kamu işçi maaş

Konu: Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

Ynt: Ruhsat Almaya Hak Kazananlar En Erken Büro Açabilmek İçin Ne Yapmalı?

Alıntı ERIN_BROCKOVICH Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar geçici ruhsatımı aldım büro açılışı için maliyeye gittim yarın yoklamam varr.
    kazandı belgen geldimi? on gün içinde diyorlardı

ERIN_BROCKOVICH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ERIN_BROCKOVICH Guest

Alıntı muhasebe-ci Nickli Üyeden Alıntı
    Geçici ruhsat diye birşey yok arkadaşım nerden çıkarıyosunuz. . ;D Odaya kayıt olduktan sonra bir kayıt sureti verirler onunla kayıt olabilirsiniz. Ayrıca İşe başlamanı verdiysen aynı zamanda birde şifre başvurusu yapsaydın sonradan başvuru yaparsan aynı evraktan bir daha istiyorlar iyi çalışmalar. Büron hayırlı olsun.
    ya evet ya nerden takıldıysa dilime geçici diye evet arakadaşım aynen dediğin gibi
    SN H....... P ..........
    ruhsat başvurunuz kabul edilmiş olup birliğimiz tarafından ruhsat işlemlerine belirli bir süre ara verildiğinden tarafınıza geçici olarak ............. ruhsat no verilmiştir gibi bir şeyler yazan kağıt verdiler bende onun için heralde öylesine geçici ruhsat deyip geçtim . Birde ben aslını görmeden inanamıyorum hala hepsi herşey geçici gibi geliyo ;D geceleri kabus görüyorum biri arıyor yanlışlık oldu diyor off kan ter içinde uyanıyorum. o kağıdıda almadılar ki şifre alma işlemini almak gibi tüm işlemleri aynı gün yapmak için atabileceğim tüm taklaları attım hatta şurası çok yakın sizi götüreyim hemen tutun yoklamamı dedim ııhh yemediler. Biz yoklamayı yaparız siz gelirsiniz bu yazıyla birlikte hem şifenizi alırsınız ne isterseniz yaparsınız dediler.

Alıntı HUYSUZSEY Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar geçici ruhsatımı aldım büro açılışı için maliyeye gittim yarın yoklamam varr.
    kazandı belgen geldimi? on gün içinde diyorlardı
    Allah Allah,
    Ben mi beceremiyom, bizim mi odanın hiç bir şeyden haberi yok.
    Bir dilekçe aldılar(Sınavı kazandım, ruhsatımı alana kadar büro açıp mesleki faaliyette bulunmak istiyotum diyerekten)Dilekçe Oda Yön.Kur.na hitap ediyor....
    Tabelanı as,kartını bastır ne lâzımsa yap dediler....
    Şimdi şifre başvurusu yapıp vergi dairesine başvuramazmıyım ???
    Dünyaya gelirken herkes gülerken sen ağlıyordun,ÖNEMLİ olan; Dünyadan giderken sen gülerken herkesin ağlamasıdır

ERIN_BROCKOVICH Guest

aykut111 mailine bana verilen belgeyi yolluyorum ona bak öyle bir şey vermeleri gerekir ben dilekçe falan vermedim gittim ödemelerimi yaptım hemen büro açmak istiyorum bunun için bana ne vereceksiniz dedim. Yazı vereceğiz dediler bu yazıyı verdiler.

ERIN_BROCKOVICH Guest

arkadaşlar
    1 )ismmmo sitesinde formlar var onları indirdim ve doldurdum.
    2) 3 adet ikamet (resimli) ve 3 nufus sureti (resimsiz) aldım muhtardan. ayrıca kimlik fotokopiside aldım 3 tane
    3)istenen evraklar listesinde turmob kazandı belgesi diyor ama ()içi beklemenize gerek yok odamızdan çıktı alınabilmektedir diyor.
    4-)adliyeden kendiniz almak şartı ile kimlik verip özellikle RESMİ KURUM için olacak diye belirterek sabıkasızlık belgesi alıyorsunuz bunları bi dosya yapıp gidiyorsunun gerisi para işi tüm yatacakları orada da yatırabilirisiniz. veya verilen banka hesap nolarına da yapabilirisniz ama banka banka dolaşmak gereksiz.
    5) 9 adet resim gerekli ben 24 adet yaptırdım lazım oldukça kullandım.
    VERGİ DAİRESİ AÇILIŞI için gereken evraklar :
    imza beyanı 1 adet
    kontrat 1 adet
    ikametgah 1 adet
    nüfus sureti 1 adet
    kimlik fotokopi 1 adet
    işe başlama formu 2 adet
    şifre başvuru formu ek:1 ek:2 daire uygulamasına göre değişebilir hemen vermeyebilirler.

