kamu işçi maaş

Konu: Yeterlilik Denetim Dersi İçinde Boğuldum...

mikibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mikibey Guest

Yeterlilik Denetim Dersi İçinde Boğuldum...

.

Ynt: Yeterlilik Denetim Dersi İçinde Boğuldum...

Dostum bence senin sıkıntın kaynakların çokluğu veya konuların fazla oluşu değil. Sen resmen tek ders kalmasından ötürü strese girmişsin. Aynı stresi bende tek ders vergi kalınca yaşamıştım. Naçizane tavsiyem önce stresle başetmelisin. Stres kaygıyı tetikler, kaygıda öğrenmeyi güçleştirir. Stresi yendikten sonra herşey daha da kolaylaşacak görüceksin.
    Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

stajyer2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stajyer2007 Guest

Alıntı mikibey Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar Denetim dersini geçenlerden çalışma yöntemi ile ilgili tavsiyeler istiyorum.
    Ama dersi bir şekilde geçmişlerden değil, bu dersi anlamayı başarmış, nasıl çalışılabileceği hakkında fikir ortaya koyabilmişlerden cevaplar bekliyorum.
    Sağım solum onlarca ders notu ve kitap ile doldu. Tek dersim kalan bu. Sitresten kafayı yemek üzereyim. Sorun şuki çalıştığım hiçbir konuyu birbiri ile bağdaştıramıyorum. Yeni bir kitap yada not okumaya başlasam buda önemliymiş öğrenmem gerekir diyorum. ama o kadar çok kaynak olduki sonunda bir cümle bile söyleyemeyecek kadar hepsini birbirine karıştırdım.
    Saygılar herkese.
    bende denetimde zorlanıyorum aklımda kalmıyor. aynı durumdayız gibi

Selam .

Size şöyle bir tavsiyede bulunayım öncelikle şu kadar zaman kala o elinizde ki kaynakları bir temizleyin. Yoksa hepsi çorba olur.

Elinizde tam kapsamlı tek kaynak ve mümkünse soru cevaptan oluşan ikinci bir kaynak olsun. Diğerlerine bakmayın bile yoksa hepsini öğrenmek ezberlemek psikolojisine giriyor insan. Ben öyleyim.

Sonra ezber yapmayın kesinlikle. Anlamaya çalışın ( Tabi söylemesi kolay demeyin ) Denetim nedir amacı nedir nelere dikkat edilir. Bilhassa iç kontrol. Sanki sınav için değilde sanki işiniz denetimmiş gibi severek isteyerek çalışın. Ve en önemlisi okumak. Aynı yeri dönüp defalarca okuyun. Ve kitabı kapattığınızda o konu ile ilgili cümle kurun aklınızdan. Hatta mümkünse kendi fikirlerinizi de katarak.

Ben böyle yapıyorum. İşe yarayıp yaramadığını Temmuzda göreceğim.

Başarılar . Kolay gelsin.

denetim gerçekten çalışılması zor ders, benim tavsiyem son 10 yılda soru çıkmış,22 nolu tebliğde dahil konuların gözetini çıkar, bu özeti bir kaç defa farklı yerlere yaz, birde sabahları taze kafayla oku, sınava kadar aklında birşeyler kaldığını göreceksin. söylenen bazı kitapları baştan sona okumakla bu iş çok zor en önemlisi özet çıkar. bu çalışmayala çok rahat elli alırsın
    kolay gelsin.

mikibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mikibey Guest

.

Merhaba, öncelikle kolay gelsin herkese.
    Denetimde spk tebliği çok önemli muhakkak okuyun.Ezber yapmaya çalışmayın konuyu anlayarak çalışırsanız
    özellikle denetmen gibi fikrine katılarak söylüyorum başaracağınızı göreceksiniz.Çok kaynak olması önemli değil
    konuyu hangisinden daha iyi anlıyorsanız ondan çalışın.Şahsen ömer duman ı ben beğenmedim.Oktay Taş ın denetim kitabından çalıştım.Tavsiye ediyorum.

Ömer Duman'ın kitabı sadece sınav hariç denetimi anlamak, okumak için faydalı ancak sınav bazında değerlendirirsek karışık.
    **** nın kitabını alabilirsiniz. Her konudan sonra konuyla ilgili çıkmış sorular ve arkada spk nın soru cevap şeklinde hazırlanmış önemli yerleri var. 70 soru ama bence okumadan girilmemeli sınava.

stajyer2007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stajyer2007 Guest

arkadaşlar bu spk tebliği falan canımı sıkmaya başladı artık biz bağımsız denetim sınavına mı giriyoruz yoksa muhasebe denetimi sınavına mı bence bu iki dersin birbirinden ayrılması gerek sınav yetkilileri bu ders hakkında açıklama yapmalı ve bir kitap yayınlamalıdırlar. Herkes sorumlu olduğu yeri bilmeli 100 sayfa 500 sayfa olsun ama sorumlu olduğumuz yeri bilelim.

Denetim son 2 dersimden bir tanesi. şu an 4. sınav hakkımı kullanıyorum. Ve sadece kasım-2008 sınavında denetime girdim ve 30 aldım. Bence temmuz sınavı da mart sınavı gibi kolay olacaktır. (işlerimin yoğunluğu nedeniyle Mart döneminde sınava girmedim) Hiç kasmaya gerek yok. İç kontrol konusundan soru gelebilir. Birde şu hesabın denetim amacı nedir gibi bir soru bekliyorum. Tebliğe hiç bakmıyorum bile. 50 alır ve geçeriz arkadaşlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)