.
    aygılarımla,
    <br />Soner TECİM

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2006
    Mesajlar
    33

    Anne Babaya Sağlık Karnesi

    öncelikle zaten verilen formu(anne ,babanız için) bir sürü bilgiler vardır. o bilgileri gerekli kurumlardan onayı, yada o kurumlardan onaylı belge istenmektedir, emeklis sandığına bağlımıdır? kaydı varmıdır? onay,
    bağkur la ilişiği varmıdır? onay. arsa varmıdır onay alınır. arsanın var olması demek hemen, olmaz amanasında değildir,- arsanın belirli bir hesaplaması vardır o hesalamanın altında ise oran kurum onaylar, (tarim müdürlüğü- olsa gerek tam anımsayamadım, ) eğerki belirtilen orandan yüksek ise kurum onaylamaz, birinin dahi onayının olması bu karne almanızı engeller, (bu arsa onayıda arasnın dönümü, tahmini yıllık ne kadar kazanç sağlar onu hesalarla, kurum gerekli bilgiyi bildiğinden dedikleyini uygulayınız)
    (ama ev+araba) gibi mallar bir etki yamaz, bu yeşil kart alımlarında etkilidir... saygılar. şansınızı bence deneyiniz kesinlikle.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Anne Babaya Ölüm Aylığı Bağlanabilir mi?
    Konu Sahibi ferhat Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 09.Kasım.2009, 10:00
  2. SSK Sağlık Karnesi - Babaya
    Konu Sahibi desirec Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 20.Ocak.2009, 17:58
  3. Eş, Çocuk ve Anne-Babaya Aylık Bağlanması
    Konu Sahibi nane Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 26.Eylül.2008, 11:18
  4. Anne ve Baba İçin Sağlık Karnesi
    Konu Sahibi Melisce Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 17
    Son Mesaj : 22.Haziran.2007, 12:46
  5. Babaya Sağlık Karnesi Çıkartılması
    Konu Sahibi serhat durmus Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 09.Mayıs.2007, 22:50

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36