kamu işçi maaş

Like Tree8Beğeni

Konu: Stajyerler Gelin Tanışalım

Stajyerler Gelin Tanışalım

merhaba,

Ben Soner Tecim. SM staj başlatma sınavını kazanarak Stajımı Nisan/2002'de başlattım. Anlayacağınız SM stajyeriyim. Bir özel firmada Muhasebe Müdürlüğü yapıyorum. Sık olarak muhasebe mevzuatlarını okurum, İki adet mevzuat dergisi aboneliğim var, 3-4 tane internet sitesinden faydalanmaya çalışıyorum. Bilgim dahilinde olan konularda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım. Tabiki bilmediğim yada şüphelendiğim konularda da bilenlere danışmaktan çekinmem. A sınavını kazandım, inşallah 2006 Nisan'ından sonraki ilk sınavda B sınavlarına gireceğim. İslam Çankaya'nın ve Tesmerim hazırlamış olduğu kitaplara çalışıyorum. Aynı zamanda kanunların yorumlandığı kitaplardanda edinmeyi ve okumasını severim. Yardımım olabilecek her konuda yardıma açığım, eğer öğrenmek istediğim şeyler olursada inanın sizlere sormaktan çekinmem.

Bu vesile ile tanışma fırsatını verdiği için Ogün kardeşime teşekkür ederim. Umarım bütün stajyer arkadaşlarımız bir gün istediği şeylere kavuşur.

Msn adresim turksacc@hotmail.com
    günlük olarak kontrol ettiğim mail adresim sonertecim@gmail.com

aygılarımla,
    <br />Soner TECİM

stajerlik hk.

herkese iyi çalışmalar...
    2004/01 smmm stajyeriyim
    2005/12 de staj bitecek.
    2006/03 de ki sınava hazırlanıyorum.
    kusadasi...
    &quot;Vatandaşa,hazineye karşı mükellefiyetinin en mühim vazifesi olduğunu anlatmak için,yorulmamak lazımdır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; K.Atatürk<br /><br />http://ugurmuhasebe.com

stajerlik hk.

&quot;Vatandaşa,hazineye karşı mükellefiyetinin en mühim vazifesi olduğunu anlatmak için,yorulmamak lazımdır.&quot;<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; K.Atatürk<br /><br />http://ugurmuhasebe.com

selamlarrrr;

Stajım bitti 19.11.2005 tarihinde smmm yeterlilik sınavına girecem.Sınava girecek arkadaslara tavsiyem prof.dr.Nalan Akdoğanın kitaplarından çalışmaları.Mali analiz ve maliyeti Nalan Akdoğandan çalısın.Zaten sınavlarda hep Ankara ekolu gecerli.Vergi hukukunu birebir kanunlardan çalışmak gerekiyor.Meslek hukukunu zaten odalar dağıtıyor(en azından ismmmo dağıttı ) denetimde spk 16 nolu tebliği okumanızı ve mümkünse ezberlemenizi tavsiye ederim.Finansal muhasebe zaten hepimizin bildiği bişey ama tavsiyem bol bol geçmiş yıl soruları cözün finansalda cünkü yetişmiyomus...

herkese kolay gelsinnn...

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

yeni gelen stajyer arkadaşlar için konuyu güncelledim

MERHABA

böyle bir işlemi faaliyete geçirdiğin için teşekkür ederim ögün bey,
    ben ocak 2006 itibari ile stajımı başlatacağım yani kasın sınavını yeni kazandım
    iyi çalışmalar

Herkese merhabalar,

Arkadaşlar bir iki kitap tavsiyesinde bulunacağım.Bazıları Tesmer tarafından basılan bazılarıda SMMM sınavına hazırlık için tavsiye edilen kitaplar.Ankarada olmam nedeniyle elime geçen bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşmak istedim.Ogün gerçi bunlardan bir iki tanesini sen daha önce söylemiştin ama yinede tekrar edelim.

Temel Hukuk - TESMER ( A.Kocaman ) - 2005 Basımı
    Genel Muhasebe Problemleri - Ercan Bayazıtlı - 2004 Basımı
    Maliyet Muhasebesi - Yurdakul Çaldağ - 2004 Basımı
    Denetim ve Raporlama - Yurdakul Çaldağ - 2005 Basımı
    SMMM Sınav Soru ve Cevapları - TESMER - 2003 Basımı
    Türk Vergi Hukuku - K.Yılmaz - 2005 Basım

Ben üç adet kitap aldım.Tesmerin iki adet kitabı var onlarıda alacağım.Elime geçen broşürde "SMMM sınavı için tavsiye edilenler ve komisyon üyelerinin kitapları " şeklinde not düşmüşler.

Herkese kolay gelsin.
    Hiç kimse,görmek istemeyen kadar kör değildir.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

ben yurdakul çaldağın maliyet ile kazım yılmazın vergi hukukunu aldım tavsiye ederim gayet yararlı özellikle maliyet

Arkadaşlar Arif Kocaman'ın Temel hukuk kitabı SBF 1. sınıfta bizim ders kitabımızdı ve Arif Bey dersi veren hocaydı. Eğer komisyondaysa sinir oldum. :lol:
    üm yaşam eğitimdir.Herkes öğretmendir ve herkes sürekli olarak öğrencidir.

Ogün kardeşim baktım tanışma platformumuz aşağılara düşmüş.Tekrar üst sıralara taşımak istedim.Ayrıca yeni katılan arkadaşlarımızın gözünden kaçmasın diye düşündüm.

Saygılarımla,
    Hiç kimse,görmek istemeyen kadar kör değildir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)