ERIN_BROCKOVICH Guest

arkadaşlar yoklamam tutuldu şuan. şimdi sırada vergi levhası ve şifre alımım var ama öncelikle odaya büro kaydı yaptıracağım.
    BÜRO KAYDI İÇİN:
    --ÇAlışanlar listesine kayıt formu 2 adet (Sitede mevcut)
    --V. Dire yoklama Tutanağı Fotokopisi
    --1 adet foto
    --Kaşe Talep Formu
    -- + para.

aykut111 mailine bana verilen belgeyi yolluyorum ona bak öyle bir şey vermeleri gerekir ben dilekçe falan vermedim gittim ödemelerimi yaptım hemen büro açmak istiyorum bunun için bana ne vereceksiniz dedim. Yazı vereceğiz dediler bu yazıyı verdiler.
    Teşekkür ederim
    Dünyaya gelirken herkes gülerken sen ağlıyordun,ÖNEMLİ olan; Dünyadan giderken sen gülerken herkesin ağlamasıdır

akin94k.t.m.l. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akin94k.t.m.l. Guest

Arkadaşlar

Dün bir arkadaşın bürosuna uğradım oda daha yeni belgesini aldı aralık ta açtı bürosunu 7-8 tane defteri var

Şu anda ancak masrafalrını karşılayabiliyor birde ocak ayında oda bu arkadaştan 300 ytl aidat aldı

şimdi ruhsat töreni var orda başkana söyleyeceğim diyor biz staj yaptığımız yerden nasıl iki yıl boyunca defter alamıyorsak o zaman en azından bizden iki yıl aidat almasın oda

Yani büroyu açıyorsunu defter yok sürüyle gider var birde üstüne üstlük oda aidat alıyor

Biz bu dönem ruhsatı alamadık ama bir kaç ay içinde bizde büromuzu açacağız herkes bu konuda bir şeyler yaparsa ruhsatlarını alırken en azından başkanlara bu sorunu iletebilirse hepimiz için daha iyi olur diye düşünüyorum

herkesi tekrar tebrik eder bol defter ve bol kazanç dilerim

Arkadaşlar ruhsatları aldık( ;D) hala stajer sorunlarının içinde debeleşiyoruz. İsterseniz Müşavirler bölümüne geçelim haa ne dersiniz. Stajerlerde rahat rahat yazışsın demi ama.

ERIN_BROCKOVICH Guest

ilahi ya hala sıyrılamıyom stajerlikten. Ama ilk havamı dün attım hahaaayytttt.
    sabah 8 de yola düştüm muhtar, banka, noter, ismmmo, para, trafik derken artık beynim sulanmış vaziyette vergi dairesine geldim . İşe başlama formunu evde unuttuğumu farkettim orda aldım doldurdum. Müdür yardımcısı bayana verdim. tarih atmamışsınız dedi mıymıy bi ses tonu ile . bende ne tarihi anlayamadım dedim. bana dediki offf sizde bilmiyosanız bide mali müşavirim demeyin dedi. Öyle bir bakış baktım ki gözlerini kaçırmak zorunda kaldı. Dedim ki çok ama çok ağır bi sınavı emeğimle geçtim bir de siz beni sınava tabi tutamazsınız tarihi yazmayı unutmam tarih yazılacağını bilmediğim anlamına gelmez dedim.peki dedi baktı ben zıvanadayım damga vg yatırın evrak kayıda gidin dedi. Heh bak onu bilincimi yitirsem bile ezbere yaparım. Güldü. sonra işimi bitirdim müdür beyin yanına gittim daha önceden tanıştığımız için tebrik etti bir şeyler konuşmaya başladık bir ara gülerken odaya bu bayan girdi evdop sistem arızalıymışta şikayetler gelebilirmiş te miş miş tırstı ben onu şikayet ediyorum sandı.işte böyle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)