taşeron kamu işçi maaş programı

Konu: SSK İşyeri Numarası

SSK İşyeri Numarası

Merhaba,

Yeni açılacak olan ve bir adreste faaliyet gösterecek olan işyerimizde 30 kişi çalışacaktır.

30 kişinin 5 kişisi Muhasebede, 2 kişi çay ocağında, 2 kişi yemekhanede, 2 kişi bekçi olarak ve geri kalanı ise üretim bölümünde çalışacaktır.

Soru : Her bir bölüm için ayrı işyeri numarasımı almalıyım.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

İyi çalışmalar

SSK İşyeri Numarası

aynı adres olmazzz hayır olmaz öyle şey departman bazında işyeri numarası ssk tarihinde görülmemiş bir durum ssk bunu duyarsa çok kötü !

iy çalışmalar...
    HİİİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM....<br /><br />...........................................

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

SSK İşyeri Numarası

Aynı işyerinde hem üretimde çalışanlar hem de büro hizmetleri olacaktır.
    2 ayrı tehlike sınıfı geçerlidir. Bu durumda üretimde yapılan işe göre tehlike sınıfı belirleyip, tüm primleri ona göre ödemelisiniz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

SSK İşyeri Numarası

sayın mhmt79,

Nasıl görülmemiş ssk tarihinde. Tehlike sınıfı farklı olunca SSK numarasıda farklı olmuyormu.

SSK İşyeri Numarası

Prim Tarifesinde işyerinde yapılan işlerin durumuna göre tabi olacağı tehlike sınıfının kıstasları şu şekilde belirlenmiştir:

1- Bir işyerinde yürütülen esas işin fer'i (ayrıntısı) ve mütemmimi (tamamlayıcı) mahiyetinde olan bütün işlerin sigorta primleri, esas işin tabi tutulduğu prim haddine göre hesaplanır. Ancak, esas işin fer'i ve mütemmimi sayılan işler, işçileri birbirine tedahül etmeyecek (karışmayacak) şekilde ayrı ve bağımsız olarak yürütüldüğü ve ayrı bir işyeri olarak Sosyal Sigortalar Kanunu şumulüne (kapsamına ) alınmış olduğu takdirde her biri kendi tehlike sınıfının prim haddine tabi olurlar.

Örnek: İşyerinde esas faaliyet olarak büyük bir otel işletmesi yapılırken aynı işverene ait otel içinde ütüleme, çamaşırhane, mutfak, bulaşık bölümlerinin yanı sıra kuaför, sauna vs. işler bir arada yürütülüyorsa, bu işyerine otel işletmesinin iş kolu uygulanacaktır. Ancak bazı işler örneğin çamaşırhane kısmı otelden ayrı bir yerde ve otelde çalışanlar ile çamaşırhanede çalışanlar birbirine karışmaksızın yani ayrı işletme şeklinde yürütülüyorsa ayrı işyeri olarak tescil işlemi yapılacaktır.

2- Aynı işveren tarafından aynı işyerinde yürütülen ve mahiyetleri bakımından ayrı hususiyetler arz eden ve başka başka tehlike sınıflarına dahil olan bütün işler işyerinde en yüksek tehlike sınıfına giren işin prim haddine tabi olur.

Örnek: Şehirlerarası konaklama tesisinde yer alan lokanta, kafeterya, akaryakıt satış istasyonu, oyuncak ve hediyelik eşya vs. işleri de bir arada yapılıyorsa bu işyeri, en yüksek tehlike sınıfına giren iş hangisi ise, o işin iş kolu uygulanır.

3- Tarifede gösterilmeyen işler, mahiyetleri ve iş kazası ile meslek hastalığı tehlikesinin ağırlığı göz önünde bulundurulmak suretiyle ilgili en yakın iş kolunun dahil olduğu prim haddine tabi olur.

Örnek: Cep telefonu perakende satışı işyeri için prim tarifesinde yer almadığından, en yakın olarak fotoğraf vs. satılan işyeri ile ilgili “6129” iş kolu kodu uygulanabilir.

Bu açıklamalar ışığında durumunuzu değerlendirin sayın abdsis....

SSK İşyeri Numarası

Forumda sorulan soruların çoğuna tatmin edici cevaplarla Sayın M.Hayri ANDAÇ çıkıyor.

Teşekkürler.

SSK İşyeri Numarası

Sayın abdsis;Teşekürler ,böyle bir izlenim verdimse ne mutlu bana ..

SSK İşyeri Numarası

Sn mhmt79;

Bu forumda bilgilerimizi paylaşmak için varız. Kimse kimsenin amiri veya memuru değil. Sizce doğru olan başka bir arkadaşımızın görüşüne yanlış olarak yansıyabilir.
    Bizlere yakışan tartışma uslubu ve adabına uygun davranmaktır. Bizler toplumda öncülük etmesi gereken, kültürlü, tahsilli, belli bir formasyona sahip olduğu varsayılan insanlarız.
    Bu nedenlerle lütfen hepimiz uslup konusunda daha dikkatli olalım.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

SSK İşyeri Numarası

Sayın nguroy ,

bahsetmiş olduğunuz uslubun tam tersini nerede yapmış bulunuyorum adaba aykırı bir davranış nerede yaptım kendi cümlelerimle bana açıklarsanız sevinirim.

Ayrıca kimse kimsenin amairi olmadığı konusundada burada hemfikirim sizinle.

Beni uyardığınız için tesekkür ediyorum..

iyi çalışmalar
    HİİİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM....<br /><br />...........................................

SSK İşyeri Numarası

Sn mhmt79;

Lütfen yanlış anlamayın. Adaba aykırı derken kırıcı olmak gibi bir niyetim yoktu. Yazım düzeninden söz ediyorum sadece.
    Belki biraz daha düzenli ve itinalı yazabilirsek, bizi okuyan genç arkadaşlarımız da daha kolay anlama olanağı bulurlar, daha iyi örnek oluruz diye düşünüyorum.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)