kamu işçi maaş

Konu: Sağlık yardımı hakkında

Sağlık yardımı hakkında

Merhaba,
    Sigortalı bir çalışanımız kendisi İzmir'de ikamet ettiği halde, yıllık izninde gittiği başka bir ilde alacağı vizite kağıdını kullanabilir mi ? (SSK Sağlık yardımlarından yararlanır ve muayene olabilir mi?)

-----------------------------------------
    <br /> Hayrettin KÖROĞLU
    <br />------------------------------------------

Sağlık yardımı hakkında

Sayın hayrettink,
    Benim başıma geldiği için yazıyorum.Eşime bakıldı ama bana bakılmadı.Sevk olmam gerektiğini bildirdiler.
    Sadece acil durumlarda çalıştığı yer dışındaki Acil Servislerde bakılıyor.

Sağlık yardımı hakkında

sayın hayrettin, diğer arkadaşımızın başına gelmiş gerçi o daha iyi bilir, benim direkt başıma gelmedi ama şöyle bir durum var bizim şirketimizde çalışan bir çok personel gittiği yerlerden telefon edip vizite kağıdı isteyerek oralarda muayene oluyorlar. Hatta geçen yaz personelimin biri ameliyat bile oldu maraşta. Tabi genede kesin bilen birinin cevabını beklemek lazım. Kolay gelsin

Sağlık yardımı hakkında

Sigortalı veya yakını misafir olarak başka bir yerde bulunabilir. Bu çok doğal. Bu durumda ssk'nın bakmama gibi bir seçeneği varsa tartışılmalı ve hatta çok sert eleştirilmeli. Çünkü burada primlerin ödenip ödenmediği önemli. Ha orda muayene olmuş ha burda. Kurumu zarara sokacak bir durum göremiyorum bu konuda.

Sağlık yardımı hakkında

Merhabalar,

benim sürekli kronik hastalığım var (ciddi boyutta) ve sürekli başka bir ile gitmem gerekiyor. işyerimden vizite kağıdı, geriye dönük 120 günü tamamlayan sigortalı hizmet dökümü (internetten işyerinin aldığı), sağlık karnesi ile o ilin ssk hastanesine gidiliyor eğer durum üniversite hastanesinde muayene gerektiriyorsa, o zaman sevk gerekiyor. Biliyorsunuz ki şu anda özel hastanelerde muayene olabiliyoruz fakat üniversite hastanelerinde protokol imzalanırsa direkt gidilecek yoksa yine sevkli gidilir. fakat ssk hastanesinde sevksiz vizite kağıdı ile direkt muayene olabilir.

iyi çalışmalar.... :wink:

Sağlık yardımı hakkında

Tartışarak eminim doğruları bulacağız.Forumun genel amacı da bu olmalı.

Alıntı MEG Nickli Üyeden Alıntı
    fakat ssk hastanesinde sevksiz vizite kağıdı ile direkt muayene olabilir.
    Bende tereddüte düşmemek için,(Aynı zamanda işyerimizdeki işçilerin diğer bölge dışında tedavilerinin mümkün olup olmadığı adına) Bölge Müdürlüğümüzün Vizite servisini telefon ile arıyarak durumu arz ettim.
    Verdikleri cevap "Çalıştıkları bölge içinde dispanser,sağlık ocağı veya SSK hastahanesi bulunmadığı takdirde kontrolleri mümkün aksi takdirde sevk evraklarını isterler.Acil durumlarda zaten vizite kağıdı istenmez.SSK Sicil numarası yeterli."

Şeklinde..Bilmiyorum yorum sizin. :wink:

Sağlık yardımı hakkında

[quote="personel"]Tartışarak eminim doğruları bulacağız.Forumun genel amacı da bu olmalı.

bu sözlerinize kesinlikle katılıyorum...

konuyla ilgili kesin iddialarım yok ama birebir başıma geldiği için söylüyorum. gittiğim ilin ssk hastanesine başvurdum (bulunduğum ilden sevksiz olarak) rahatsızlığımın üniversite hastanesinde bakılması gerektiğini söyleyip sevk ettiler ve orada ameliyat oldum.

sizin başınıza da geldiği için "hayır sizin söylediğiniz yanlış" diyemem sayın hayrettink yorumlarımıza göre karar verir sanırım.

iyi çalışmalar!!!

Sağlık yardımı hakkında

Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 52. Maddesi ne göre Sigortalılar işveren tarafından düzenlenen Ek:4 vizite kağıdını vererek ve sağlık karnesi ile kimlik kartlarını göstererek muayene ve tedavi olabilirler. Maddenin özeti bu şekilde. Ancak uygulamada Kurum hastaneleri, Sigortalının kendisi içinde işyerinin bulunduğu il dışında muayene ve tedavi olacaksa Sağlık Belgesi isteyebiliyorlar.
    #8220; HSBC ve MASTERCARD' a HAYIR ”

Sağlık yardımı hakkında

Bu tür durumlar için SSK şöyle bir çözüm getirmiş..

Normal eş ve çocuk için yazılan 6 aylık vizite kağıtlarından yazıyorsun
    Eş bilgileri kısmını çiziyorsun ve oraya "Sigortalının kendisi içindir" ibaresini düşüp yanına kaşe -imza..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)