kamu işçi maaş

Konu: Ah E-use Vah u-se

Ah E-use Vah u-se

selamlar

bu yazıyı ogün arkadaşımızın e-use faydalı, böylelikle daha donanımlı olacaktı yazısına istinaden yazmaya karar verdim

şimdi e-use baştan aşağı yanlışlıklarla dolu bir işlemdir. ilk olarak bu olaya tarafıma yollanan bir yazıyla ilk yargımı vermişidim. bana eğer şu şu hesaba para yatırmadığım takdirde kursa gitmeden gece gündüz çalışarak tek kalemde kazandığım stajımı iptal edileceği ikaz ediliyordu.

şimdi gelelim ana konuya

e-use bence başta stajyer çalıştıranlara ve de stajyerlere yapılmış birer ayıptır. neden;

bir kere bu iş aslını inkar etmektir. hem denilecek ki sen belgeli meslek mensubunun yanında staj göreceksin. sana bütün işleri meslek mensubu birebir iş yaparak, yaptırarak öğretecek diyeceksiniz, hem de al sen bunları cd'den öğren diyeceksin.

bu öncelikle meslek mensuna yapılmış birer ayıptır. bu işi sen yapamazsın, biz devreye giriyoruz demektir.

peki bir de realiteye bakalım. Genelde muhasebe büroları yoğun olduğundan, eldeki malzemeyle en iyi ve en çok iş çıkartılmaya çalışıldığından mesai noktasında hem meslek mensubu olsun, hem de meslek mensubu adayı olsun beraber sıkıntı çekerler.

şimdi bu yoğun mesaide siz stajyere birinci cd için konuşuyorum toplam 600 derslik aheste aheste (doğal olarak) anlatan bir cd veririseniz bu genç ne zaman bunu dinleyecek, ne zaman buna çalışacak

madem seve seve bir katkı payı yatıracağız, versinler bize en güzel, en iyi anlatımlı kitaplar. ben G.V. kanunun 1. maddesini cd'den kaç dakika da dinleyeceğim.. :wink:

şimdi bu cd'lere 300 ytl katkı payı alınıyor. bu toplam da ne kadar para oluyor. malumunuz tek düzen hesap planında bir kalem %20 aşarsa ona ayrı hesap açmak gerekir. burada yeni bir gelir kalemimi oluşturuluyor. bu muhalefetin işi. (nerdeyse muhalefet!!) ona girmiyorum. bir de yeni bir şey çıkacakmış. odanın kurslarına gidenlerin 4 ayı stajdan sayılacakmış.

böyle bir ticari yaklaşımı, böyle gerçek dışı uygulamaları şiddetle kınıyorum.

şimdi bir soru: ülkemizde askerimizin geleceği, kalitesi nerden anlaşılır; Harb akademilerinden, askeri okullardan. Avukatların ve hukuk sistemimizin geleceği ve kalitesi nerden anlaşılır. hukuk fakultelerinin kalitesinden ve onların gördüğü staj sürecinden.

şimde ben kendime ve stajyer kardeşlerime bakıyorum da; şu 2 senelik çektikleri iş, sigorta, mesailer dolayısıyla kendini yetişterememesine ve de kimi meslek mesuplarının bizler neler gördük, sizde yaşayın tavırlarına bakıyorum da, muhasebe mesleğinin bu şartlarda geleceğini iyi görmüyorum....

saygıyla

Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Re: Ah E-use Vah u-se

Alıntı heerdeem Nickli Üyeden Alıntı
    . bir de yeni bir şey çıkacakmış. odanın kurslarına gidenlerin 4 ayı stajdan sayılacakmış.
    işte bu ya ! uselerle anlamaya başlamıştım artık eminim doğru yoldayım, vericem parasını alıcam cd lerimi kurslarımı yetiştirecem kendimi

(halilcim yukarıdaki gv örneği bana tanıdık geldi sıkı takipçiler bilirneyse başka türlü olmayacak halilcim ikimiz çalıyoz ikimiz oynuyoz) bide çubuğu tüttüren

azat taysun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    azat taysun Guest

Ah E-use Vah u-se

sevgili meslektaş adayı arkadaşım (sınav,cd,kurs takla üstüne takla atıyoruz ya,inşallah sonsuza kadar stajyer kalmayız)hepimizin derdini güzel anlatmış.eline sağlık heerdeem.

Ogün Güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ogün Güneş Guest

Ah E-use Vah u-se

bence ilerde yabancı dil sınavı da ekleyecekler, daha sonra da yeterlilik için mülakat sınavı yapacaklar, belli mi olur belki tüm bunları geçenler içinden çekiliş yapılır, tüm bu aşamalar içinde birde uygulamalı bilgisayar sınavı yapıldı mı tamadır artık bir meslek mensubunun bilmesi gereken herşey böylelikle bizden istenmiş olur hem çekilişte te kazandığımıza göre hem bilgili hem şanslı meslek mensupları olmuş oluruz, fena mı?

Ah E-use Vah u-se

Burası [size=18px]TURMOB[/size] budan çıkış yok !!!!!
    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

CD Rezaleti..

CD setleri tam bir fiyaskodur. İçlerinde bir sürü hata mevcuttur. Dersleri anlatanların sesleri titriyor ! Bu ne rezalettir. Anlaşılanbu olay 300 YTL almak için uydurulmuş CD'lerden oluşan setten başka bir şey değildir.
    Muhasebe benden öncede vardı, bende sonrada var olacak! SMMM, (Master)

Ah E-use Vah u-se

Sayın Denetmen

ilgi ve alakanız için teşekkürler. yalnız iddialarımızı örneklendirirsek eleştrilerimiz daha yapıcı ve sonuc almaya matuf olur.

eğer gördüğünüz hatalar varsa bunları paylaşalım, hep beraber düzeltilmesi için girişimde bulunalım..

saygıyla
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Ah E-use Vah u-se

-En iyi ticareti bence bu ülkede TURMOB ve TESMER yapıyor.
    -30 YTL'ye cd malet sat 300 YTL'ye iyi iş vallahi
    -10 YTL'ye sınav dosyası malet sat 300-400 vs. fiyata iyi iş vallahi
    -100 YTL'ye sm veya smmm belgesi malet sat 1.500 YTL'ye iyi ......
    -alalım sm belgesini 1.000 YTL'ye daha sonra SMMM belgesi almaya
    tenezzül et ver aslanım 1.000 YTL daha
    -20 YTL'ye sınav maliyetin olsun ver aslanım ders başına 50 YTL

daha sayıyım mı? onuda siz zaten bilirsiniz.

Ben Sm belgeliyim fakat gerek stajer ve gerekse meslek mensuplarına yapılan bu haksızlıkları artık kaldıramıyorum.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeyin ne olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)