cfo-bmi

Konu: Vizite Kağıdı

Vizite Kağıdı

VİZİTE KAĞIDI KALKTIMI, KALKMADIMI?

SSK NIN SİTESİNDE SİGORTALI TEKRAR GİRİŞ BİLDİRGESİ BÖLÜMÜNÜ BULAN VAR MI ARKADAŞLAR?

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

Vizite Kağıdı

Merhabalar;
    Ben de aynı şeyi soracaktım.Vizite kağıdıyla ilgili duyurunun son paragrafını yorumlayamadım.Yorumlayabilen arkadaşlar varsa lütfen paylaşsınlar.Aşağıya yazıyorum.

"Ayrıca, içinde bulunulan aydaki çalışmaları ile SSK sağlık yardımlarından yararlanma hakkını elde eden sigortalılar için vizite kağıdı düzenlenme aşamasında bu hizmetlerin Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ile internet üzerinden veya kağıt ortamında Kurumumuza bildirilmesi ve daha sonraki sigortalı hizmetlerine ilişkin olarak Ek Aylık Prim ve Hizmet Belgesi düzenlenerek yine internet üzerinden ya da kağıt ortamında Kurumumuza yasal süresi içinde gönderilmesi de mümkündür."

Yani aynı ay içerisinde e-bildirgeyi onaylayabilecekmiyiz.sadece çalışılan gün kadarınımı onaylayabileceğiz.Geri kalan çalışmalar ek bildirgede nasıl gösterilecek.... gibi sorular oluştu kafamda.Anlayan varsa lütfen anlatsın.

Yayınlanan genelgede tekrar giriş bildirgeleri için tüm işlemlerin tamamlanmış olması duyurulmasına rağmen henüz faaliyete geçmedi sanırım çünkü bende ssk nın sitesinde bulamıyorum.
    Saygılar...

Vizite Kağıdı

Vizite kağıdı kalkmadı biliyorum.SSK Sitesinin açılışıdaki duyurudan bahsediyorsanız o hastanede bakım için giden sigortalıların gün kontrolünü internetten yapacakları için 90 günü olupta bildirgede görünmeyenler için bildirgeyi gönderin şeklinde anladım.Yoksa başka bir duyurudanmı söz ediyorsunuz.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Re: VİZİTE KAĞIDI

Alıntı CANBOLAT Nickli Üyeden Alıntı
    VİZİTE KAĞIDI KALKTIMI, KALKMADIMI?

SSK NIN SİTESİNDE SİGORTALI TEKRAR GİRİŞ BİLDİRGESİ BÖLÜMÜNÜ BULAN VAR MI ARKADAŞLAR?
    Merhaba,
    Vizite kağıdı kalkmadı. Sadece hak sahibinin sağlık tesislerine başvurusunda vizite kağıdında yazılı olan gün sayılarının on-line olarak kontrol edilmesi uygulamasına başlandı.

Vizite kağıdının kalkması için;

Kod:
    1- Sosyal Sigorta İşlemler Yönetmeliği,
    2- 3-211 Ek. sayılı genelgenin değiştirilmesi veya iptali
    gerekli.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Vizite Kağıdı

Evet SSK sitesinin açılışındaki duyurudan bahsediyorum.Zaten ilgili paragrafıda yukarıda yazdım.Yani aynı ay için onay verebilecekmiyiz diye sorumu yineliyorum.Teşekkürler.

Vizite Kağıdı

iyi çalışmalar herkese,
    benim o duyurudan anladığım;
    vizite kağıdı kalkmadı.sadece mesela, işçi bugün viziteye çıkacak ve diyelim 1 nisanda işe girdi.vizite kağıdına nisan 30 mayıs 30 yazacağız.fakat haziran tahakkukunu henüz almadığımız için haziran 30 yazamayacağız.İllaki yazmamız lazımsa sadece o işçinin haziran tahakkunu alıp diğer işçilerinkini ay sonuna kadar ek bildirge olarak alacağız.biraz saçma kabul ediyorum. :
    umarım yalnış değerlendirmemişimdir..
    üge Güçlü SM

Vizite Kağıdı

Alıntı odemirkol Nickli Üyeden Alıntı
    Evet SSK sitesinin açılışındaki duyurudan bahsediyorum.Zaten ilgili paragrafıda yukarıda yazdım.Yani aynı ay için onay verebilecekmiyiz diye sorumu yineliyorum.Teşekkürler.
    İşçi Viziteye Çıkacak,Haziran-2005 dönemini 30 gün gösterdiniz.Fakat aylık bildirgeyi onaylamadınız yani göndermediniz.Kurum bunu göremiyeceğinden sizin Haziran-2005 ayının 30 gününü kabul etmeyip bakmıyacaktır.Temmuz ayının sonunu beklemeden onaylatırsanız ..şeklinde ,He Temmuz ayının 7 sine kadar güne ihtiyaç varsa zaten bunu gönderemzsiniz.Cari dönemin çıkması gerek.Aksi takdirde EK-8 veya çıkış göstermeniz gerekir.

Vizite Kağıdı

Alıntı odemirkol Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba,
    Duyuruyu bende okudum. Benim alıntı yaptığın paragraftan anladığım;

Bugün itibariyle düşünürsek, eğer çalışanın haziran sonu itibariyle son bir yıl içerisindeki çalışma sürei 89 gün ise bu çalışan sağlık yardımından faydalanamıyordu. Ama SSK diyorki eğer bu durumda çalışanınız varsa bana 7 Temmuz itibariyle çalışanın Temmuz çalışmasını bildir, ay sonunda fiili çalışma ile bildirim arasında fark olursa Ek Bildirge ile düzeltelim ve çalışan sigortalı mağdur olmasın, sağlık yardımlarından bir ay önce yararlanmaya başlasın.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Vizite Kağıdı

Alıntı müge Nickli Üyeden Alıntı
    iyi çalışmalar herkese,
    İllaki yazmamız lazımsa sadece o işçinin haziran tahakkunu alıp diğer işçilerinkini ay sonuna kadar ek bildirge olarak alacağız.biraz saçma kabul ediyorum. :
    Saçma değil doğru.Sizin yazınızı ben post ettikten sonra gördüm.Aynı şeyler yazmışız. :lol:

Vizite Kağıdı

Alıntı personel Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı müge Nickli Üyeden Alıntı
    iyi çalışmalar herkese,
    İllaki yazmamız lazımsa sadece o işçinin haziran tahakkunu alıp diğer işçilerinkini ay sonuna kadar ek bildirge olarak alacağız.biraz saçma kabul ediyorum. :
    Saçma değil doğru.Sizin yazınızı ben post ettikten sonra gördüm.Aynı şeyler yazmışız. :lol:
    Tekrar merhaba,
    Arkadaşlar duyurudaki, "Ayrıca, içinde bulunulan aydaki çalışmaları ile SSK sağlık yardımlarından yararlanma hakkını elde eden sigortalılar için" cümlesini atlıyorsunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)