cfo-bmi

Konu: 90 günlük çalışan ssklının bakımı hakkında

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    37

    90 günlük çalışan ssklının bakımı hakkında

    selam arkadaşlar size bir sorum olacak izninizle,

    bir işyerinde 90 günlük ssksını dolduran işçiler kendisi için gözlük ilaç alımı diş prıtez gibi ssk yardımlarından yaralanıyormu.

    ayatmı.... yaşamaya değer.

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    636

    Re: 90 günlük çalışan ssklının bakımı hakkında

    Evet yararlanabilirler.
    ?Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez?.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    16

    SAĞLIK YARDIMI

    BÖLÜM III

    HASTALIK SİGORTASI
    Sağlanan Yardımlar:

    Madde 32 -

    Sigortalıya, iş kazalarıyla meslek hastalıkları sigortası kapsamı dışında kalan hastalıklara da, aşağıda yazılı yardımlar sağlanır:

    A) Sağlık yardımı yapılması,

    B) (Değişik: 30.05.1997 – KHK 572 / 19 md.) “Protez, araç ve gereçlerinin standartlara uygun olarak sağlanması, takılması, onarılması ve yenilenmesi, (Ağız protezlerine ilişkin yardımlar, Kurumca hazırlanacak yönetmelik esasları dahilinde sağlanır.) “

    (Ek : 25.08.1999 - 4447 / 3 md.) Protez, araç ve gereç bedellerinin %20'sini sigortalı öder. Ancak, ilgiliden alınacak katkı miktarı, ödeme tarihindeki 25/8/1971 tarihli ve 1475 sayılı İş Kanununun 33 üncü maddesine göre sanayi kesiminde çalışan onaltı yaşından büyük işçiler için uygulanan aylık asgari ücretin bir buçuk katından fazla olamaz.

    (Ek : 25.02.2000 - KHK 592 / 1 md.) “Yukarıdaki fıkra kapsamına girenlerden 17/8/1999 tarihinde ve daha sonraki tarihlerde meydana gelen depremler sonucunda yaralanan veya sakat kalanlara verilecek protez, ortez, araç ve gereç bedelleri için katılım payı alınmaz.)”

    C) Geçici iş göremezlik süresince günlük ödenek verilmesi,

    D) Gerekli hallerde muayene ve tedavi için yurt için de başka bir yere gönderilmesi,

    E) (Ek: 20/06/1987 - 3395/3 md.) Hastalığın anlaşıldığı tarihten önceki bir yıl içinde en az 300 gün hastalık sigortası primi ödenmiş olması şartıyla, yurt içinde tedavisi mümkün olmayıp ancak yabancı bir ülkede kısmen veya tamamen tedavisi mümkün görülen ve malüllük halinin önlenebileceği veya önemli oranda azaltılabileceği Kurum sağlık tesisleri sağlık kurulu raporu ile tespit edilen sigortalının ve bu raporda belirtilmiş ise beraber gideceği kimsenin yurt dışına gönderilmeleri, yabancı ülkelere gidip gelme yol paraları ile bu ülkede kalış ve tedavi masraflarının ödenmesi, (Kurum sağlık tesisleri sağlık kurulunca verilen rapora karşı kurum veya ilgili sigortalıca yapılacak itiraz, Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulunca karara bağlanır. Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulunca verilen karar kesindir.)

    (Değişik: 29.07.2003 - 4958 / 29 md.Y.T. 06.08.2003) Sigortalıların, bu maddenin (A), (B) ve (D) bentlerinde yazılı yardımlardan yararlanabilmeleri için, hastalığın anlaşıldığı tarihten önceki bir yıl içinde [size=18px]en az doksan gün hastalık [/size]sigortası primi ödemiş olmaları şarttır.

    * Bu maddenin uygulanmasında ek 3.maddeye bakınız.
    TA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 9
    Son Mesaj : 27.Şubat.2018, 11:18
  2. Cevap: 21
    Son Mesaj : 22.Nisan.2016, 12:05
  3. 2 Günlük Rapor Hakkında
    Konu Sahibi Stajyer-Arzu Forum Sosyal Güvenlik Mevzuatı Makaleleri
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 26.Temmuz.2015, 17:01
  4. 1 ve 2 Günlük Raporlar Hakkında
    Konu Sahibi Rmuhasebe Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 36
    Son Mesaj : 09.Temmuz.2014, 14:10
  5. Yesılkartlı Ssklının İşe Girişi
    Konu Sahibi MELEK Forum SSK Mevzuatı (Arşiv)
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 07.Ekim.2005, 10:47

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36