kamu işçi maaş

Konu: SMMM Bitirme Yeterlilik Sınavı Hk

SMMM Bitirme Yeterlilik Sınavı Hk

selamlar

geçtiğimiz hafta bitirme yeterlilik sınavları yapıldı. bu sınava giden kıdemli stajyerlerden değerli görüşlerini bekliyoruz.

öncelikle hangi dersi nasıl çalıştılar. nelere dikkat etmek lazım.

ve de bu sınavda hangileri kolaydı hangileri zordu. hangi dersleri garanti görüyorlar. bunlar sınava yeni girecek olan bizler için önemlii

veeee en güzel en sevdiğim soru.

TEK SEFERDE İNŞALLAH GEÇERİM DİYEN VAR MIII

sevgiyle

not: sevgili forum yöneticilerine forumu hızlandırma çalışmalarında başarılar diliyorum.

saygıyla

Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Benim de merak ettiğim bir şey bu.Nasıl geçti, neler soruldu, nasıl çalıştılar vs.vs. Bir de iki günlük sınavda beyin ve vücut performansını yüksek tutmak için ne yapılıyor. :?:
    üm yaşam eğitimdir.Herkes öğretmendir ve herkes sürekli olarak öğrencidir.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

ben
    1/komisyon üyeleri (herdem kızacam yine ama)
    2/cevaplarda istenen ayrıntı derecesini
    3/cevaplarda yorum yapılıp yapılmadığı nı merak ediyorum
    bunların dışındaki tüm tavsiyelere de açğım ayrıca hazırlanılan , tavsiye edilen kaynak varsa onları da paylaşırlarsa çok sevinirim

arkadaşlar anlaşıldı forumda bu dönem sınava giren kimse yok herhalde neyse sınava giren yok olabilir ama sevgili ogün'ün sorularına yanıt verecek kimsede mi yok

teşekkür ederim
    er zaman sevgi ve saygı ile;

selamlar

sevgili ogün

sınav komisyonu üyelerini buldum. ama sana yok. bir e-use konusunda yazı yazan bir Allahın kulu sen çıktın bu forumumuzda. oda aynen nasrettin hoca gibi-(daha önce de geçmişti) başka fil yok mu olayından beter.

sevgili murat.

cevaplayalım tabii. stajyerin stayjerden başka dostu var mı? bunu hem sitem anlamında kullandım hemde gerçekten mali müşavirlerin derdi kendilerine yetiyor.

ama şu gözden kaçıyor. herkes bunu bilsin. bu mesleğin daha iyi, daha saygın konumda olması isteniyorsa yeni nesil stajyerlere yatırım yapmaları gerekiyor.

öyle e-use gibi eğitim yapıyoruz gerekçeleriyle ticaret kokan durumlar bu yaklaşımdan kat kat uzak.

şimdi komisyon üyeleri kimler. sıkı durun tüm stajyerler . açıklıyorum.

öncelikle şunları söyleyeyim cevaplarda istenen ayrıntılar ve yorum derecesi sınavda çıkan sorularda ve cevaplarından anlaşılabilir. bu konuda pek tavsiye almadım ama ismmmo'sının 2 sene bir çıkardığı soru cevap bankası olabilir.

bak murat bu tavsiyem sana ve diğer stajyer kardeşlere. ogüne yok...

şimdi sınav komisyonu üyeleri kimler.

işte şu zatı muhteremler

3568/

Madde 7 – Serbest muhasebeci malî müşavirlik sınavı Birlik tarafından yazılı olarak yapılır.

Sınav Komisyonu 7 üyeden oluşur. Üyelerin 2'si Maliye ve Gümrük Bakanlığını temsil eder. Diğer 3 üye Yüksek Öğretim Kurulunca teklif edilecek 5 aday arasından diğer 2 üye ise Birlikçe teklif edilecek 4 üye arasından Maliye ve Gümrük Bakanı tarafından seçilir.

