kamu işçi maaş

Konu: Staj yeri hakkında?

Staj yeri hakkında?

Merhaba arkadaşlar. Mart sınavını kazandım. İş bulamadığım için Mayısta stajımı başlatmadım. Geçen bir iş ilanı gördüm ve görüşmeye gittim. gelecek hafta başlayabileceğimi söyledi. Yalnız SMMM değil SM olduğunu öğrendim. Benim arkdaşım var stajını yanında gösteririz diyor. Yani SM SSk ödemeyecek. Direk arkadaşı beni işe başlamış gibi gösterecek. Herhangi bir şikayet vs olmaz ise bu durumu anlayabilirler mi? A.ıkçası tereddüte kaldım. Heleki 3 sene sonunda bana stajın iptal oldu derlerse baya bir koyar heralde. Açıkçası şikayet dışında bir problem olabilecekse hiç bu işe girmeyi düşünmüyorum. Ama illaki biri şikayet eder durum ortaya çıkarsa boynumuz kıldan ince. Bu şekilde staj başlatan arkadaşlar olduğunu düşünüyorum. Biraz bilgi verirlerse çok sevinirim.

Ynt: Staj yeri hakkında?

Alıntı sanane667 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba arkadaşlar. Mart sınavını kazandım. İş bulamadığım için Mayısta stajımı başlatmadım. Geçen bir iş ilanı gördüm ve görüşmeye gittim. gelecek hafta başlayabileceğimi söyledi. Yalnız SMMM değil SM olduğunu öğrendim. Benim arkdaşım var stajını yanında gösteririz diyor. Yani SM SSk ödemeyecek. Direk arkadaşı beni işe başlamış gibi gösterecek. Herhangi bir şikayet vs olmaz ise bu durumu anlayabilirler mi? A.ıkçası tereddüte kaldım. Heleki 3 sene sonunda bana stajın iptal oldu derlerse baya bir koyar heralde. Açıkçası şikayet dışında bir problem olabilecekse hiç bu işe girmeyi düşünmüyorum. Ama illaki biri şikayet eder durum ortaya çıkarsa boynumuz kıldan ince. Bu şekilde staj başlatan arkadaşlar olduğunu düşünüyorum. Biraz bilgi verirlerse çok sevinirim.
    selam eylülde 2009 stajı başlattık bende ilk olarak yazın yurt dışına çıkacaktım burdad başlatacaktım stajı smmm bürosunda ama sonra dedim ya iptal olursa derken yurt dışı işini pital ettim sonuçta stajı başlattık 4 ay sonra geldiler denetlemeye burda olmasaydım tutanak tutacaklardı yılda 3 sefer hakkımız var ama bir kere tutanak tuttuklarında hep gelirler ben burdaydım diye bir daha gelmediler sanırım 2011 de gelirler artık sonuç olarak senin iş olabilirde olmaya bilirde

Arkadaslar birsey olmaz. Ben sirkette calisirken 4 ay Dubaideki ofisde calismam gerekiyordu ,farkli bir sirket adi altinda gecen .Bu durumu oda yetkilisine acikladim .Kendi agzindan eger ssk odenecek ve sm makbuzlarini alacaksan bir sorun olmaz demisti .

ARKADAŞLAR BENDE BİR ŞEY DANIŞMAK İSTİYORUM. ŞUANDA BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM AMA TAM ANLAMIYLA MUHASEBE YAPTIĞIM SÖYLENEMEZ ÖN MUHASEBE DİYEBİLİRİM. PERSONELE VİZİTE KAĞIDI VERİLMESİ BORDROLARININ VERİLMESİ AYLIK FİŞLERİN TOPLANIP DÖKÜMÜNÜN ÇIKARTILIP MUHASEBEYE YOLLANMASI MUHASEBEDEN BİZE GELEN KDV SSK MUHTASAR GEÇİCİ VERGİ TAHAKKUKLARININ BANKA YOLUYLA ÖDENMESİ BA-BS MUTABAKATLARI FALAN... 10 AY BOYUNCA BİR ŞİRKETİN GENEL MUHASEBESİNDE TEK BAŞIMA 650 LİRAYA ÇALIŞTIM VE KAFAYI YEDİM ŞİMDİ BU ŞİRKETTE HEM RAHATIM HEM HEM EVİME YAKIN HEMDE ÜCRETİM DAHA İYİ... FAKAT ANLAMIŞSINIZDIR Kİ MUHASEBEMİZ DIŞARDA MUHASEBE BÜROSUNDA TUTULUYOR ORADA 1 TANEDE STAJER ARKADAŞ ÇALIŞIYOR. BENİM BU ŞİRKETTE STAJ YAPMA İMKANIM VAR MI? HEM O STAJER YÖNÜNDEN HEMDE MUHASEBEYİ BURADA TUTMADIĞIMIZ AÇISINDAN SORUYORUM...

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
    Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Her zaman Gülümse çünkü; Gülümsemene kimin ne zaman aşık olacağını bilemezsin!

Sizin çalıştığınız firmada tek stajyer siz olacaksanız problem olmaz. En sonra durum bu şekilde idi.

Forum kulları gereği mesajın tamamının büyük harflerden oluşması yasakmış. Aklınızda olsun.
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

EVET TEK STAJER BEN OLACAĞIM O KONUDA SORUN YOK PEKİ MUHASEBE İŞİ YAPMAMAM SORUN OLMAZMI? MALİ MÜŞAVİR BUNU KABUL EDERMİ? DENETLEMEYE FALAN GELİRLERSE BURADA MUHASEBE GİRİŞİ YAPMADIĞI GÖRECEKLER SORUN ÇIKARMI?

Küçük harfle yazınız lütfen . Yoksa silinecek.

-> [b]Forum Kuralları
    Mesajın sağ üst tarafındaki Değiştir butonuna basarak düzeltiniz.

Değiştirin lütfen yoksa silinecek

Sorun olmaz. Gözetim altında staj diye bir olay var, sizin durumunuz bu olay kapsamında değerlendirilecek.

Forum kulları gereği mesajın tamamının büyük harflerden oluşması yasakmış. Aklınızda olsun demiştim ama...
    "Birgün ki o gün hiçbir zaman gelmeyebilir senden bir iyilik isteyeceğim o zamana kadar bunu bir hediye olarak kabul et.."

anladım tamam çok teşekkürler ... uyarıyı yeni gördüm pardon... birde muhasebeciyle aramızda sözleşmemi ne olmalıymış o bizde varmı bilmiyorum her şirkette olmazmı? nasıl bir şey bu sözleşme dedikleri şey?

Onu muhasebeciye sormak lazım, hem sözleşme hem makbuz isterler.

inşallah bir sözleşmemiz vardır.. şuana kadar makbuz görmedim ama banka yoluyla ücretini yatırıyoruz onuda sorarım. şu sınavı hayırlısıyla bir kazanayımda herşeyi sorcam umarım çok geç kalmış olmam çünkü burada yapamayacaksam iş aramam gerekecek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)