taşeron kamu işçi maaş programı

Like Tree8Beğeni

Konu: Stajyerler Gelin Tanışalım

Stajyerler Gelin Tanışalım

Merhaba arkadaşlar
    ben Kasım 2005 sınavını geçtim yani Ocak 2006 da stajım başlayacak. birşey sormak istiyorum bu tavsiye ettiğiniz kitaplar yeterlililk sınavı için dimi?
    nilgun1959@hotmail.com

İyi Çalışmalar

Nilgün Hanım merhabalar,

Söz konusu kitaplar SMMM Yeterlilik sınavına hazırlık için tavsiye niteliğindeki kitaplardır.

Saygılarımla,
    Hiç kimse,görmek istemeyen kadar kör değildir.

azat taysun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    azat taysun Guest

merhaba arkadaşlar,mayıs 2005 te stajım başladı.hepimize kolay gelsin.sizleri keşfetmem biraz geç oldu ama tanışma olayını başlatan arkadaşa teşekkürler.

oktaykarakoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oktaykarakoc Guest

merhabalar

arkadaşlar bende 01/09/2002 tarihinde stajımı başlattım.31/08/2004 tarihi itibariyle stajım tamamlandı.27-28 Kasım 2004 tarihinde ilk mesleki yeterlilik sınavına girdim.15 gün sonra da askere gittim.askerdeyken öğrendim ki 7 dersten 4 tanesini vermişim.Mart ayındaki sınava askerde olduğumdan dolayı giremedim.mayıs ayında dönüp hemen sınav başvurumu yaptım ve ders çalışmaya başladım.16-17 temmuz 2005 tarihindeki sınava 3 dersten girdim ve 2 tanesini verebildim.19-20 Kasım tarihli sınava sadece maliyet muhasebesinden girdim.Sonuçların açıklanmasını bekliyorum.Büyük ihtimalle bu sefer işi bitirdimilk sınava şu kaynaklardan çalıştım.
    1-İslam Çankaya:Muhasebecinin El Kitabı (2 cilt)
    2-Murat Dershanesi KPSS Hazırlık Kitabı (Bu kitaba sadece genel hukuk için çalıştım.Oldukça iri bir kitap ama ben faydasını gördüm).

İlk sınavda Finansal Muhasebe, Muhasebe denetimi, Mali Analiz ve Genel Hukuk derslerini verdim.

İkinci sınava sadece İslam Çankaya'nın adı yukarıda yazılı kitabından çalıştım.O sınavda da Vergi Muevzuatı ve Meslek Hukuku desrlerini verdim.

Ve Nihayet son sınava Yurdakul Çaldağ'ın meşhur kitabından çalıştım.Buna ek olarak Prof.Dr.Kamil BÜYÜKMİRZA'nın Maliyet ve Yönetim Muhasebesi kitabına baktım.Kendisi TÜRMOB başkanlığı yapmış bir zattır.Kitabı 1999 basım.Oldukça faydalı bir kitap bence ama piyasada bulamadım bir türlü.Ben okuldayken almıştım.İşte bu şekilde çalıştım.Siz değerli stajer arkadaşlarımla bilgi alışverişinde bulunmak bana keyif verecektir.Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar için elimden geleni yaparım.İletişim için şimdilik aşağıda yazılı adresleri veriyorum.Sınavdan geçer not alırsam SMMM ruhsatını almaya hak kazanacağım nihayet.Ve bu duruma uygun adresimi de o zaman vereceğim.Şimdilik bu kadar.Herkese selamlar ve başarılar.

oktay.karakoc@hotmail.com
    termopolidestani@yahoo.com

stajdan sayılan süreler

merhaba arkadaşlar,
    ben de Ocak 2006 itibariyle staja halen çalıştığım şirkette başlıyorum.ancak son aylarda beni sıkan bazı durumlar yaşıyorum işyerinde.kafamdaki soru işaretlerini sizlerden gelen cevaplarla yoketmek istiyorum.sorum stajdan sayılan sürelerle ilgili:yabancı dil eğitiminde geçen 6 ay,bilgisayar eğitiminde geçen 3 ay staj süresinden sayılmakta; ancak o zaman zarfında yine SSK ya bağlı çalışıyor olmamız mı gerekiyor?
    iyi çalışmalar

selamlar

Sayın Kaplan

öncelikle stajınız hayırlı olsun, alomaliye forum Ailesine hoşgeldiniz diyorum

ingilizce ve bilgisayar kurslarının mevzuatta var olup, ama uygulamada ve pratikte olmayan bir uygulamadır maalesef . yani şapka kanunu gibi. var ama uygulanmıyor.

birde sorunlarımız konularda arama yapıp yoksa eğer ayrı başlık halinde açarsak sevgili arkadaşlar, tanışma konusunu dağıtmamış oluruz.

saygıyla
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

selamlar,

eylül-2003'de stajı başlattım, kasım 2005'de yeterlilik sınavlarına girdim ve sonuçları bekliyorum. kitap tavsiyesi verecektim ama arkdaşlar yazmış hepsini. vergi hukukuna vakit kaybetmeden çalışmaya başlayın derim.

merhabalar;
    arkadaşlar ben, 2005/haziran ayındaki smmm staj başlatma sınavına girdim ve hayırlısıyla kazandım. ancak aynı zamanda vatani görevim olan askerliğimi de yapıyordum bu arada. 22 eylül 2005 tarihinde teskereyi aldım ve inşallah 2006/ocak döneminden itibaren 2 yıllık smmm stajımı başlatcam. bu konularda tecrübeli olan, arkadaşalrın yardımlarını beklerim. ogün kardeş, seninde böyle bir girişimde bulunduğun için tebrik ederim. bu vatanın milletin birliğe beraberliğe çoook ihtiyacı var. atalarında dediği gibi;''bir elin nesi var, iki elin sesi var'' bizler birlik beraberlik içinde olalım ki bu vatana millete, insanlara daha faydalı olalım. hedeflerimize ve isteklerimize daha emin adımlarla yaklaşalım. herkese saygılarımı sunar, herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.
    selam ve saygılarımla.

Hakan Bey Başarılar dilerim Fakat ne şekilde yardım istediğinizi tam olarak anlayamadım . Afyonda kimin yanında staj yapacaksınız ve nerde oturuyorsunuz bildirirseniz sevinirim ...
    İYİ ÇALIŞMALAR..

Merhaba Arkadaşlar
    Bende 2 yıllık stajerim bana da maillerinizden atarsanız sevinirim.
    sunagf@hotmail.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)