kamu işçi maaş

Konu: Stajerlik ile Şirket Müdürlüğü ve Firma Ortaklığı Aynı Anda Olunca?

Stajerlik ile Şirket Müdürlüğü ve Firma Ortaklığı Aynı Anda Olunca?

ARKADAŞLAR ACİL YARDIMA İHTİYACIM VAR.
    2008 OCAKTA STAJA BAŞLAYIP 2009 EYLÜLDE BİTİRİP ARALIK SINAVINA GİRMEK İÇİN DOSYA AÇTIRICAKTIM Kİ,STAJIM BAŞLAMADAN ESKİ ÇALIŞTIĞIM YERDE ÜSTLENMİŞ OLDUĞUM ŞİRKET MÜDÜRLÜĞÜMÜN VE FİRMA ORTAKLIĞIMIN 2008 ORTASINA KADAR DEVAM ETTİĞİNİ FARKETTİM.2008 ORTASINDA KARAR ALINMIŞ. TİCARET SİCİL GAZETESİNDE DE 2009 DA YAYINLANMIŞ. YANİ HEM STAJ HEM LTD FİRMA ORTAKLIĞIM AYNI ANDA OLUNCA SORUN OLUYOR DİYE HATIRLIYORUM ZORUNLU EĞİTİMDE BAHSEDİLENLERDEN. BU DURUMDA STAJIM NE OLUR ACABA BİLGİSİ, FİKRİ OLAN VARMIDIR. STAJIM İPTALMİ OLUR ACABA. SINAV ÜCRETİNİ HİÇ YATIRMASAMMI.
    TEŞEKKÜR EDERİM.
    YAKUP TURGUT.
    2008 ocakta staja başlayıp 2009 eylülde bitirip aralık sınavına girmek için dosya açtırıcaktım ki,stajım başlamadan eski çalıştığım yerde üstlenmiş olduğum şirket müdürlüğümün ve firma ortaklığımın 2008 ortasına kadar devam ettiğini farkettim.2008 ortasında karar alınmış. Ticaret sicil gazetesinde de 2009 da yayınlanmış. Yani hem staj hem ltd firma ortaklığım aynı anda olunca sorun oluyor diye hatırlıyorum zorunlu eğitimde bahsedilenlerden. Bu durumda stajım ne olur acaba bilgisi, fikri olan varmıdır. Stajım iptalmi olur acaba. Sınav ücretini hiç yatırmasammı.
    Teşekkür ederim.
    Yakup turgut.

Mesajı küçük harf yazın.

Ynt: Stajerlik ile Şirket Müdürlüğü ve Firma Ortaklığı Aynı Anda Olunca?

burda alacağın cevap yanıltıcı olabilir,her ne kadar seninde dediğin gibi bu durum stajın iptalini gerektirsede,o kadar kolay olmayacağı kanısındayım.Hemen bağlı olduğun odaya durumunu açıkla bence.Ordan kesin bilgi al.

Ynt: Stajerlik ile Şirket Müdürlüğü ve Firma Ortaklığı Aynı Anda Olunca?

bende benzer durumdayım. ortaklık ve staj aynı anda sorun teşkil etmiyor. Ama ben müdürlük görevimden staj başlamadan ayrıldım. Ayrılma belgemide odaya verip tesmer ankaraya gönderip onay aldırttım stajında sorun yoktur diye. Daha sonra aynı şirkette hem ortak hem normal eleman olarak stajımı devam ettiriyorum. eğer sorun olursa şirket müdürlüğü sorun olur. Çünkü imza yetkin olmaması lazım. Birde Ortaklığın %50 ve üstü olmaması lazım. Fiilen şirket müdürlüğü yapmadıysan heralde sorun çıkarmazlar. Noterden stajın başlamadan şirket müdürlüğünü ve imza yetkisini devrettiğine dair yazı var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)