kamu işçi maaş

Konu: Smmm Sınav Sonuçları Açıklandı

Smmm Sınav Sonuçları Açıklandı

Arkadaşlar!
    16-17 Temmuz 2005 smmm bitirme sınav sonuçları açıklanmıştır.
    Bir iki ay önce "ilk sınavlarda bitirenler var mı" diye sormuşlardı ve gönlümden hep keşke diyordum. Verdiğimi bildirmek istiyorum.
    Hoşçakalın.

öncelikle hayırlı olsun.. ben de halihazırda 19-20 kasım da ki sınava hazırlanmaktayım ilk girişte vermek istiyorum (inşallah) önerileriniz çalışma kaynaklarınız hakkında biraz bilgi verirseniz memnun olurum tşk

Sayın kayamert,
    Finansal Muhasebe sınavı için size tavsiyem öncelikle zamanınızı çok iyi kullanmanızdır. Eski çıkan sorular da dahil olmak üzere bol monografi çözmenizi tavsiye ederim. Sınav başladığında aldığınız cevap kağıdına hemen orantılı olarak T leri çizmeniz, kayıtlar oldukça hesap kodunu yazarak T leri doldurmanız Gelir Tablosu ve Bilanço yu hazırlamanız açısından yararlı olacaktır. Kayıtları sağlıklı bir şekilde yaptıktan sonra Gelir Tablosu ve Bilanço yu hazırlamanız fazla bir zamanınızı almayacaktır. Bazı arkadaşlar kayıtları sınavı geçmek için yeterli görmektedir. Bence Gelir Tablosu ve Bilançonun da yapılması sınavın geçilmesinde daha yararlı olacaktır.

Finansal analiz için geçmiş yıl soruları ve konularının çalışılması yeterli olacak kanaatindeyim.

Maliyet muhasebesi için çok sağlıklı çalışmanız gerekecektir. Bazen çok kolay sorular çıkmasına rağmen konu bilinmediği için sınavda başarılı olunamayabilir.
    Başarılar Dilerim.
    Yİ GÜNLER

Alıntı kayamert Nickli Üyeden Alıntı
    öncelikle hayırlı olsun.. ben de halihazırda 19-20 kasım da ki sınava hazırlanmaktayım ilk girişte vermek istiyorum (inşallah) önerileriniz çalışma kaynaklarınız hakkında biraz bilgi verirseniz memnun olurum tşk
    Sayın Kayamert inşallah

merak ettiğim bu sınavda ilk seferde kazanan varmı?

ve sınava girenler (Sayın auditer sağolun ) neler tavsiye ederler

saygıyla
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Sayın Yıldız,
    Öncelikle tebrik ederim. Ben de Mayısta stajımı tamamlayıp sınava gireceğim. İlk seferde geçmenin püf noktalarını öğrenmek istiyorum. Hangi kaynaklardan hazırlandınız?
    Bu sınavda belgesini almaya hak kazanmış tüm arkadaşları da kutlarım.
    Sevgiyle kalın..
    üm yaşam eğitimdir.Herkes öğretmendir ve herkes sürekli olarak öğrencidir.

Merhaba arkadaşlar,
    Sayın heerdeem,
    Bu sınavları desek daha doğru olur, ilk girişte verenlerdenim. Bizim dönemde oda bünyesindeki kursa katılıp ilk girişte veren 3 arkadaş daha vardır. Merakınızı giderdiysem ne mutlu Gerçekten pazar günü 9 da başlayan 3 saatlik muhasebe sınavından sonra eliniz hala yazmaya devam edebiliyorsa şanslısınız.. 3 saati full olarak kullanınca ve durmadan yazınca öyle oluyor da.
    Ben kendi girdiğim dönem itibariyle yaptığım çalışmalardan sınava girecek arkadaşlara faydası olabilecekleri paylaşmak adına yazıyorum. Sistem değişikliği varsa bilemem. Ancak bizim dönemde Denetim Soru Tekniği ni değiştirmişlerdi ? ve sonuç ta denetimden takılan çok arakadaş oldu. Bunlara da dikkat etmek gerekiyor tabii ki.

Temel hukuk dersine gelince Arif Kocaman'ın Temel Hukuk kitabı yeterli olacaktır bence. Tesmer tarafından satılıyordu. Bir ara sınav öncesi bulamayan arkadaşlar eski sınava giren tanıdıklarından temin etmeye çalışmıştı. En kısa zamanda temin edip ezberlemeye veya geçici bir süre hatırınızda misafir edecek kadar ilgi alaka göstermeniz gerekecektir. Şaka bir yana Kitaptaki metni aynı şekilde yazmaya çalışırsanız daha rahat geçersiniz. Eski soruların dağılımına da bakmanızı tavsiye ederim. Bazen İdari yargılama Hukukundan da çıkıyor.

Meslek hukukunda eski çıkmış sorulardan hazırlanırsanız yeterli olacaktır. Ancak bütün derslerde kanun metnine yakın doyurucu cevap vermeniz gerekli.

Vergi en çok zorlanma ihtimalinizin olacağı derstir bence. Zira VUK,GV,KV,KDV,ÖTV,6183 6 adet başlıca savaşacağınız ders gibi. Şansıma 3 üne sağlam çalışayım diyerek diğer 3 üne hiç bakmadığınız da ve hiç bakmadığınız üçünden soru geldiğinde ters köşedesiniz. Biraz da sınav günü şansınızın sizden yana olmasını dileyin. Hiç alakanızı çekmeyen VUK konularından bile soru çıkabilir. Kendim zirai kazanca bakmadım. bir kaç sınav sonra sorulan sorulardan dı heralde. Kendimce belki tanımlardım ama kanundakinden uzak bir tanım olurdu.
    Yİ GÜNLER

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Merhaba,
    Sayın Yıldız tebrikler. Sınavda tüm dersleri bir defada vermek büyük başarı gerçekten. Bundan sonraki meslek yaşamında da başarılar diliyorum.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Gerçekten de bu sınavları bir defada vermek büyük başarı. Umarım meslek hayatınızda da bu kadar başarılı olursunuz. Tebrik ederim.
    Saygılarımla ...<br /><br />S.M.M.M. Onursal TAŞTAN (İzmir)<br /><br />Vergi muhasebenin nedeni değil, sonucudur.<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe.

Sayın Taştan,Başkan ve diğer arkadaşlar.
    Mutluluğumu paylaştığınız için teşekkürler. Umarım hepimizin dilekleri her zaman gerçekleşir.
    Ancak bu mutluluğum sınavları bir defada vermemdendir. Ve ne yazık ki mutluluğumu gölgeleyecek o kadar çok sorunlar var ki yaşadığımız dünyada. Hepimizin malumu. Özellikle mesleğimizle ilgili...
    Duyduğum bir olayı anlatmak istiyorum:
    Beyanneme süresinin son günü arkadaşımı postahaneye gönderdim. Sırada beklerken,önündeki kişiler beyannamelerini imzalatmayı unutmuşlar. Akşam mesaiisi bitmek üzere. "Şuralarda vardır imza atacak birisi" diyorlar ve yarım saat sonra tekrar sıraya giriyorlar.
    Neyse başınızı ağrıtmayayım.
    Sonuç;İşimiz çok zor,çook.

battibalikyangider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battibalikyangider Guest

Ynt: Smmm Sınav Sonuçları Açıklandı

Mevcut stajyer bölümündeki yazıları okurken rastladım.
    Üsluplar cidden çok iyi.
    Şimdiki üsluplarımız gerçekten çok yakışıksız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)