kamu işçi maaş

Sonuç: Ofis tabelamız ne renk olursa dikkat çeker ?

Katılımcı sayısı
42. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Beyaz zemin üstüne Mavi yazılı.

17 40,48%
  • Mavi zemin üstüne Beyaz yazılı.

25 59,52%

Konu: Ofis Tabelamız Ne Renk Olursa Dikkat Çeker ?

stajeriz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stajeriz Guest

Ofis Tabelamız Ne Renk Olursa Dikkat Çeker ?

Değerli arkadaşlar, her ne kadar basit bir soru olsada aslında cevabı önem taşıyan, belkide daha önce dikkat etmediğimiz bir ayrıntı. Malum reklam yasak ve tabela standartı var. Yapabileceğiniz en iyi tabelayı yapmalıyız. Bence bu anket sonucunda pek çok kişi kararını değiştirecek. Çoğunluk ne derse o olur. Cevabı verirken lütfen tabelayı gözünüzün önünde canlandırın ve kendi tabelanız o renk diye oy vermeyin. Samimi olun.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Ofis tabelamız ne renk olursa dikkat çeker ?

Turuncunun üzerine maviyi tercih ederdim Yasak değilse, turuncuda kullandığımız bi renk olduğu için.

Tabelanın min/max ebatları, renkleri, yazı stili ile ilgili bir yönetmeliğimiz varmı arkadaşlar.?

Rengi değil işlevi önemli..

stajeriz Guest

Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı
    Turuncunun üzerine maviyi tercih ederdim Yasak değilse, turuncuda kullandığımız bi renk olduğu için.

Tabelanın min/max ebatları, renkleri, yazı stili ile ilgili bir yönetmeliğimiz varmı arkadaşlar.?
    Turuncu konusu şakamı ciddimi anlayamadım...

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

SERBEST MUHASEBECİLİK, SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEKLERİNE İLİŞKİN HAKSIZ REKABET VE REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ KISIM

Haksız Rekabet

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Tabela

MADDE 14 ? (1) Meslek mensupları kullanacakları tabelalarda; oda ve Birlik amblemi, meslek unvanı ile ad ve soyadı, ortaklık bürosu unvanı, şirket ise şirket unvanı varsa akademik unvanı, büronun adresi, telefon numarası, internet adresi ile elektronik posta adresi yer alabilir. Tabelada bu Yönetmelikte belirlenenlerin dışında unvan, deyim, yabancı dillerde yazılmış ifadeler ile sair şekiller, işaret, resim, fotoğraf ve benzerlerine yer verilemez.

(2) Aynı büroda birlikte çalışma halinde, birlikte çalışan meslek mensuplarının ad ve soyadlarının, ortaklık şeklinde çalışılması durumunda ise ortaklık unvanının tabelada yer alması zorunludur.

(3) Tabela, büronun bulunduğu binanın giriş kapısının yanına, giriş holü veya koridoruna ya da büro giriş kapılarının yanına asılabilir. Bina cephelerine, büro balkonu ve pencerelerine birden fazla tabela asılamaz, benzeri yazılar yazılamaz.

Renkle ilgili birşey yok yönetmelikte.
    Alt zemin turuncu olabilir diyorum.

stajeriz Guest

iddaa büyük valla. bence olmaz

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Alıntı stajeriz Nickli Üyeden Alıntı
    Değerli arkadaşlar, her ne kadar basit bir soru olsada aslında cevabı önem taşıyan, belkide daha önce dikkat etmediğimiz bir ayrıntı. Malum reklam yasak ve tabela standartı var. Yapabileceğiniz en iyi tabelayı yapmalıyız. Bence bu anket sonucunda pek çok kişi kararını değiştirecek. Çoğunluk ne derse o olur. Cevabı verirken lütfen tabelayı gözünüzün önünde canlandırın ve kendi tabelanız o renk diye oy vermeyin. Samimi olun.
    Tabelanın etkisinin %1 in altında olduğunu düşünüyorum. Yine de belirmek gerekirse kendi tabelam beyaz zemin üzerine mavi.

stajeriz Guest

Sizin tabela artık size göz alışkanlığı yapmıştır. Tek dersi geçersem bu yıl açıcam. Şimdi yolda yürürken hep binalara bakıyorum. Özellikle merkezi yerlerde muhasebeci olmayan bina yok. Bazı binalar baştan sona muhasebeci dolu. Örümcek ağı gibi sarmışız heryeri. Bina önleri tabela yığını, hepsi muhasebeci.

Bu nedenle çok önemsiyorum bu konuyu. Bazen rastgele binalara bakıyorum acaba diyorum hangi tabela gözüme ilk çarpacak diye. Muhasebeci tabelaları biraz mat kalıyor o nedenle hiç göze çarmıyor.

Cazibesi olan, karizmatik gördüğüm bazı tabelalrı şöyle sıralayım. yani bunlar dikkat çeken, diğerlerinden önce görünenler.

1- Lacivert (çok koyu mavi) zemin üstüne küçük puntolarla yazılmış. Tabela büyük ama yazı ortada küçük = Bu tabela hani otellerin önündeki otel isminin yazıldığı koyu gri mermer granitler olurya onun gibi bir çekiciliği var. Tabelayı görüp acaba ne yazıyor diye odaklanıp okumak istiyorsun yazı küçük olduğu için.

2- Lacivert (çok koyu mavi) üstüne krom (gümüş renginde parlak) yazı. Zengin, çekici, ritmik, heyecanlandırıcı bir etkisi var. (Şimdi diyeceksinizki bir tabeladan ne heycanı duycam... Ama ben şu an için dikkatli bakıp, insanın bilinç altına hangi mesajı gönderdiğini çözmeye çalışıyorum. Yani o an farkında olmadığımız, bilinç altımıza yerleşen.)

3- Bina koyu renkliyse, özellikle bordo, Beyaz zemin üstüne, büyük bir tabelaya küçük puntoplarla lacivert el yazısı.

4- Beyaz yada lacivert zemin üstüne yazının sol baştan sağ başa, yukarıdan aşağıya tabelanın her yerini doldurduğu şekil. yanii kocaman puntolarla tabelada yazıdan başka zemin bırakmamaya çalışarak yapılan.

Neyse işte. Şu an benim dikkatimi bu tarzlar çekti. Aklımda en başından beri 3. şıktaki şekilde tabela yaptırmak vardı. Amacım göze sokmak. Tabela koyacağım alan ne kadar büyükse o kadar büyük bir tabela yapacağım. Mesela ofisin binanın 4 tarafındada cephesi varsa bende baştan sona 4 cepheyede kocaman tabela koyacağım.

Lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin.

3-

Ynt: Ofis Tabelamız Ne Renk Olursa Dikkat Çeker ?

Daha ilginç konu yok şu sitede Tebrik ediyorum başlatanları ve düşünenleri Önemli tabi

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: Ofis Tabelamız Ne Renk Olursa Dikkat Çeker ?

Tabela büyüklüğü kadar ödenecek irv'de düşünmek gerek, heleki büyükşehir sınırları içindeki ana caddeye bakan bir yere asılacaksa.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)