kamu işçi maaş

Konu: Mart 2009 Maliyet Muhasebesi

Ynt: Mart 2009 Maliyet Muhasebesi

Farklı kaynaklardan farklı tarzlarda sorular çözmeye çalışın. Son 10 yılın sorularıyla yetinmeyin. Çünku soruda yapacakları ufak bir değişiklik, son 10 yılın soruları üzerinde yoğunlaştığınız için kafanızın karışmasına neden olabilir.

Ben bunu Temmuz/2008 sınavında en güvendiğim konu olan Evre Maliyet sorusunda yaşadım. Bu sorunu yaşamamak için farklı kaynaklardan sorular çözmeniz yararınıza olur.

İyi çalışmalar. Başarılar...

SMMM Hasan Volkan ÇEVİK

Arkadaşlar ben de 3. hakkımda maliyet ve denetim derslerinden girmiştim fakat ikisinden de geçemedim.Denetim dersini bırakıp maliyetten kurtulmak istiyorum. 4. hakkımı gireceğim fakat psikoljik olarak çökmüş durumdayım. Herkese başarılar.
    Bu iş için gerekli hesaplar açılmaz ve doğru tutulmazsa; &quot;Umuru Mülk-ü Devlet ve Mühimmatı Memleket Atıl ve batıldır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Kaşgarlı Yusuf Has Hacip

arkadaşlar bence yurdakul caldağ dan vazgeçmeyin ben temmuz da laf olsun diye girdim (ilk sınavımdı) elimde o kitap varken hiç çalışmadım kasım için kitabı açtığımda geçmiş yıl soruların tamamen o kitaptan olduğu (örneği bile aynı) tarz da tamamen aynı zaten bence o kitapta maliyetle ilgili her konu var ben aç gözlülük edip başka bir kitap daha aldım ama çaldağın kitabı yeterli bence 100 bekliyordum 95 ile verdim kasım
    umarım sizde kurtulursunuz bende denetimden gümledim sözeller de tam bi kaynak olamıyor artık eskiden ömer dumandı şimdi herşey olabilir
    başarılar

Alıntı manasse Nickli Üyeden Alıntı
    maliyetten girecek arkadaşlar nerdesiniz!

bir dersim kaldı..Ne yapacağımı şaşırdım..

son 10 yılın çıkmış sınav sorularını çözdüm ama çözerken sanki kendi kendimi kandırıyormuşum gibi gelecek sınavda nası bir soru ile karşılaşacağımı bilmediğim için panik oldum..

sadece sınav sorularını çözüyorum..şurda 1 aydan daha az bi süre kaldı...nasıl nasıl çalışsam da versem şu tek dersi..
    Dostum ben bu forumda her zaman Yurdakul hocanın kitabını herkese tavsiye etmişimdir. Sanada tavsiyem aynı. Kitapta konu anlatımı fazla yok. Bol bol örnek soru ve cevaplar mevcut. Eğer konu eksiğin yoksa bu kitabı alıp önce sorulara ve cevap şekillerine odaklan. Sonra kendi başına o soruları çözmeye çalış. Zaten son on yılın sorularınıda çözebiliyorsan bence mesele kalmaz. Bu kitap maliyetten ne şekilde sorular sorulabilir ve bu sorulara ne şekilde cevaplar veriliri çok güzel anlatıyor. Ben bu şekilde çalışarak ilk sınavda maliyetten kurtuldum. Ama konu eksiğin varsa onun için kaynak olarak Kamil Büyükmirza'nın kitabını tavsiye ederim. Fakat fazla zaman kalmadı.
    Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

manasse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manasse Guest

saol dostum elimde yurdakul hocanın kitabı var ondanda soruları çözüyorum..ancak komisyon hocaları değiştiği için kitaptaki soru tipleri geçmiş sınavlarda çıkan soru tiplerine benziyor..konu eksiğim yok sadece sorularla pekiştirmeye çalışıyorum..ama işte aynı tip soruları çözdüğümden sanki kendi kendimi kandırıyormuşum gibi bi hisse kapıldım..geçmiş sınav sorularının çözümlerini bile artık ezberledim..umarım geçerim tek dersim bu..

beni öldürecek bu maliyet muhasebesi çalışıyorum fakat olmuyor. Kamil büyükmirza, yurdakul çaldağ, islam çankaya bi tane daha var da onun yazarını hatırlamıyorum çünkü işyerinde onlar. Her halde benim kafa kalın almıyor.
    Bu iş için gerekli hesaplar açılmaz ve doğru tutulmazsa; &quot;Umuru Mülk-ü Devlet ve Mühimmatı Memleket Atıl ve batıldır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Kaşgarlı Yusuf Has Hacip

arkadaşlar martta standart maliyet sist ve işçilik diye tahmin ediyorum epeydir sorulmamıs benimde en zorlandıgım konular kasımda çalışmamamıstım çok pişmanım umarım marttada kolay olur maliyet muh.

arkadaşlar bence maliyette son sınavda temizlik yapıldı. ben, sınava giripte maliyetten kalan duymadım kasımda. ne yazıkki martta bizi zor sorular bekliyor. İnşallah yanılırım. ayrıca istanbulda olan arkadaşlar için tavsiyem odanın kursuna gitmeleri maliyette Mustafa hoca çok iyi.

Alıntı FERCEY Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bence maliyette son sınavda temizlik yapıldı. ben, sınava giripte maliyetten kalan duymadım kasımda. ne yazıkki martta bizi zor sorular bekliyor. İnşallah yanılırım. ayrıca istanbulda olan arkadaşlar için tavsiyem odanın kursuna gitmeleri maliyette Mustafa hoca çok iyi.
    +1

fergey inşallah yanılırsın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)