kamu işçi maaş

Konu: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Şubat.2007
    Mesajlar
    18

    Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    Kendisi sigortalı (SSS, Bağ-kur, isteğe bağlı) bir bayan kendi emekli maaşını alırken, aynı anda vefat eden eşinin emekli (SSK Bağ-kur,isteğe bağlı) maaşını da alabilir mi?


  2. #2
    turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    Dul kalan eşler için tekrar evlenmenin dışında gelir almasına engel bir hüküm yoktur. Dolayısı ile hem kendisi hemde ölen eşinden dolayı emekli maaşı alabilir.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mart.2007
    Mesajlar
    9

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    DOĞRUDUR...SAYIN TÜRK_BEY'E KATILIYORUM...
    NE KADAR BİLİRSEN BİL VE NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT; SENİN BİLDİĞİN, KARŞINDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR...HZ. MEVLANA

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Şubat.2007
    Mesajlar
    18

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    Dayanağı nedir?

  5. #5
    turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    Dayanağı nedir?
    Dayanak ;

    506 Sayılı kanun 68. maddesi
    1479 sayılı kanun 45. maddesi

  6. #6
    Üyelik tarihi
    Şubat.2007
    Mesajlar
    18

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    Teşekkür ederim.

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    240

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    5510 sayılı kanunla alınmakta olan bu iki maaş teke indirilme gibi bir durum var mı?

  8. #8
    turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

    Ynt: Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!

    5510 sayılı kanunla alınmakta olan bu iki maaş teke indirilme gibi bir durum var mı?
    Ölüm aylığının hak sahiplerine paylaştırılması
    MADDE 34- Ölen sigortalının 33 üncü madde hükümlerine göre hesaplanacak aylığının;
    a) Dul eşine % 50'si; aylık bağlanmış çocuğu bulunmayan dul eşine ise bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmaması veya kendi çalışmaları nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış olması halinde % 75'i,
    Yukarıda alıntı yapılan kanun metninde de anlaşılacağı üzere 5510 sayılı kanunla dul kalan eşlere bağlanacak aylık oranında bir değişiklik yapılmış olup, maaş almasına engelleyen başkaca bir hüküm yoktur.

    Ek olarak bu kanunun yürürlüğe girecek olduğu tarihten sonra emeklilik geliri bağlanacak olanları kapsar. Sizin bahsettiğniz gibi maaşın tek'e indirilmesi gibi bir yasa mevcut olsa bile önceden gelir bağlanmış olanları kapsamaz.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 1
    Son Mesaj : 05.Ağustos.2013, 09:09
  2. Aynı Anda İki Farklı İşyerinde Sigorta Priminin Yatması
    Konu Sahibi malhitalikofte Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 26.Haziran.2013, 11:45
  3. Aynı Şirkete Ait Aynı Binada Farklı SSK Dosyası
    Konu Sahibi kmlaky Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 22.Haziran.2009, 14:40
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Mart.2007, 13:52
  5. Aynı Anda İki Farklı Veya Aynı Kurumdan Emekli Maaşı Almak!
    Konu Sahibi Denizcan Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 02.Mart.2007, 12:00

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36