kamu işçi maaş

Konu: İki Sorun Var, Dinleyen Olacak mı Bakalım?

İki Sorun Var, Dinleyen Olacak mı Bakalım?

Ben meslek mevzuatının yeni şekli kanunlaşmadan önce yeterlilik sınavına giren ve benim gibi son haklarına birkaç dersi kalmış arkadaşlar hakkında konuşmak istiyorum . Lütfen bu yazışmayı Türmob yetkililerine bizim adımıza iletmenizi rica ediyorum (Bizlerin hakkını savunacak başka bir kurumun olduğun görmüyorum )

1-Yeterlilik sınav haklarında iki yıl içerisinde başarısız olanlar dilerlerse ilk açılan c sınavına girebilir,ibaresi kaldırıldı bu bizi kapsamamalı bizden sonrakileri kapsamalı eğer kapsıyorsa bize en azından bir sınav hakkı daha ya da başka bir kolaylık sağlanmalı,
    2-Birde tüm stajerleri ilgilendiren bir konuya değinmek istiyorum.Üniversiteler de yakın zamanda bir af çıktı.Kişi 5 yıl önce kaldığı iki dersten sınavlara girip okulunu bitirebiliyor ve bu sayede avukat olabiliyor daha önce geçtiği dersleri tekrar almıyor ve tekrar sınava girmek zorunda bırakılmıyor, neden bizler 2 yıl bekleme süresinden sonra tekrar geçtiğimiz derslerden de sınava katılıyoruz ?.Bu bir haksızlık değil mi?Bizler belli bir yaşa,emeğe katlanarak bu durumlara geliyoruz.Ekonomik sıkıntının ve dünyanın bin bir türlü stresi içinde 2 yıl ara verdikten sonra insan geçtiği ve başarılı olduğu dersleri bile unutuyor ve tekrar yürüdüğü yolda yürümesi bir o kadar ağır geliyor, sizce biz çok şey mi istiyoruz, belki Türkiye de en zor elde edilecek bir meslek ifa ediyoruz ama bir avukat bir mühendis okulunu bitirince direkt sınavsız basit bir stajla mesleğine girerken bizim öyle bir okulumuz bile yoksa bunun sıkıntısını biz mi çekeceğiz ?Ben 35-40 yaşından sonra belge alsam ne yapacağım sandığıma mı koyacağım , artık burasını da size bırakıyorum.
    Artık mensubu olduğumuz bu mesleğin hak ettiği yere gelmesi için meslek mensuplarının haklarının savunulması ve geleceğe dönük adımların atılması zamanı gelmiş olması lazım baş döndüren gelişmelerin olduğu günümüzde,Bugün hala basit meselelerle uğraşırsak kendi önümüzü kendimiz kesmiş olacağız.Ve bunun gibi birçok taleplerimizin dikkate alınması ve en azından olumlu olup olmadığı yönünde geri dönüş ve bilgilendirme yapılması bizler için önem arz etmektedir.
    Saygı değer yetkililer, yukarıda bahsettiğim basit gibi gözüken ama bizim için hayati konu olan bu iki uygulamanın bize faydalı olacak şekilde düzenleme yapılması tüm aday meslek mensupları için gerekli olduğunu düşünüyorum.
    Kaldı ki Serbest Muhasebecilerin SMMM yapılmasını destekleyen odamızın bizler içinde bir kolaylık göstererek bizlerin mesleki unvan kazanmamıza yardımcı olarak hayata kazandırılmasını istemekteyiz.

SAYGILARIMLA
    Bir umut ile gönderdik bir kaç arkadaşımla odamıza,Bir sonuç alamasak da bizim bu işin takipçisi olduğumuzu bilsinler,Meslek mensubu olduğum zaman bunun gibi birçok sorunu dile getirmeye ve ömrüm oldukça mesleğimizin hakkettiği yere gelmesi için de çalışacağım,Şimdi ki yöneticiler ya bizi anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar,o yüzden beni dikkate almayan yöneticimin yerine göz dikiyorum,Bilgisine

Ynt: İki Sorun Var, Dinleyen Olacak mı Bakalım?

yok arkadaşım ha duvar ha tesmer ses gelmiyor emin ol çok çabaladım ama hayır bir sonuç alamadım.

bizim verdiğimiz emek umurlarında değil ki...herşey basite indirgenmiş durumda.nerden vursak da bu adamlara belge vermesek gibi bir durum var.emektarlara hiçbirşey yok.fakat son kanunla önüne gelene belge veriyorlar.yok bankacı,yok öğretim görevlisi,yok denetmen.....vs.yani o insanlara belgeyi havadan karadan veriyorlar(sm den geçenleri ağzıma bile almıyorlar).onların kariyer basamağını bize veriyorlar mı tabiki hayır.sonra bizde kafa sayısını baz alıyorlar.ama haktan'ın dediği gibi ha duvar ha tesmer.....

sevgili osm hakan acaba kaç yaşındasın. ben senin sandığa mı koyacağım soruna yakın yaşta ancak aldım belgemi. dilerim senin durumun böyle değildir. sorularına gelince cevap olarak sacede dersleri verebilmek.üzerin dediği gibi havadan karadan olana olmaya veriyorlar. bizim gibi stajerlerin tek çaresi çalışıp geçebilmek... başka yapacak birşey varmı ? kuuk kuruma benziyormu allah aşkına.. kendi kanunlarını kendi çiğniyor.kasım 2008 yeterlilik sınav sonuçlarının açıklanma süresi sana bu kurum hakkında yeterli cevap olur diye umuyorum....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)