kamu işçi maaş

Konu: E-Bildirge sözleşmesi hakkında (okuyunuz!!!)

E-Bildirge sözleşmesi hakkında (okuyunuz!!!)

FORUM ARKADAŞLARIMIN DİKKATİNE!!!!!!!!!

e-bildirge şifresi alan işverenlerin yeniden şifre almaları gerektiği hk Duyuru.

Bilindiği üzere, 16-313 Ek sayılı Genelgemizde, aylık prim ve hizmet belgesini internet üzerinden Kurumumuza göndermek isteyen ya da internet ortamında göndermek zorunda olan işverenlerin, Kurumumuzca bastırılmış olan “e-Bildirge Hizmetleri İnternet Kullanıcı Kodu ve Kullanıcı Şifresi Başvuru Formu”nun tüm bölümlerini eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurarak, işyerinin işlem gördüğü Sigorta İl/Sigorta Müdürlüğüne vermek suretiyle başvuracakları ve şifre zarfının tesliminden önce, e-Bildirge Sözleşmesinin, aslı ve diğer iki nüshasının Kurumumuz ile işverenler arasında imzalanması gerektiği talimatlandırılmış idi.

Anılan sözleşmenin 3’üncü maddesinde; aylık prim ve hizmet belgesinin yasal süresi içinde internet ortamında gönderilmesi ve alınması hakkında bu sözleşme hükümlerinin uygulanacağı, ayrıca yasal verilme süresi geçirilmiş olan asıl nitelikteki aylık prim ve hizmet belgesi ile ek ve iptal nitelikteki belgelerin sözleşme kapsamında olmadığı belirtilmiştir.

Aylık prim ve hizmet belgelerini internet ortamında göndermekle zorunlu tutulan işverenler, bu defa cari aya ilişkin ek ve iptal nitelikteki belgeleri de Kurumumuza internet üzerinden göndermekle zorunlu tutulduğundan ve ayrıca isteyen işverenler tarafından sigortalı tekrar işe giriş bildirgesi de internet ortamında verilebileceğinden, bu nedenle daha önce işverenlerle Kurumumuz arasında imzalanmış olan e-bildirge sözleşmesinin “Sözleşmede Değişiklik Yapma Yetkisi” başlıklı 11’inci maddesine istinaden gerekli değişiklik yapılmıştır.

Kurumumuz ile işveren ve/veya işverence yetki verilen kişi arasında imzalanan e-bildirge sözleşmesi metninde yapılan değişiklikler sonucu, sözleşmenin; Kurum Yönetim Kurulunca internet ortamında gönderilmesine ve alınmasına karar verilen tüm bildirge ve belgeleri kapsaması sağlanmış ve ayrıca 1,2,3,4,5 ve 6’ncı maddelerinde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Bir örneği ilişikte bulunan, e-bildirge sözleşmesinin 11’inci maddesinde; Kurumumuzun, söz konusu sözleşmede ilave ettiği yada değişiklik yaptığı madde metninin işverene iadeli taahhütlü yazı ile bildirilmesi zorunluluğu getirilmiştir. Ancak bugüne kadar Kurumumuzla işveren ve/veya işverence yetki verilen kişi arasında yaklaşık 580.000 e-bildirge sözleşmesi imzalanmış olması nedeniyle, sözleşmede yapılan değişikliklerin 580.000 kişiye tebliği gerek Kurumumuz gerek işverenler açısından zaman ve emek kaybına yol açacağından, daha önce Kurumumuz ile e-bildirge sözleşmesi imzalamış olan işveren ve/veya yetkili kişilerin, ilişikteki dilekçeyi (istenilen belgeyi de ekleyerek) en geç 31.07.2005 tarihine kadar daha önce e-bildirge şifresini aldıkları Sigorta İl/ Sigorta Müdürlüklerine göndermeleri gerekmektedir.

Konu:Yeni e-bildirge Sözleşmesi

T.C.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

SOSYAL SİGORTALAR KURUMU BAŞKANLIĞI

SİGORTA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

....................... SİGORTA İL/ SİGORTA MÜDÜRLÜĞÜNE

.........................

Müdürlüğünüzde işlem gören……………………………………………… sicil sayılı işyeri ile ilgili olarak ………………tarihinde başvurup, e-bildirge Sözleşmesini imzalayarak e-bildirge hizmetleri internet kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresi almıştım.

Bu defa, Yönetim Kurulunuzun kararına istinaden değiştirilen ve 16-347 Ek sayılı Genelge ekinde yer alan değişik e-bildirge sözleşmesini …………… tarihinde okudum ve yapılan tüm değişiklikleri kabul ediyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Ek: e-bildirge sözleşmesini imzalayan

İşveren ve/veya yetkili kişiye ait imza sirküleri

İşveren ve/veya yetkili kişi

İşveren :

Vergi Kimlik No :

Kurumlar Vergisi No :

T.C. Kimlik No :

İşyeri tel :

ADRES :

........................................

..................

.

