kamu işçi maaş

Konu: Yeni SMMM ler Gelecekle İlgili Planlarınız Neler?

Yeni SMMM ler Gelecekle İlgili Planlarınız Neler?

Yeni SMMM ler şu an neler yapıyorsunuz. Hayatınızda neler değişti? Büro açmayı mı düşünüyorsunuz, çalıştığınız yerde bir müddet daha kalmayı mı yoksa çalıştığınız şirketi değiştirmeyimi düşünüyorsunuz? gelecekle ilgili planlarınız neler?

Ynt: Yeni SMMM ler gelecekle ilgili planlarınız neler?

Genel olarak değişen pek bir şey yok en azından iş hayatımda ..Amcamın adına kayıtlı bir büroda birlikte çalışıyoruz ..Mesleği çok seviyorum elimden geldiği kadar sosyal hayatı karartmadan mesleki bilgimi artırmak adına uğraş veriyorum.Fakat bu meslekte bilgide sınır yok ne yaparsanız yapın herşeyi hafızada tutamıyorsunuz ..Mükelleflerimizin para kazanma dışındaki işlere gösterdikleri ilgisizlik ve savsaklama,bilinçsiz bir şekilde yapılan işletme ve şirket yönetimleri evrak ve kayıt sistemin işlevsizliği .. yani kısaca mevzuatın uygulamadaki sıkıntıları biz meslek mensuplarını hayli rahatsız ediyor ... bazen bunalıyorum işlerden acaba ben mi fazla takıyorum kafa ma diye... valla genç yaşta hasta olacağım şimdilik yol haritam değişmedi fakat farklı şeylerde düşünmüyor değilim.
    "Eğer herkesleysen ve Bensiz isen, hiç kimseyle değilsin. Eğer benimleysen ve hiç kimseyle değilsen herkeslesin"(Mevlana)

Ynt: Yeni SMMM ler gelecekle ilgili planlarınız neler?

3-4 tane şirketin müşavirliği için büro açmadan, gezici olarak, notebookda lisanslı olarakda muhasebe programı yüklesem, yani haftanın 2 yada 3 günü şirketleri dolaşsam notebook ile evraklarını girsem, gerekli danışmanlığını, beyannamelerini yapsam ilgili sözleşmelerinin vergi mevzuatlarına uygunluğu konusunda müşavirlik yapsam benim aklımda böyle çalışma sistemi var.. büro açmayı ileride düşünebilirim ama tek işverenede bağlı olmak istemiyorum.. şuan muhasebe ofisindeyim ama bu çalışma düşüncemi gerçekleştireceğim.

Ynt: Yeni SMMM ler Gelecekle İlgili Planlarınız Neler?

Bende şu anda bir şirkette muhasebe şefiyim. Belki yine burada devam ederim anlaşırsak. Ama şu bir gerçekki büro açmayı düşünmüyorum, hiç cazip gelmiyor bana. Spk lisansına başvurup almayı, yabancı dilimi geliştirerek daha büyük şirketlerde çalışmak istiyorum.

Bende şu anda bir şirkette şef konumundayım. Ama burda maddi anlamda pek fazla birşey kazanamıyorum. Çünkü burdaki muhasebe şefi rahatsızlanıp ayrıldıktan sonra yerine (6 aydır) ben geçmek durumunda kaldım. Birde şimdi SMMM olunca ayrılmamdan korkuyorlar aslında ama yinede mümkün olduğunca ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Büro açamam ama daha iyi bir şirkete geçmek istiyorum. Şu an grup şirketlerin bütün sorumluluğu bende ve ben gidersem gerçekten zor durumda kalacaklar çünkü oracle tabanlı pek kimsede olmayan bir muhasebe programı kullanmaya başladık ve gelen kişinin çok zorlanacağından eminim. Ya burada kalıp emeğimin karşılığını almaya çalışacağım yada yeni bir iş arayışına gireceğim kararsızım.

Alıntı HLM Nickli Üyeden Alıntı
    Bende şu anda bir şirkette şef konumundayım. Ama burda maddi anlamda pek fazla birşey kazanamıyorum. Çünkü burdaki muhasebe şefi rahatsızlanıp ayrıldıktan sonra yerine (6 aydır) ben geçmek durumunda kaldım. Birde şimdi SMMM olunca ayrılmamdan korkuyorlar aslında ama yinede mümkün olduğunca ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Büro açamam ama daha iyi bir şirkete geçmek istiyorum. Şu an grup şirketlerin bütün sorumluluğu bende ve ben gidersem gerçekten zor durumda kalacaklar çünkü oracle tabanlı pek kimsede olmayan bir muhasebe programı kullanmaya başladık ve gelen kişinin çok zorlanacağından eminim. Ya burada kalıp emeğimin karşılığını almaya çalışacağım yada yeni bir iş arayışına gireceğim kararsızım.
    bence devam etmelisiniz.. kullandığınız programı biliyorum ama pek alternatif bi program olmadığından kendi kullanıcı bulmakta zorlanabilirler, yerinizde yükselebilme (şeflikten, müdürlüğe) gibi bi şansınız varsa kartları açık oynamalısınız
    smmm

Kullandığımız programda bu yıl ilk kez sene sonu hesapları yapıldı ve bunu müdürde dahil olmak üzere yapabilecek kimse yok. Ama ben burda hem çok sorumluluk gerektiren işleri yapıyorum hem personel mutabakatlar evrak kayıt gibi önemli önemsiz bütün işleri yapıyorum. Ön muhasebedeki elemanların ise muhasebenin m sinden haberi yok. Ama müdürlüğe ünvan olarak asla beni geçirmezler çünkü 15 yıllık bir muhasebe müdürü var ve onu hiçbirşeyden anlamasa ve benim omuzlarımda durduğunu bildikleri halde bırakmazlar. Ve ben bu krizide bahane edip ucuza kapatmaya çalışmalarına çok sinirleniyorum.

programınızın adını söyler misiniz ?

.

Aynı durum bende de söz konusu ancak tek farkımız benim sınavlar Temmuzda.Ben sadece stajın bitmesi için şafak sayıyorum ve Allahın izni ile biter bitmez çıkacağım.İnsanın yaptıklarına değer verilmemek nedir çok iyi anlıyorum seni.Bence hemen iş aramalarına başla derim.Zaman geçtiğinde üzülen onlar değil yine sen olursun !!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)