kamu işçi maaş

Konu: Sınavlardan Beklediğiniz Puanları Alabiliyor musunuz?

Sınavlardan Beklediğiniz Puanları Alabiliyor musunuz?

slm arkaşlar ben ilk kez sınava girdim.daha önce sınava katılan arkadaşlara bişey soracağım sınavlardan beklediğiniz notları alabiliyomusunuz.hocalar not verirken cimri davranıyorlarmı.finansal muhasebede puanlama hakkında fikriniz varmı?hepinize başarılar

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: sınavlardan beklediğiniz puanları alabiliyomusunuz

Selamlar..Öncelikle geçmiş olsun,umarım sınavınız iyi geçmiştir.Sorunuza gelince,böyle bir tahmin yürütmemiz çok zor..Özellikle sözel derslerde,(bilhassa hukuk türü) kanunu birebir istiyorlar genelde..Zaten bu derslerde yorum şansımız yok,çünkü yoruma dayalı sorular gelmez pek..Diğer derslerde ise muhasebe ve maliyet örneğin..Rakamsal sorular olduğu için belli kriterleri var,sonuç tabiki önemli ama özellikle gidişata bakarlar..Örneğin muhasebede yansıma ve kapanış maddeleri onlar için çok önemli..O nedenle bu derslerde puanlar biraz oynak..Analiz genelde yorum üzerindedir.doğru veya doğruya yakın yorumlar her zaman puan getirir.Özellikle bilgilendirme toplantıları olsun,kurslar olsun,komisyon hocalarının en çok nerelere dikkat ettiği bizlerin de nerelere dikkat etmemiz veya etmesekte olur türünden bilgiler anlatılır..Yani dostum kısacası hiçbir zaman yüksek puan beklentisi içine girme bence..Mesela maliyette 2 soru geldi bu sınavda..puanlar 50ye 50 mi onu bile bilmiyoruz.Bana göre 2.soru 1.soruya nazaran çok daha karmaşık olduğundan 50-50 puanlama saçma olur gibime geliyor.40-60 daha uygun..Yani 1.soruyu yapıp,2.soruya hiç dokunmasan bile 50 alırsın diye birşey yok..Umarım anlatabilmişimdir..Saygılar...
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Ynt: Sınavlardan Beklediğiniz Puanları Alabiliyor musunuz?

arkadaşım ozaman 1.soruyu niye soruyorlar saçmalık değilmi sadece 2.soruyu sorsunlar 1 soru olarak niye 1.soruyla uğraşıyoruz.100 mü almamız mı lazım geçmemiz için zaten 2.soruyu yapan(matematik sorusu) için 1.ci soru şamda kayısı(muhasebeyle ilgili soru) 2 sınavdır maliyette 2.sorularda zaten saçmalıyorlar.40 a 60 sa sorular resmen oyun oynuyorlar demektir.ama inanmıyorum 50-50 dir sorular

ben birşeyi merak ediyorum . bizim sınav kağıtlarımızda ismimiz görünmeden objektif olarak değerlendiriliyoruz.Bir forumda okuduğuma göre tesmer son hakkı kalanları liste şeklinde komisyona bildiriyormuş ve bu kişilerin kağıtlarının daha özenle okunmasını rica ediyomuş. Eğer böyle bir şey varsa bizim isimlerimiz hangi aşamada açılıyor veya buda mı tesmerin kandırmacası ??inancım kalmadı artık paranoyak oldum bu sınavlar yüzünden.

ben objektif olarak bir değerlendirme yapıldığına inanmıyorum açıkcası.Helede analizde başımıza gelenden sonra hiç bir kuvvet beni buna inandıramaz.Adamlar soru sormaktan acizler cevapları nasıl değerlendireceklerki.Öyle sorular sorduklarına göre cevaplardanda bi haberler.Eksik bilgileri bir şekilde açıklarlar belki ama tutmayan bi bilanço verilmesini kimse açıklayamaz bana.benim yeterliliğimi denetleyen bi kurumun böyle bi bilanço vermeye hakkı yok bence .Kendileri yeterli değiller ki

ŞEKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ŞEKER Guest

arkadaşlar kağıtlar ne zaman açılıyor bilmiyorum ......... son hakkı kalanları değerlendirilmelerini bilemem ama bize toplantıda söylenen her öğrencinin not durumunun girdiği sınavlar aldığı puanlara bakılıyormuş eğer yapılacak bişey varsa zaten not verip geçiriyorlarmış hocanın söylediği bu şekilde...........

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Benim en çok şikayetim sınav sonuçlarının açıklanma süresi..Çok geç açıklıyolar.Sınavlara 1-1,5 ay kala sonuçlar açıklanırmı? Hangi derse çalışıp çalışmayacağımızı bile kestiremiyoruz..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

genelde tahmin ettiğin puanları alıyorum.şimdiye kadar bi sapma olmadı.ve artık sınav suresimde bittiğine inanıyorum.denetim tek dersti ve 2 soruyu net yaptığımı biliyorum.diğerlerinede bi şeyler yazdım, muhtemelen 50-55 max 60 alırım gibi geliyo.bana 50 yetiyo.

arkadaşlar ben de sınava 2. kez girdim martta ilk girişimde hiç hazırlanamadan girmiştim joker hakkımı kullandım... ve inanırmısınız denetim finansal ve hukuk dersini vermişim... sadece sınava bi hafta kala çıkmış sorularına bakmıştım... analizi de 45 le kalmışım...martta 4 derstten girdim sınava... maliyetten dağıtımda enerjiyi hiç dikkate almadım:P çünkü 3 lü dağıtımı yapabilme şansım yoktu.... enerjiyi sadece esas üretim gider yerine dağıttım... fakat sonuna gittim tabloyuda oluşturdum ama ikili dağıtımla:P birinci soru tam ...analize gelince bence herkesi geçirecekler ki benim analizim güzeldi....meslekten 3 soru tam 1 soru tamamen yanlış 1 soruda eksik yaptım...vergiye gelince ilk soruyu matematiksel olarak değil nde yapılması gerektiğini sadece sözel olarak yazdım..vergi ziya ının nasıl hesaplanması gerektiği tarhıyatın muhataplarını.kurumlar vergisinin hesaplanmayacağını kollektif şirketin bir sermaye şirketi olmadığını vs... bi de şöyle ekledim: inceleme yapıldıktan sonra ortaya çıkan vergi ziya ı için ppişmanlıkdan yararlanılamaz ....yanılmadan kaynaklandığı ileri sürülerek uzlaşma yoluna gidilebilir dedim... 2. soruda yoklamanın maksadını açıkladım fakat yoklama yapmaya yetkili olanlardan sadece yoklama memurunu yazdım.. 3. soru kurumlar vergisi sorusu tam ve eksiksiz..4. soru yarım.....sizce ruhsatı alabilirmiyimmm?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)