ER ZEVKİ SEFA BİR ANLIK,
    <br />KİN VE NEFRETİN SONU PİŞMANLIK.
    <br />HER CANLIYA VAR ELBET BİR GÜN ÖLÜM,
    <br />İNSANLARDA ÖLÜR,ÖLMEYEN İNSANLIK.

Yeniden şifre alınması söz konusu değil.
    Sadece yeni değişiklerin okunup anlaşıldığına dair bir dilekçe vs. verilecek...
    emalettin BAYRAKTAR

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

:?: NİYE SİZ GİDİYORSUNUZ???

Yukarıda yazılan SSK'nın duyurusudur. Hiç bir yaptırımı yoktur.

İçeriğinde yazdığı gibi SSK "ben masraf yapmaktan kaçıyorum.Ey şifre alanlar siz emek,zaman ve nakit harcayarak benim yapmam gerekeni siz yapın." diyor.

SSK'nın isteğini yapmayın ki bu işin daha pratik olanını E-bildirge içine yeni sözleşme onay ekranı ekleyerek SSK yapsın.( Türmob'un SSK ilettiği görüşü gibi.)

İsmmmo sitesinde bu işlemlerin 31.07.2005'e kadar yapılacağı yazıyor ancak ben genelgenede böyle bir tarihe rastlayamadım bu konuda bilgisi olanlar varmı?

e-Bildirge

merhabalar

bu dilekçeleri postayla yollamamın bir sakıncası varmıdır

Alıntı meslekdas Nickli Üyeden Alıntı
    İsmmmo sitesinde bu işlemlerin 31.07.2005'e kadar yapılacağı yazıyor ancak ben genelgenede böyle bir tarihe rastlayamadım bu konuda bilgisi olanlar varmı?
    Genelgede böyle bir tarih yok. Fakat Şifre ile SSK web sitesine girdiğinizde Sayın KIRACE'nin yukarıda göndermiş olduğu yazı ekrana geliyor. Bu yazının son paragrafında 31/07/2005 tarihi var.
    emalettin BAYRAKTAR

Re: e-Bildirge

Alıntı O.kanvermez Nickli Üyeden Alıntı
    merhabalar

bu dilekçeleri postayla yollamamın bir sakıncası varmıdır
    Taahhütlü olarak göndermenin bir sakıncası olmaz.
    emalettin BAYRAKTAR

Merhaba değerli arkadaşlar,
    Sosyal güvenlik forum sayfasında daha önce açılmış aynı konuyla ilgili foruma( e-BİLDİRGE SÖZLEŞMESİ İMZALAYAN İŞVERENLERİN DİKKATİNE)bir soru yazmıştım ancak cevap alamadım.Tekrar buraya taşımak istiyorum müsadenizle.

merhabalar,
    bir mükellefim mart 2005 tarihinde e-bildirge sözleşmesi imzalayıp kuruma vermiş ancak hala şifreyi almamıştır.(1 ssklısı vardı oda mayıs sonu çıktı)Bildirgeler elden kuruma verilmiştir.Şimdi çalışan işçisi bulunmayan bu mükellef te aynı zamanda e-bildirge hesabı aktif edilmemiştir, ilgili tebliğin gereklerini yapmak zorundamıdır?
    İYİ ÇALIŞMALAR..<br />Fatih Başdemir<br />Başarının %5 i yapmayı bilmekten,% 95 i yapabilmekten oluşur.

ssk il müdürlüğü yeni sözleşme ve dilekçeyle gittiğimde sözleşmeye gerek olmadığını zaten dilekçede "sözleşmeyi okudum değişiklikleri kabul ediyorum" ibaresi bulunduğunu bunun kendileri için yeterli olduğunu söylediler.Sözleşmeyi almamalarının hukuki yönü nedir?

Bilgi verebilirseniz sevinirim.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Bir örneği ilişik olarak gönderilen (Ek:1) e-bildirge sözleşmesinin 11’inci maddesinde ise, Kurumumuzun, söz konusu sözleşmenin herhangi bir maddesinde değişiklik yapmaya yetkili bulunduğu ve bu değişiklikleri içeren madde metnini işverenlere iadeli taahhütlü olarak bildirmekle zorunlu olduğu açıklandığından, [size=18px]daha önce Kurumumuz ile e-bildirge sözleşmesi imzalamış olan işveren ve/veya yetkili kişilerle irtibat kurulmak suretiyle yeni e-bildirge sözleşmesi metninin Ünitelerde elden imzalanmasının sağlanması, bunun mümkün olmaması halinde ise, sözleşmenin 11’inci maddesinde belirtildiği üzere yeni sözleşme metninin iadeli taahhütlü olarak ilgililere gönderilmesi sağlanacaktır[/size]. (Sözleşmenin madde metinlerindeki değişiklikler işverene ve/veya yetkili kişiye tebliğ tarihi itibariyle hüküm ifade edeceğinden, bu işlemler Ünitelerimizce ivedilikle sonuçlandırılacaktır.)

[size=18px]Kaynak : SSK GENELGESİ 16-347 EK[/size]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)