kamu işçi maaş

Konu: lütfen yardım

lütfen yardım

Ben 8 kasım staj başlama sınavını kazandım ocaktada stajımı başlatıcam stajım sürerken mayıs ayı gibi yapılması muhtemel vergi denetmen yardımcılığı sınavını kazanırsam stajımı devam ettirebilir miyim? Stajdan sayılan süreler içinde vergi denetmen yardımcılığıda var.
    Sanki önceden stajdan sayılan sürelerde görev yapmış biri staj dosyayı açtırdıktan sonra bu süreleri stajdan saydırabiliyor gibi algıladım.Peki ya staj sırasında kazanırsak bu kadroları durum nasıl olucak?

Not: Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor. Ayrıca yardım, acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar açmak yasaktır.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Ynt: lütfen yardım

Denetmen yardımcılığı sınavını kazanmış olmanız stajınıza engel olmaz ancak kadronuz gelip te çalışmaya başladığınız an TESMER ile görüşün.

sayın k.okbay
    bu vergi denetmen yardımcılığı sınavına girebilmek için kpss sınavına girmek mi şart bu sınava girmek için şartlar nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Azmin elinden hiç bişey kurtulmaz. Sabır Acıdır Meyvesi tatlıdır.

benimde merak ettiğim kadro geldiğinde başlarsam durumum ne olur?
    Vergi denetmen yardımcılığına başvurmak için kpss49 puan türünden 75(son açılan sınav için geçerli olan puandı) ve yukarı bir puan alarak başvurmak gerekiyor.Başvuranlardan kontejanın belli bir katı kadarı sınava çağırılıyor.Son sınavda 79puan civarında kaldı son çağırılan.Sınava çağırılanlar yazılı ve mülakata giriliyor.

Ogün Güneş Guest

Kadronuzun gelmesi halinde stajınız durur, ayrıntıyı TESMER den öğrenebilirsiniz , sanırım stajı durdurup bir süre yrd.denetmenlik yapabilirsiniz, eğer memnun kalmaz iseniz staj yeri bulup stajı devam ettirebilirsiniz diye akıl yürütüyorum. Ancak mevzuata bi bakmak lazım.

Sayın kapot, denetmenlik ile ilgili sınav ilanlarından bir tanesine netten ulaşabilirseniz ayrıntılı açıklamalar ilanda mevcut.

Ogün Güneş Guest

Teşekkür ederim.

vergi denetmenliği özel yarışma sınavına tabi bir kariyer meslektir .
    3568 sayılı yasadada anlatılan kanunları uyarınca vergi inceleme yetkisi almış bulunan ifadesi vergi denetmenleri içinde gecerlidir ve bu meslek gurubunun süreyi doldurmak şartıyla YMM olma hakları bulunmakta olup bu hak yeni meslek yasasıyla sınavsız meslege girişlerin engellenmesi kapsamında sınav şartına baglanmıştır.

Vergi denetmeni olanlar YMM sınavlarına her hangi bir staj sartı olmaksızın girerler bu sınavlarda başarılı olanlar SMMM ruhsatınıda otamatikman almış sayılırlar.

Yani uzun lafın kısası stajı falan boşver vergi denetmenliğini kazanabilirsen hemen gir zaten her türlü hakkın mevcut olan güzel bi meslek bence mali müşavirlikten cok daha kariyerli bi meslek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)