Sınav komisyon üyeliklerine aday gösterileceklerin; hukuk, iktisat, maliye, muhasebe, işletme, bankacılık, idarî bilimler dallarından lisans veya lisansüstü seviyesinde mezun olmaları ve bu konularda onbeş yıl çalışmış veya bu kadar süre öğretim üyeliği veya görevliliği yapmış bulunmaları şarttır.

peki bunların sıfatını öğrendikde kimdir bunlar.

işte orada ogüne iş düşüyor. sevgili ogün kendini affettirmek istiyorsan şu bilgi edinme yasasındaki e-dilekçe örneğini ya buraya koy ya da bizlere mail at. bizlerde kanun çerçevesinde hep beraber soralım veya yazalım.

ve yahutta Ankarada sevgili Erkan kardeş bu konuda birinci elden telefon ya da yine tesmere giderek acaba bilgi alabilir mii? bu arada Erkan beyin önceki tesmer yorumlarından bayağı faydalandığımı belirtmek isterim. çok sağolsun. dayanışmanın faydaları bunlar :idea:

bu arada çağrımı yeniliyorum.

sınava giren arkadaşlar lütfen yaşadıklarını bizlerle paylaşşsınlar...

yoksa kıdem mi satıyorlar bizlere

sevgiyle
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Arkadaşlar,
    Boşuna çırpınıyoruz. Baksanıza belgeyi almaya sınava giren bile bir daha uğramıyor... :P
    üm yaşam eğitimdir.Herkes öğretmendir ve herkes sürekli olarak öğrencidir.

Ogün Güneş Guest

yaw halil allah iyiliğini versin ben yazını heyacanla okudum isim verecen diye vermişin isim de tek benim adım geçiyo yaw, neyse o maddeyi ben buldum halil ama el altından dolaşan komisyon üyeleri vardır hani fısıltı gazetesi gibi, o madde de seçilme zamanları falan yazmıyor sadece
    istenen yeterlilik dereceleri yazıyor, yönetmelik falan olması lazım maddeyle ilgili o haliyle çok sadece kalıyor, form olayına gelince tesmerin sitesine girdim ilk gördüğüm şey banka hesap noları oldu turmob a giremedim sonra tekrar denerim bi arada basbakanlıktan sorarız buraya formu kopyalarım ben
    isimleri bekliyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

arkadaşlar benim şimdi aklıma bir şey geldi bunu sizinle paylaşmak istedim. ben herhalde komisyon üyelerini öğrenebileceğim bir yer biliyorum. bir zaman bir yayın evi reklam broşürleri yayınlıyordu ve orda bizim mesleğe ait kitapların reklamı vardı ve bazılarında * işareti vardı ve komisyon üyesi olduğu yazıyordu ben buna bir bakıyım öğenince size dönerim arkadaşlar

Not: Mali Müşavir abilerimiz "herkes kendi göbeğini kendi kessin" diyorlarmış

Ogün Güneş Guest

olmazsa bi gün bir kitabevine gidecem bizim alandaki tüm kitaplara bakacam turmob adını arayacam geçen tesadüfen bi tane öyle denk geldi ve şunu net söyleyebilrilm o logoya sahip olan kitap ile benzerleri arasında bariz fark gördüm ben mesela vergi hukukunda yaşadım aynı olayı iki vergi hukuku kitabı okudum üniversite dahil son olarak logolu kitabı aldım içindekiler kısmı, konuların ağırlığı vb... bariz farklar var

arkadaşlar malesef bulamadım arkadaşlar ben ekim-2004 döneminde ankara gazi üniversitesinde staj başlatma sınavına girerken orada yaklaşım yayınlarının broşürleri dağıtılıyordu ve o broşürlerde ki bazı kitapların üzerinde * işareti vardı ve komisyon üyesi olduğunu belirtiyordu şimdi yakaşımı aradım ama ona ulaşamdılar. ogün eğer yayınevlerinden yaklaşımın kine de uğrarsan mutlaka bak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)